واکسن گارداسیل (Gardasil) چیست: قیمت، مزایا و عوارض

تصویر واکسن زگیل تناسلی اچ پی وی hpv

واکسن اچ پی وی یا پاپیلوگارد که با نام واکسن گارداسیل نیز معروف می باشد، می تواند کودکان و بزرگسالان را در مقابل برخی از انواع ویروس پاپیلوم انسانی یا اچ پی وی که بیشتر از طریق روابط جنسی منتقل میشود محافظت کند.

برای همین منظور توصیه می شود که کودکان در سن 11 یا 12 سالگی و قبل از شروع به روابط جنسی واکسینه شوند. البته هر فردی می تواند این واکسن را تا قبل از 26 سالگی دریافت کند. ولی سنین بالاتر از 26 سال، ممکن است با مشورت پزشک بتوانند تا 45 سالگی نیز گونه ای از این واکسن را دریافت کنند که بدن آنها را در مقابل گونه های جدید اچ پی وی مقاوم کند.

ویروس پاپیلومای انسانی یا اچ پی وی (HPV) از ویروس های شایعی است که می تواند از طریق ارتباط پوستی یا رابطه جنسی منتقل شود. انواع خاصی از این ویروس می توانند منجر به بیماری های خطرناکی نظیر سرطان دهانه رحم در زنان شود.

از شایع ترین عوارض آلودگی به این ویروس، زگیل تناسلی، زگیل واژن و زگیل مقعد می باشد.

واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن گارداسیل اچ پی وی

گارداسیل (Gardasil) در اصل نام تجاری محصول شرکت دارویی مرک که یکی از شرکت های تولید کننده واکسن پاپیلومای انسانی یا همان اچ پی وی می باشد که در مقابل تیپ های 6،11،16،18  ویروس اچ پی وی مقاومت کرده و فرد واکسینه شده را محافظت میکند.

همچنین بخوانید: دکتر زگیل تناسلی (گزینه مناسب برای تزریق واکسن)

این واکسن در نوع خود اولین بوده و دارای تائیدیه  اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا  می باشد.

شرکت گلاکسو اسمیت کلاین نیز واکسنی برای مقابله با تیپ های 16 و 18 ویروس اچ پی وی با نام تجاری سرواریکس تولید کرده است و در ایران نیز اقداماتی برای تولید واکسن صورت گرفته و ظاهرا تا سال 2020 وارد بازار خواهد شد.


If you’re a few days late getting your second or third dose of GARDASIL®9, don’t panic. If you miss a dose, your healthcare professional will decide when to give the missed dose.
اگر چند روز برای دریافت دوز دوم یا سوم GARDASIL®9 تاخیر داشتید، نترسید. اگر یک نوبت را فراموش کردید، دکتر تصمیم می گیرد که چه زمانی دوز فراموش شده را تجویز کند.
از طرف دیگر، پسران و دختران 9 تا 14 ساله ممکن است 2 دوز از واکسن را دریافت کنند.
یکی از راه‌های مطمئن شدن به موقع برای دوز دوم و سوم این است که حتی قبل از اینکه مطب متخصص مراقبت‌های بهداشتی خود را ترک کنید، قرار ملاقات‌های بعدی خود را بگیرید.

قیمت

طبق بررسی ها در سال 97 قیمت واکسن گارداسیل هلال احمر 273 هزار تومان و نرخ آزاد حدود یک میلیون تومان می باشد که با توجه به افزایش قیمت ارز در سال 98 می بایست با یک جهش زیاد همراه باشد و در آینده قیمت جدید نیز اعلام می گردد.

لازم به ذکر است که قیمت واکسن گارداسیل ایرانی و خارجی تفاوت دارد. به طور معمول واکسن های خارجی نرخ بالاتری نسبت به ایرانی داشته و این اواخر به دلیل تحریم دارویی پیدا کردن نوع خارجی کمی سخت است.

ویدیو تاثیر واکسن اچ پی وی بر دختران و پسران

در این ویدیو ببه طور کامل می توانید درصد اثر گذاری واکسن اچ پی وی (گارداسیل) و روش کارکرد آن بر روی افراد را ببینید.


زگیل تناسلی زنان زگیل تناسلی مردان


مزایا و کاربرد واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل برای مقابله با انواع تیپ های  6،11،16،18 ویروس اچ پی وی ساخته و تولید شده است که می تواند از افراد در مقابل بیماری های مرتبط با این ویروس محافظت نماید که برخی از آنها به شرح زیر است:

تزریق این واکسن  برای اشخاصی که آلرژی به مخمر دارند، کسانی که در سیستم ایمنی بدن ضعف دارند، زنان باردار و کودکان زیر 9 سال ممنوع است.

بهترین زمان تزریق برای پسران 9 تا 21 سال  و برای دختران 9 تا 26 سال می‌باشد.

همچنین بخوانید: هزینه لیزر زگیل تناسلی و کرایو

مراحل تزریق واکسن

واکسن گارداسیل در اندازه 0.5 میلی لیتری بوده و در طی 6 ماه و در 3 مرحله بصورت عضلانی تزریق می‌شود. مرحله دوم 2 ماه پس از اولین تزریق و مرحله سوم 4 ماه بعد از دومین تزریق می باشد که در مجموعه 6 ماه می باشد.

طبق تحقیقات صورت گرفته پس از گذشت 3 ماه از اولین تزریق بدن در برابر ویروس اچ پی وی مقاوم میشود.

همچنین بستگی به نوع واکسن پاپیلوگارد؛ گونه ای از آن در دو دوز و به فاصله 6 تا 12 ماه پس از دوز اول تزریق می شود. همانطور که ذکر شد، زمان ایده آل برای تزریق این واکسن بین سنین 11 تا 12 سال می باشد.

تاخیر در دوز دوم واکسن گارداسیل

مزایای واکسن اچ پی وی

واکسن اچ پی وی می تواند از فرد در مقابل ویروس های اچ پی وی از انواع 16 و 18 محافظت کند، که هر دو این ویروس ها می تواند منجر به سرطان های خاص شود. بعضی از واکسن ها نیز می توانند در برابر گونه هایی از ویروس که موجب زگیل تناسلی می شود، مقاومت ایجاد نمایند. در نتیجه فرد در آینده مجلور نخواهد بود تا به دنبال روشهای درمان زگیل تناسلی بگردد.

تاکنون اداره غذا و داروی ایالات متحده سه واکسن Gardasil، Gardasil 9 و Cervarix  برای حفاظت از اچ پی وی را تأیید کرده است. این واکسن ها باید در فاصله زمانی های شش ماه تزریق شوند تا زمانی که مراحل دریافت آن تکمیل گردد.

واکسن گارداسیل از فرد در برابر سروتیپ های 6 و 11 محافظت می کند. این دو نوع باعث ایجاد زگیل های تناسلی می شوند.

آیا واکسن اچ پی وی دارای عوارض جانبی است؟

یکی از ضعف های این واکسن محافظت در برابر نوع خاصی از این ویروس است، یعنی نمی تواند در برابر انواع مختلف این ویروس مقاومت ایجاد نماید. واکسن اچ پی وی می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. اما این عوارض به ندرت اتفاق می افتند. تاکنون هیچ عوارض جانبی جدی ناشی از این واکسن  گزارش نشده است. برخی از عوارضی که ممکن است، پس از تزریق این ویروس ایجاد شوند، عبارتند از :

 • درد یا تورم در محل تزریق
 • تب خفیف
 • سردرد
 • احساس خستگی و ضعف
 • درد عضلانی و مفصلی
 • حالت تهوع و استفراغ
 • درد در شکم
 • اسهال

در صورت دریافت واکسن و بروز نشانه های ذکر شده یا هر نشانه غیر معمول دیگری با پزشک خود در این باره مشورت نمایید. برخی از افراد نگران هستند که واکسیناسیون اچ پی وی ممکن است عوارض جانبی جدی یا اثرات دراز مدت مانند ناباروری به دنبال داشته باشد. مطالعات در این باره نشان داده است که این واکسن مانند هر واکسن دیگری ایمن است.  واکسن اچ پی وی بر باروری تاثیر نمی گذارد و ممکن است باروری را در بعضی از خانم هایی که در معرض ابتلا به STI قرار دارند را بهبود ببخشد.

شکل واکسن گارداسیل برای بالا 30 سال

همانطور که ذکر کردیم  این واکسن در برابر همه نوع اچ پی وی از فرد محافظت نمی کند، و فقط شامل انواع خطرناک این ویروس است. بنابراین، لازم است زنانی که این واکسن را دریافت کرده اند، مانند سایرین برای انجام آزمایش های پاپ اسمیر مراجعه کنند تا نشانه های سرطان دهانه رحم در آنها مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین این واکسن ها تنها در برابر نوع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی مقاومت ایجاد کرده و در برابر سایر بیماری های روابط جنسی تاثیری ندارد. بنابراین برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های جنسی یا مقاربتی، هنوز هم نیاز به استفاده از کاندوم یا سایر محافظت کننده های جنسی دارید.

عوامل خطر ابتلا به اچ پی وی

افرادی که واکسن اچ پی وی را دریافت نمی کنند، بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به بیماری قرار دارند. عواملی که خطر ابتلا به این ویروس را افزایش میدهند، عبارتند از :

 • رابطه جنسی محافظت نشده
 • برقراری رابطه با شرکای جنسی متعدد
 • زخمی  شدن پوست
 • تماس با زگیل های مسری
 • مصرف سیگار یا تنباکو که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند
 • عوامل و بیماری های تضعیف سیستم ایمنی بدن مانند HIV
 • تغذیه نامناسب

راه های دیگر برای جلوگیری از اچ پی وی

به طور کلی، بهترین راه برای جلوگیری از اچ پی وی، واکسیناسیون است. اما راه های دیگری که می تواند از دریافت  ویروس جلوگیری کند عبارتند از:

 • استفاده از محافظ در طول رابطه جنسی : استفاده از کاندوم یا سایر محافظت کننده ها، می تواند خطر ابتلا به اچ پی وی را کاهش دهد.
 • انجام آزمایش های معمول برای جلوگیری از سرطان دهانه رحم : پزشکان می توانند از طریق آزمایش پاپ اسمیر تغییرات غیرطبیعی سلول های رحم در زنان  بین سنین 21 تا 65 را تشخیص دهند.
 • حفظ رژیم غذایی سالم : نتایج یک مطالعه نشان داده، کمبود فولیک اسید و مواد مغذی با افزایش عفونت اچ پی وی مرتبط است.

سوالات متداول درباره واکسن اچ پی وی

145 دیدگاه

 1. ریحانه صادق گفت:

  سلام دکتر بهم گفته جواب hpv ام 59 هست و آگه واکسن بزنم بهتر است قبلا رابطه داشتم و دیگه ندارم 37 سالمه هست میشه بفرمایید آیا ضرورتی داره یا نه
  ممنون

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله از اونجا که واکسن اچ پی وی محدودیت سنی داره بهتره که تا قبل از 40 سالگی واکسینه بشید. احتمال گرفتن ویروس از سخصی که مبتلا هست با زدن واکسن تقریبا صفر است

   • کاربر گفت:

    درود و وقت بخیر ،آیا بعد از چهل سالکی این واکسن تاثیرگذار نیست چکار باید انجام داد یا جایگزین دارد؟

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     سلام دوست عزیز. متاسفانه واکسن تاثیر گذار نبوده و باید از روشهای پیشگیری استفاده نمایید.

    • شیلا ااهوری گفت:

     سلام منم فکر میکردم تاثیر گزار نیست اما دکترم گفت اگر مجرد هستید میتونه مفید باشه و محافظت کنه در برابر ویروس به هر حال زدن این واکسن ضروریه

    • raha گفت:

     درود ددست عزیز بله تا سن ۴۵ سالگی میشه تزریق کرذ.

  • امیرشکفته گفت:

   اچ پی وی مثبتم باشه میشه زد

 2. مصطفی گفت:

  قیمت هر دوز واکسن چقدره؟!
  هزینه تزریق چقدره؟!

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز تعرفه سال جدید هنوز اعلام نشده. برای سال 1399 هر دوز 320 تومان

   • خاطره گفت:

    سلام اوم قیمت حلال احمر اینه یا داروخونه بعد نیاز ب نسخه پزشک هست یا باید ازاد گرفت بنده اراک زندگی مکنم ۲۳‌سالمه

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     سلام دوست عزیز. نیازی به نسخه پزشک نیست ولی بهتره که قبل از زدن واکسن تست بدید که مبتلا به اچ پی وی نباشید. از هلال احمر میتونید دریافت کنید

     • امید گفت:

      سلام، من 33سال سن دارم و مرد هستم، روابط محدود و کمی داشتم، ایا میتونم واکسن رو دریافت کنم و اینکه لازم هست قبل واکسن ازمایش بدم؟ ازمایش از مردان به چه صورت هست؟

     • hpvdarmanAdmin گفت:

      سلام دوست عزیز. بله باید آزمایش بدید تا ابتدا مطمئن بشید که به ویروس متلا نشدید سپس برای دریافت واکسن اقدام کنید. آزمایش خون یا DNA اکثرا انجام میشود.

     • ورشمینه گفت:

      سلام من سوال دارم آیا کسی که اچ‌پی وی داشته باشد ؟ ایا میتواند واکسین کند ؟ خیلی ممنون منتظر جواب تان هستم

     • hpvdarmanAdmin گفت:

      باسلام، بله استفاده از واکسن زمان ابتلا به ویروس بسیار موثر بوده و بدن با سیستم ایمنی قوی تری به مقابله می پردازد.

     • Sara گفت:

      داروخونه بدون نسخه نمیدن

 3. tina گفت:

  سلام و وقت بخیر
  آیا باید پزشک تجویز کنن واکسن رو یا مراکز هلال احمر بدون تجویز هم واکسن رو میزنن؟
  و چه پزشکی با کدوم تخصص میتونن این واکسن رو تجویز کنن؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله باید با تشخیص پزشک انجام بشه زیرا شما ابتدا باید آزمایش دهید و سپس برای تزریق واکسن اقدام کنید.

  • مهدی گفت:

   سلام مشاور عزیز خسته نباشید
   ایا تست hpv برای مردان هم وجود داره آخه بعضی سایت ها نوشته اند که هیچ گونه تستی برای شناسایی این ویروس در مردان وجود ندارد؟؟
   اگه تست مردان هست میدونید تقریبا چقدر هزینه ی تست هست ؟
   آیا مرد ۳۴ ساله مجرد بدون رابطه ی جنسی هم نیاز به زدن واکسن دارد یا در این سن واکسن اثری دارد واقعا ؟؟
   اگر واکسن اثر دارد چند دوز باید تزریق شود و تقریبا با دفترچه ی بیمه دز کامل که فکر کنم ۳ دز باشد چقدر هزینه بر میدارد ؟؟
   ممنون میشم پاسخ بنده را بدهید با تشکر 🌹😍🙏🙏

 4. علی گفت:

  سلام آیا گارداسیل بر زگیل دست و صورت هم‌ موثر است؟

 5. امیر گفت:

  سلام آیا کسی ک ب این ویروس مبتلاس و واکسن رو بزنه تاثیری در بهبودی بیمار مبتلا ب اچ وی پی داره یا خیر؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. تزریق واکسن این ویروس رو داخل بدن شما از بین نمی بره ولی باعث میشه که گونه های پیشرفته رو نگیرید و ویروس داخل بدنتون پیشرفت نکنه.

 6. Siminshaeri گفت:

  سلام.ایاتفاوت بین واکسن ایرانی وخارجی زیادهست؟فعلافقط نوع ایرانی دربازارموجوده.ازاونجاکه هنوزفرصت زدن واکسن داریم بنظرشماصبرکنیم عاقلانه ترهست؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. واکسن ایرانی و خارجی گارداسیل هردو دارای تست سلامت بوده و کاملا معتبر هستند. در صورت تحریم دارویی انتخاب واکسن ایرانی انتخاب معقولانه تری می باشد

   • hadis گفت:

    سلام ببخشید من امروز واکسن ایرانی رو با قیمت 379هزارتومن خریدم ولی روش نوشته دوگانه درحالی که فقط روی دونوع ویروس مقاومت ایجاد میکنه اما من واکسنی رو میخواستم که از به وجودآمدن زگیل تناسلی جلوگیری کنه مثلا 9 گانه یا حداقل 4 گانه باشه الان خیلی ناراحتم که باوجود زدن واکسنو هزینه زیاد بازم احتمال داره که زگیل بطنم😔😪

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     سلام دوست عزیز. شما هر 3 دوز واکسن رو باید بزنید و بدنتون ایمن میشه. احتمال مبتلا شدنتون به زگیل نزدیک به صفر میشه تقریبا.

 7. بهار گفت:

  سلام روز خوش، اگر دو دوز از واکسن گارداسیل رو زده باشیم و تصمیم به بارداری داشته باشم میشود اقدام کرد یا اینکه باید دوره ۶ماهه تکمیل بشود بعد اقدام کنم؟ متشکرم از لطف شما

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. چه زمانی واکسن تزریق کردین؟ مهمه زمانی که واکسن زدین از این موضوع که ویروس اچ پی وی نداشتید مطمئن باشید. در این صورت برای بارداری مشکلی نیست

   • بهار گفت:

    متشکرم از پاسخگویتان، من hpv ۴۲ بود، دکتر گفت واکسن بزنم ۱دوز بهمن ماه و ۱دوز فروردین زدم و۱دوز برای مرداد ماه دارم در این صورت حاملگی امکان پذیر هست یاباید دوز آخر زده شود؟

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     لطفا در این صورت با دکتر زنانتون مشورت کنید که نسبت به وضعیت شما نظر بدهند

   • سارا گفت:

    اگر داشته باشین هم مشکلی پیش نمیاد چون واکسن گارداسیل ویروس ضعیف شده نیست نوعی پروتئین ساخته شدس

 8. پیمان گفت:

  سلام .لطفا بگید این واکسن اصلش برای کدوم کشوره .چون دکتر گفته ک ایرانی فایده نداره و الکی پول ندید.راهنمایی کنید ..از گجا تهیه کنم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. اکثر کشورها خودشون این واکسن رو تولید میکنن. واکسن های ایرانی هم تاثیر گذار هستن و کسانی که ما بهشون معرفی کردیم راضی بودن و هیچ عوارضی نداشتن.

  • نگین گفت:

   سلام
   اگر الان داشته باشیم بخوابم باردار بشیم بچه هم میگیره . و آیا خطر این بیماری مثل ایدز است؟

 9. پانیذ گفت:

  من دو‌دوز واکسن گارداسیل شرکتMSDزدم برای دوز سوم فقط واکسن پاپیلوگارد شرکت نوپان گیرم اومد
  الان شک دارم که دوز سوم رو‌بزنم یادمه
  نظر شما چیه؟

 10. اکبری گفت:

  سلام من 18 سالمه و مجردم. این ویروس برای شخص متعهدی که با یک نفر رابطه جنسی هم داره خطرناکه؟ درصورتی که همسرش سالم باشه و رفتار پرخطرم نباشه…

 11. حسین گفت:

  سلام برای فردی که مبتلا شده باشه چی ایا تزریق واکسن میتونه کمکی بکنه

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله برای فردی که به ویروس hpv از قبل مبتلا شده، با تزریق واکسن باعث میشه که به سویه های دیگر این ویروس مبتلا نشود

 12. میلاد گفت:

  با سلام من همسرم دچار زگیل تناسلی شده آیا من هم باید واکسن بزنم در صورتی که علائمی هم ندارم ؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. به احتمال بسیار زیاد شما هم مبتلا هستید. ابتدا آزمایش hpv بدید سپس برای زدن واکسن اقدام کنید

 13. h.s گفت:

  واکسن رو از کجا تهیه کنم؟
  هیچجا نداره

 14. قربانی پور گفت:

  سلام من خانمی 46 ساله هستم میتونم واکسن گارداسیل بزنم؟؟؟؟ چون میگن تا 45 سالگی میشه زد درسته؟؟؟؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بستگی به نوع واکسن داره. باید به مرکز تزریق واکسن مراجعه کنید.

  • نورا گفت:

   سلام دوست عزیز بیمارستان صارم واکسن HPV تزریق میکنن

 15. سارا گفت:

  مراکز تزریق واکسن کجا ها هست و اینکه باید به چه دکتری مراجعه کنیم تا این واکسن رو برامون بنویسند؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. به دکتر زنان مراجعه کنید. ایشون واستون آزمایش hpv مینویسند و پس از انجام آزمایش بهتون میگن که کجا واکسن بزنید. جهت اطلاع از آدرس دقیق مراکز روی کلمه آزمایش hpv کلیک کنید.

 16. علی گفت:

  سلام پسری ۱۹ ساله و سالم هستم و تا کنون رابطه جنسی نداسته ام . آیا واکسن گارداسیل برای کسی که رابطه جنسی با شخصی نداشته ولی احتلام و … داشته است، مفید است ؟
  پسران برای دریافت نسخه پزشک به چه متخصصی مراجع کنند؟

 17. سینا گفت:

  سلام.
  کدوم برند واکسن خارجی یا داخلی را توصیه میکنید؟

 18. منا گفت:

  سلام خسته نباشین
  خواستم بدونم اگه مبتلا به ویروس تبخال تناسلی باشی واکسن روی بیمارس تبخال تاثیر میذاره؟!

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. واکسن بدن رو در برابر این ویروس محافظ میکنه ولی جلوگیری 100 درصد وجود نداره

 19. Raha گفت:

  سلام قیمت گارداسیل خارجی چقدره؟ از کجا باید تهیه کنیم؟

 20. سارا گفت:

  سلام من میخواهم با اقایی که مشکل hpv داره نامزد کنم ایا با زدن واکسن و استفاده از کاندوم میتوانم از کرفتن این بیماری جلوگیری کنم و اینکه این اقا شک دارند ب داشتن این بیماری ازمایش ندادن به گفته خودشون یک زیگیل رو الت تناسلی شون زده رفتن دکتر گفتن hpv داری بعد گفتن فریز کن این اقام نرفته فریز کنه بعد تعداد به پنج شش تا رسیده بعد دوباره خود ب خود از بین رفته دوباره به یک عدد رسیده و جند ماهی هست همون یک عدد مونده

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. شما خودتون لازم هست که واکسن بزنید قبل از اینکه با ایشون رابطه داشته باشید. چون در صورت داشتن رابطه جنسی و برخورد پوستتون باهم ویروس منتقل میشه. چون کاندوم فقط آلت تناسلی رو پوشش میده نه نواحی دیگه.

 21. تانیا گفت:

  سلام من دختر ۲۶ ساله ای هستم که ۳ دوز واکسن گارداسیل رو خریداری کردم و اون هارو در یخچال خونه نگهداری میکنم…متاسفانه بخاطر برق رفتن های طولانی و اینکه زمان هایی بوده که برق حتی تا۵_۴ ساعت هم رفته و من خودم خونه نبودم تا اقدامات لازم رو انجام بدم احتمال میدم که واکسن ها مدت زمانهایی رو تو دمای بالاتری از دمای بهینه خودشون قرار داشتند،و الان همش نگرانم که بی اثر شده باشند…برای این که بفهمم تاثیر داشتن یا نه باید چیکار کنم؟ و اگه احیانا بی تاثیر بودند میتونم دوباره بزنم یا از نوع ایرانی اش پاپیلوگارد استفاده کنم؟

 22. Zahra گفت:

  سلام.
  گارداسیل خارجی دارن میدن یک ملیون و ۸۰۰ میخوام بدونم این یک دز یا هر سه تا دوز؟ چون از طریق اسنپ داروخونه سفارش دادم نمیتونم از داروخونه مربوطه سوال کنم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. توصیه می کنیم برای خرید این واکسن به صورت حضوری مراجعه کنید و قبلش با پزشک مربوطه مشورت کنید. همچنین اگر شخصی هستید که تا به حال رابطه جنسی داشته باید اول آزمایش اچ پی وی بدهید.

 23. یگانه گفت:

  سلام من 34 سالمع و دو دوز واکسن رو دریافت کردم ولی خیلی استرس دارم که نکنه گرفته باشم میتونم آزمایش بدم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام و وقت بخیر. دوست عزیز احتمال ابتلا شما به ویروس تقریبا صفر است ولی برای رفع نگرانی میتونید تست پاپ انجام بدید.

 24. سیمین گفت:

  سلام من آزمایش اچ پی وی دادم و جوابش منفی بود کی میتونم برای زدن واکسن اقدام کنم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. شما تا پیش از اولین رابطه جنسی خود میتونید برای زدن واکسن اقدام کنید.

 25. سهیلا گفت:

  سلام من تطت پاپ اسمیر دادم و دکنر بهم گفتن که باید واکسن گار اسیل بزنم. میحواستم بدونم که بعدها برای بارداریم مشگلی پیش نمیاد؟
  27سالمه و یک بچه3ساله دارم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بله میتونید بزنید و مشکلی واستون پیش نمیاد.

 26. حسین گفت:

  سلام و وقت بخیر. شما این واکسن رو میفروشید؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر. از هلال احمر و یک سری داروخانه ها میتوانید تهیه کنید.

 27. علی گفت:

  سلام. من سه سال پیش دو دوز واکسن گارداسیل رو زدم اما دوز سوم رو که باید بعد ۶ ماه میزدم نتونستم تهیه کنم و نایاب شده بود. الان من چقدر در مقابل ویروس مصون شدم. و ایا اقدام خاصی باید بکنم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بستگی به نوع واکسنی داره که دریافت کردید. لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸ کلینیک تماس بگیرید.

 28. پدرام گفت:

  سلام اقاي دكتر
  من متاسفانه زگيل تناسلي دارم و يك بار هم انها را سوزاندم ولي متاسفانه دوباره برگشته اند.
  ايا نياز هست من دوباره ازمايش اچ پي وي بدهم چون من مي خواهم شروع به زدن واكسن بكنم.
  من در خارج از ايران زندگي مي كنم.
  ممنون مي شم از پاسخگويي

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله حتما باید پیش از زدن واکسن آزمایش بدهید.

   • Ss گفت:

    سلام دوز اول واکسن گارداسیل رو اذر زدم دوز دوم رو بهمن دوز سوم رو چه ماهی باید بزنم؟

 29. حسن گفت:

  سلام.من مبتلا به زگیل هستم.کرایو کردم.ولی شروع کردن به واکسن زدن.خواستم بدونم اگر درمانم با کرایو خوب بشه.با زدن کامل سه دوز واکسن.بازم اگر کسی مبتلا باشه ورابطه داشته باشم باهاش..به من سرایت میکنه یا نه کلا واکسینه هستم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. با وجود ابتلا به ویروس از قبل، زمانی که واکسن می زنید ویروس به طور کامل در بدن شما از بین نمی رود و واکسن فقط باعث می شود که به سویه های دیگر ویروس مبتلا نشوید و در صورت بازگشت زگیل ها می توانید به بقیه ویروس را انتقال دهید.

 30. DH گفت:

  سلام وقتتون بخیر بنده مجرد هستم و رابطه نداشتم ولی یکی از دوستانم به این بیماری مبتلا شدن و قبل از اینکه بدونیم از وسایل شخصی من استفاده کردن برای زدن واکسن گارداسیل نیازه که به دکتر مراجعه کنم برا تست hpvیا میتونم بدون ازمایش واکسن رو بزنم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. احتمال انتقال ویروس از طریق استفاده از وسایل شخصی تقریبا نزدیک به صفر می باشد. بله میتونید واکسن دریافت کنید.

 31. حامد گفت:

  سلام ‌ . فرمودید قبل از زدن واکسن باید آزمایش بدیم که مبتلا نباشیم از طرفی هم گفتید کسی که مبتلا هست باید واکسن بزنه که به نوع های خطرناک تر مبتلا نشه . آلان چیکار باید کرد و برای مردان چه متخصصی باید رفت و آیا توی سن ۳۶ سالگی میشه واکسن زد یا نه ؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. درسته. به متخصص اورولوژیست مراجعه کنید و با تشخیص ایشون میتونید واکسن دریافت کنید.

 32. علی گفت:

  سلام
  دخترم دوز اول را گارداسیل تزریق کرد اکنون می تواند دوز بعدی را پاپیلوگارد تزریق کند؟

 33. farid گفت:

  سلام من ۲۴ سالمه مبتلا به زگیل تناسلی و تبخال تناسلی هستم و با دوست دخترم رابطه جنسی داشتم باید چیکار کنم ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. شما باید به ایشون میگفتید این موضوع رو و رابطه برقرار نمی کردید. در حال حاضر لطفا به متخصص اورولوژیست مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرید. تا زمان بهبودی از رابطه جنسی جدا خودداری کنید.

   • Asal گفت:

    سلام وقتتون بخیر،توی پاسخ هاتون گفتید که قبل از زدن واکسن باید آزمایش بدیم ‌‌که ببینیم مبتلا به ویروس هستیم یا نه،خب مگه نباید اگه مبتلا بودیم بزنیم؟

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     سلام دوست عزیز. خیر. منظور از تزریق واکسن این بوده که از ابتلا به ویروس جلوگیری کنید و در هر صورت شما باید آزمایش داده که مطمئن شوید به ویروس مبتلا هستید یا خیر.

 34. مونا گفت:

  سلام
  بعد از قاعدگی نامنظم تست پاپ اسمیر م اوک بود و مشکل نداشت، در عین حال دکتر تست hpv نوشتن، من یه نوع بی‌خطر hpv مبتلا شدم آیا با واکسن زدن دوران پ منظم میشه و اینک بچه 14 ساله و همسرم هم واکسن یزنن ؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. از چه زمانی به اچ پی وی مبتلا شدید؟ همسرتون حتما باید واکسن دریافت کنن و تا زمانی که ویروس درمان می شود، رابطه محافظت شده داشته باشید.

 35. بهاره گفت:

  سلام وقت بخیر، من با آقایی در ارتباط بودم که یک ماه پیش یکسری زخم ها روی قسمت تناسلی شون داشتن و بعدش دیگه اون‌روز هارو ندیدم، ۳ بار بعد از رابطه ی جنسی م لکه بینی داشتم در حد قابل مشاهده بودن،میخوام بدونم اینا نشونه های ایدز هست؟ و اینکه چطور باید ازمایش بدم؟ و اگر مثبت باشه باید گارداسیل بزنم؟ فایده داره؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. ایدز و واکسن گارداسیل ربطی به هم ندارند. این واکسن برای جلوگیری از ابتلا به ویروس اچ پی وی میباشد. شما برای دادن هر دو تست HPV / HIV اقدام کنید.

 36. سجاد گفت:

  سلام وقت بخیر
  باید کجا مراجعه کنیم که آزمایش HPV بنویسه برام؟
  من 26 سال دارم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. میتونید به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

 37. عارف گفت:

  سلام دکتر من hpv گرفتم و با سه نوبت لیزر کاملا از بین بردمشون ،دوز اول رو پاپیلوگارد زدم ولی الان سر دوز دوم نیستش که همون پاپیلو گارد رو بزنم ،الان دوز دوم رو گارداسیل بزنم ایرادی نداره؟ و اینکه چند دوز باید گارداسیل رو تزریق کنم تا کامل بشه و سره چند ماه تزریق بشه؟ در حال حاضر دو ماه از تزریق دوز اول که پاپیلو گارد بوده می گذره، مرسی اگه راهنمایی کنید

 38. مبینا گفت:

  سلام،من ۲۰ سالمه،و تاحالا رابطه جنسی نداشتم و مطمعنا در ادامه هم رابطه غیر محافظت شده نخواهم داشت. ولی میترسم از طریق دستگاه های لیزر موهای زاید HPV بگیرم.البته از سری جداگانه استفاده میشه ولی من بازم میترسم.به نظرتون واکسن HPV رو بزنم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. دریافت واکسن اچ پی وی برای تمام جوانانی که هنوز رابطه جنسی را تجربه نکردند الزامیست.

   • مهسا گفت:

    با سلام، من آزمایش HPV دادم ولی هنوز جواب آزمایشم نیومده، برای تزریق واکسن حتما نیاز هست جواب این آزمایش منفی باشه؟

 39. milad گفت:

  سلام امکان زدن یک دوز خارجی و دوزهای بعدی ایرانی وجود دارد؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بستگی به واکسنی که دریافت میکنید دارد.

 40. Saba گفت:

  سلام. روز بخیر. شما الان واکسن hpv گارداسیل خارجی موجود دارین؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. کلینیک درمان زگیل تناسلی هست و در این مرکز واکسن تزریق نمیشود.

  • Amir گفت:

   سلام، من پسر هستم و ۲۲سال سن دارم ولی تا الان رابطه ای نداشتم میخواستم بدونم باید آزمایش hpvرو انجام بدم بعد واکسن بزنم یا چون رابطه ای نداشتم نیازی نیست به آزمایش؟
   سوال دیگه ای هم که داشتم اینه که برای دریافت واکسن باید حتما نسخه پزشک داشته باشیم یا نه؟

 41. محمد گفت:

  سلام
  اگر کسی به اچ پی وی مبتلا شده باشد چرا باید برای دریافت واکسن آزمایش hpv بدهد.چون قطعا جواب تست منفی هستش دیگه.میشه لطفا روشن و واضح تر توضیح بدید.ممنون

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. باید حتما آزمایش دهد تا مشخص شود فرد به کدام نوع از ویروس اچ پی وی مبتلا شده است.

 42. Saba گفت:

  سلام، من دوز اول رو ۲۴ بهمن زدم، دوز دومم ۲۴ فردین هست و داروخانه ایی داخل کیش میگن موجود نیست، تا چه.زمانی وقت دارم که دوز دومم رو تزریق کنم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. معمولا فرصت تزریق هر دوز 6 ماهه هست ولی این موضوع کاملا بستگی به این دارد که شما چه نوع واکسنی را دریافت کردید.

 43. یک گفت:

  سلام.. ایا ۲ ماه بعد از تزریق نباید سکس داشت؟ و اینکه میشه ی دز ایرانی و دزهای بعدی را خارجی زد؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز .میتونید رابطه داشته باشید مشکلی نیست. تزریق دوز دوم بستگی به واکسنی دارد که نوبت اول دریافت کردید.

 44. ati ak گفت:

  سلام من بیماری التهاب روده دارم، بخوام واکسن گارداسیل بزنم مشکلی نداره؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بستگی به نوع واکسنی دارد که تزریق میکنید.

 45. Anq گفت:

  سلام من دو دوز واکسن خارجی تزریق کردم میشه دوز سوم ایرانی تزریق کنم؟ممنون میشم پاسخ بدید

 46. اشکان گفت:

  سلام وقت بخیر

  میشه بگید این واکسن رو از کجا میشه پیدا کرد و تزریق کرد؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز میتونید از داروخانه های مطرح سراسر کشور تهیه کنید.

 47. Azazm گفت:

  سلام من ۳۹ ساله هستم ایا واکسن تو این سن ایمنی ایجاد میکنه

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بستگی به نوع واکسنی داره که تهیه میکنید.

 48. سولماز گفت:

  سلام وقت بخیر
  دکتر عزیز من دیروز ظهر دوز دوم واکسن پاپیلوگارد ۲ظرفیتی را زدم و از دیشب عوارضی چون دست درد ،تب خفیف، بدن درد، اسهال شدید و کمی گلو درد دارم. آیا علت این عوارض واکسن بوده یا بهتر است تست کرونا بدهم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز میتواند از عوارض واکسن باشد. اگر تا دو روز این علائم را مداوم داشتید و نشانه های بهبودی حاصل نشد، به پزشک مراجعه کنید.

 49. حانیه گفت:

  سلام وقت بخیر من نمیدونم مبتلا هستم یا نه اگه واکسن رو دریافت کنم و مبتلا باشم چه اتفاقی میافته؟

 50. مینا گفت:

  سلام عذر میخوام من ۲۸ سالمه و نوع ۱۶ دارم واکسن بزنم یا نزنم؟ از سرطان جلوگیری میکنه؟ ممنون

 51. Binam گفت:

  سلام برای تزریق واکسن نیاز به اجازه والدین هست؟

 52. MA گفت:

  بعد از خريداري واكسن HPV، براي تزريق بايد به كجا مراجعه كنيم؟

 53. Homa گفت:

  سلام وقت بخیر.. بعد از چند وقت از رابطه مشکوک باید تست بدیم که بتونیم واکسن بزنیم.. من دو هفته گذشته رابطه بدون دخول داشتم.

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بله ابتدا باید تست داده و سپس برای دریافت واکسن اقدام کنید.

 54. س.س.س گفت:

  سلام. ببخشید آیا حتما حتما باید اول آزمایش بدیم و بعد واکسن گارداسیل بزنیم؟
  اگر آزمایش نداده، واکسن بزنیم چی میشه؟؟

 55. Mhd گفت:

  سلام خسته نباشید
  من تو چندتا از مقاله های معتبر خوندم که هیچ آزمایش خونی برای تشخیص ویروس hpv وجود ندارد .همچنین از چند متخصص اورولوژی و پوست هم سوال کردم که گفتن هیچ راه تشخیصی برای مردان وجود ندارد .
  سوالم اینه شما که فرمودین از طریق آزمایش خون و DNAمیشه فهمید مبتلا هستیم یاخیر ،تا چند درصد میشه به جواب آزمایش اطمینان کنیم؟

 56. Mm گفت:

  سلام اگر تست پاپ اسمیرم کاملا نرمال باشه البته با مشورت پزشک گفتند که واکسن بزنم
  بنظرتون مبتلا هستم یا خیر؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز اگر پزشک تشخیص داده که مشکلی نیست میتونید واکسن بزنید

 57. Mah گفت:

  سلام من خانم 29ساله هستم hpv 16 و 18 رو آزمایشم منفی نشون داده دکترم گفت واکسن پاپیلوگارد رو بزنم یه دوز زدم ولی دوز دوم رو پیدا نمیکنم میشه گارداسیل بزنم یا نه؟

 58. Mah گفت:

  واکسن گارداسیل اصلی و تقلبی داره ؟ دکترم بهم گفت حتما ایرانی (پاپیلوگارد) بزنم ولی متاسفانه پیدا نمیکنم لطفاً راهنمایی کنید؟

 59. m گفت:

  سلام خسته نباشید.
  زدن واکسن hpv برای کارکنان آزمایشگاه تشخیصی طبی ضروریه؟ و امکان انتقال وجود داره؟؟؟

 60. علی گفت:

  سلام خسته نباشید!!
  من 21 سالمه و دو ساله که به زگیل تناسلی مبتلا شدم الان مشکلی نیست واکسن بزنم؟ فایده ای داره؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز ابتدا باید برای درمان زائده ها اقدام کنید و با تشخیص پزشک واکسن دریافت کنید

 61. Ardeshir گفت:

  سلام
  من اقا هستم از شهر اهواز
  برای دریافت واکسن باید به کجا مراجعه کنم؟؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز میتونید برای دریافت واکسن از سراسر داروخانه های معتبر کشور اقدام کنید.

 62. الهه گفت:

  یک سوال دیگه اینکه اگر الان هر سه دوز واکسن ۴ یا ۲ ظرفیتی دریافت کنه آیا امکان اینکه بعدا سه دوز هم ۹ ظرفیتی دریافت کنه وجود داره؟

 63. سمانه کاشی گفت:

  با سلام من برای پسر 11 ساله خودم یخوام واکسن تهیه کنم .از کجا میتونم تهیه کنم ؟نیاز به نسخه داره؟وکدوم یک از انواع واکسن ها برای پسرم مناسبه ؟نیاز به معینه هم داره یا خیر؟

 64. ناشناس گفت:

  سلام، من با پوست (ناحيه جنسى نبوده و لباس زير داشتيم) يك آقايى كه قبلا زگيل تناسلى داشتن، تماس داشتم. ممكنه به من ويروس منتقل شده باشه؟
  ايشون سه ساله كه كرايوتراپى كردن و بعد از اون زگيل جديدى نزدن.

 65. عاطفه گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من قصد باردار شدن دارم، آزمایشی که دادم داخل آزمایش HSV(igG) را زده 25.97 و HSV(igM) را زده 4.28، هنوز وقت نکردم این آزمایشم را دکتر ببرم، چون بهم گفتم توی دوره کرونا این آزمایش را دادم و جوابهاش درست نیست. این چطور هستش؟ خطرناکه؟ باید واکسن بزنم؟

 66. ناشناس گفت:

  سلام من دختر 30 ساله هستم 1 دوز واکسن گارداسیل 4 ظرفیتی تزریق کردم میخواستم ببینم میتونم دوز دوم رو 9 ظرفیتی بزنم؟؟

 67. Tina گفت:

  ایا با یکبار رابطه جنسی این ویروس منتقل میشود؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   بله. انتقال ویروس ارتباطی به تعداد دفعات رابطه ندارد

 68. Zahra گفت:

  سلام من تست پاپ اسمیرم مشکل نداشته اما تست اچ‌پی وی مثبت شماره ۵۳ هستم… تنها راه درمان واکسن باید بزنم؟

 69. Farshad گفت:

  سلام،نوع خارجی واکسن hpv رو از کجا میشه پیدا کرد؟

 70. احسان گفت:

  سلام من خونه تیمی میرفتم و از محافظ استفاده میکردم اما دچار زگیل تناسلی شدم و رفتم پیش دکتر از بین بردم دکتر بهم گفت ماهی یه دوز گارداسیل بزن . مشکلی ندارع ماهی یدونه؟ و اینکه آیا میتونم بین دوز ها بازم خونه تیمی برم؟

 71. نازنین گفت:

  قیمت واکسن گارداسیل با بیمه چقدر میشه؟ من شنیدم خیلی گرونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
تماس واتساپ اینستاگرام