زگیل تناسلی در زنان – علائم زگیل داخل واژن – عکس و درمان

تصویر زگیل تناسلی در زنان بزرگ

یکی از شایع ترین بیماری های جنسی و مقاربتی زگیل تناسلی زنان می باشد که ناشی از ویروس اچ پی وی یا پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. آلوده شدن به گروهی از ویروس های اچ پی وی در زنان میتواند منجر به سرطان رحم و سرطان دهانه رحم شود. برخی دیگر از انواع HPV میتواند باعث ابتلا به سرطان روده بزرگ شوند. عفونت HPV ویروسی به شدت مسری است که از شایع ترین بیماری های جنسی به شمار می رود. زگیل تناسلی در زنان بسیار خطرناک تر از مردان می باشد.

Condyloma acuminata (زگیل تناسلی) یک عفونت مقاربتی است که باعث ایجاد زائده های کوچک، همرنگ پوست یا صورتی در لابیاها، در دهانه واژن، یا اطراف یا داخل مقعد (زگیل مقعدی) می شود.

علائم زگیل تناسلی داخل واژن در زنان

این ویروس باعث ایجاد زگیل تناسلی و سرطان در زنان شده و یا گاهی اوقات بدون علائم است. از علائم و نشانه های زگیل تناسلی در زنان می توانیم به خارش، سوزش، یا حساسیت در اطراف واژن اشاره کنیم. از علائم و نشانه های دیگر زگیل های تناسلی در زنان می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

سرپایی در یک جلسه درمان شوید

کلینیک اچ پی وی مرکز درمان تخصصی زائده های تناسلی. برای تعیین نوبت و مشاوره تماس بگیرید:

 • ممکن است زگیل ظاهری شبیه به گل کلم داشته باشد.
 • زگیل تناسلی می تواند در هر بخشی از بدن که در معرض تماس جنسی قرار می گیرد، ایجاد شود به طور مثال، زگیل در زنان در نواحی مانند واژن، دهانه رحم یا کشاله ران، دهان، گلو و … (در مردان، آلت تناسلی، اسکروتوم، ران یا کشاله ران) ظاهر می شود.
 • ایجاد خارش، درد و سوزش در ناحیه تناسلی از علائم این بیماری است.
 • زنانی که دچار زگیل تناسلی در داخل واژن می شوند، ممکن است علائمی از قبیل خونریزی پس از رابطه جنسی یا علائم غیر طبیعی واژن داشته باشند. همچنین اگر زگیل در مجاری ادرار ایجاد شود، ممکن است موجب انسداد مجاری ادرار شود.

همچنین بخوانید : زگیل مقعد شایع ترین بیماری در همجنس گرایان چیست؟

زگیل تناسلی ویروس اچ پی وی HPV در زنان تصویر کوچک
عکس و شکل زگیل تناسلی در زنان

آیا زگیل تناسلی زنان دردناک است؟

اگر در زمان مناسب برای درمان زگیل تناسلی اقدام شود، معمولا زگیل های تناسلی دردناک نیستند، گرچه ممکن است با خارش، حساسیت یا سوزش در محل زگیل همراه باشند.

علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در زنان چیست؟

همانطور که در ابتدا اشاره ای مختصر به دلیل به وجود آمدت این عارضه کردیم، ویروس اچ پی وی عامل ظاهر شدن زائده ها در قسمت های تناسلی زنان می باشد. این ویروس از طریق رابطه جنسی واژن، مقعدی و دهانی منتقل می شود. اکثر کسانی که گرفتار این ویروس شده اند، متوجه علائم شریک جنسی خود نبوده اند. به همین علت این ویروس جنسی به طور شایع بین زنان و مردان در حال انتقال می باشد.

انواع 6 و 11 HPV از علل اصلی زگیل و انواع 16 و 18 علل اصلی سرطان دهانه رحم هستند. ویروس پاپیلوما انسانی از طریق تماس مستقیم پوست به پوست، از جمله آمیزش جنسی، رابطه جنسی دهانی، رابطه مقعدی یا هر تماس دیگری که ناحیه تناسلی را درگیر می کند (مثلا تماس دست با ناحیه تناسلی بدن) منتقل می شود. با دست زدن به صندلی توالت یا استفاده از توالت فرنگی مشترک با شخص بیمار امکان ابتلا به HPV وجود ندارد.

حتما بخوانید: ویروس اچ پی وی HPV چیست؟

حقایقی در مورد زگیل تناسلی در زنان

نکاتی که باید درباره این زائده ها بدانید، شامل موارد زیر هستند:

 • ویروس اچ پی وی (زگیل تناسلی) مسری است و از طریق تماس پوست با پوست یا تماس جنسی منتقل می شود؛ با این حال، ممکن است، زگیل بدون رابطه جنسی انتقال یابد.
 • هیچ درمان طبی طبیعی، خانگی یا درمان های دیگر نمی تواند این ویروس را به طور کامل از بدن خارج کند.
 • درمان های کنترلی برای زگیل های تناسلی در دسترس هستند، اما ممکن است زگیل ها در آینده مجدداً عود نماید.
 • استفاده از کاندوم مانع انتقال ویروس اچ پی وی در طول فعالیت جنسی می شود، اما به طور کامل از عفونت HPV جلوگیری نمی کند (زگیل تناسلی).
 • محققان تخمین زده اند که حداقل 75 درصد از مردان و زنان در سن بلوغ آلوده به ویروس HPV هستند.
 • هیچ درمانی برای ویروس اچ پی وی وجود ندارد، و تنها راه حل حذف زگیل های تناسلی است.
 • یک زگیل تناسلی در نواحی مرطوب مثل ناحیه تناسلی رشد می کند.
 • زگیل تناسلی (اچ پی وی) شایع ترین بیماری های جنسی است.

چه زنانی در معرض ویروس اچ پی وی قرار دارند ؟

ویروس اچ پی وی یا زگیل تناسلی شایع ترین بیماری منتقله از طریق ارتباط جنسی است. حدود 75٪ مردان و زنان به زگیل های تناسلی مبتلا می شوند. به طور تقریبی هر ساله در حدود 30 میلیون نفر به این ویروس آلوده می شوند که حدود 50٪ از مبتلایان بین سنین 15 تا 25 سال هستند.

ویروس اچ پی وی در اکثر افراد مبتلا به آن علائم یا ضایعاتی به همراه ندارند. برای تشخیص قطعی ابتلا به این ویروس آزمایشاتی وجود دارد، این تست شامل آزمایشات DNA است. افراد مبتلا به HPV که هیچ علائمی ندارند نیز می توانند از طریق تماس جنسی ویروس را به دیگران منتقل کنند.

همچنین مشاهده کنید: زگیل تناسلی در دختر مجرد

در کشورهای توسعه یافته، غربالگری و درمان اولیه تغییرات پیش سرطانی دهانه رحم، به طور چشمگیری میزان بروز سرطان دهانه رحم را کاهش داده است. در کشورهای در حال توسعه که دارای زیرساخت های پزشکی یا مالی برای اجرای یک برنامه غربالگری هستند،احتمال بروز سرطان دهانه رحم ناشی از ویروس اچ پی وی بسیار بالاتر است. در واقع سرطان دهانه رحم هر سال در سراسر جهان حدود پانصد هزار زن را درگیر می کند. این بیماری در بسیاری از کشورها شایع ترین علت مرگ و میر ناشی از سرطان است.

دوره نهفتگی برای زگیل های تناسلی

بازه ورود ویروس اچ پی وی به بدن تا ایجاد زگیل تناسلی در افراد مختلف متفاوت است. از آنجایی که اکثر زمبتلا به ویروس هیچ نشانه ای ندارند و زگیلی ایجاد نمی شود. امکان تعیین زمان دقیق برای عود مجدد زگیل وجود ندارد. زگیل ممکن است روزها، ماه ها یا حتی سال ها پس از ورود عفونت مجدداً ایجاد شود.

بیش از 100 نوع از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) می توانند انسان ها را آلوده کنند و از این تعداد، بیش از 40 نوع از آنها دستگاه تناسلی و مقعد مردان و زنان را آلوده میکنند. گاهی اوقات ضایعات تناسلی به نام condylomata acuminata یا زگیل های وریدی ایجاد می شوند. همچنین زیر گروهی از HPV ها می توانند به تغییرات پیش سرطانی در رحم و سرطان گردن رحم منجر شوند.

حتما مشاهده کنید: عکس زگیل تناسلی زنان و مردان

انواع HPV که موجب سرطان دهانه رحم می شوند، با سرطان های مقعد و آلت تناسلی در مردان و همچنین یک گروه سرطان سر و گردن (اوروفارنکس) در زنان و مردان مرتبط است.

زگیل تناسلی و عفونت HPV عمدتا از طریق رابطه جنسی منتقل می شود و خطر انتقال عفونت با تعدد شریک جنسی افزایش می یابد.

شایع ترین انواع HPV که باعث بروز عفونت های واژینال می شوند، عبارتند از، انواع HPV 6، 11، 16 و 18 (HPV-6، HPV-11، HPV-16 و HPV-18).هرچند انواع دیگرHPV نیز می توانند باعث عفونت شوند. در میان این موارد، HPV-6 و HPV-11 اغلب با ضایعات خوش خیم مانند زگیل های تناسلی همراه است. ولی سوش HPV-16 و HPV-18 بیشتر در سرطانهای سرویکس و آنژینال و دیسپلازی شدید گردن رحم یافت می شوند.

دیگر انواع HPV پوست را آلوده و باعث زگیل های معمول در قسمت های دیگر بدن می شود. برخی از انواع HPV ها (به عنوان مثال، اچ پی وی نوع 5 و 8) اغلب باعث ایجاد سرطان پوست می شوند.

چه کسانی می توانند واکسن گارداسیل اچ پی وی را دریافت کنند ؟

جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس اچ پی وی و زگیل تنسالی بهتر است در نوجوانی واکسن گارداسیل یا همان اچ پی وی را تزریق کرد. این واکسن (Gardasil 9) مورد تاییدیه FDA برای استفاده زنان در سنین بین 9 تا 45 سال است. این واکسن ایمنی علیه 9 نوع از HPV شامل 6، 11، 16، 18، 31، 33، 45، 52 و 58 ایجاد می کند. یکی دیگر از واکسن هایی که برای پیشگیری از این بیماری موثر است با نام Cervarix شناخته می شود. این دارو شامل دو نوع 16 و 18 HPV است که مناسب استفاده در دختران 10 تا 15 ساله است.

تصویر واکسن زگیل تناسلی اچ پی وی HPV
تصویر واکسن زگیل تناسلی اچ پی وی HPV

درمان زگیل تناسلی در زنان

در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای از بین بردن این ویروس از بدن وجود ندارد، و راهکار درمانی شامل حذف زگیل و ضایعات از روی پوست است. درمان های موجود برای ضایعات زگیل تناسلی، عبارتند از:

 • دارو و پماد که برای درمان زگیل های خیلی کوچک که در مراحل ابتدایی هست میتواند موثر باشد.
 • کرایو تراپی (انجماد زگیل تناسلی با نیتروژن مایع).
 • لیزر زگیل تناسلی که با استفاده از لیزر حتی ریشه زگیل نیز سوزانده میشود.

توجه داشته باشید که نباید از داروهای خانگی یا درمان های زگیل پوستی معمول در زگیل های تناسلی استفاده کنید.

انتخاب راه درمان مناسب از طریق مشاور

اگر نمی دانید که باید نسبت به شرایط خود از کدام راه درمانی استفاده کنید، مشاوران کلینیک اچ پی وی می توانند در این زمینه به شما عزیزان کمک کنند. ارتباط با مشاوران از طریق کلیک روی شماره روبرو.

چه اتفاقی می افتد اگر زگیل های تناسلی درمان نشوند؟

در بعضی از افراد، زگیل های تناسلی ممکن است طی چند ماه تا چند سال از بین بروند. در موارد دیگر، در صورت عدم درمان زگیل ها بزرگتر شده و شکل خوشه ای به خود می گیرند. حتی اگر زگیل ها به طور کامل برطرف شوند بازهم امکان عود مجدد آنها وجود دارد.

اگر زنی تغییرات پیش سرطانی (دیسپلازی) داشته باشد، آیا به سرطان مبتلا می شود؟

زنانی که دچار تغییرات پیش سرطانی در رحم می شوند، نیاز به درمان دارند تا اطمینان حاصل شود که این سلول ها به سلول های سرطانی تبدیل نمی شوند. در این مورد، درمان معمولا شامل جراحی حذف یا تخریب بافت درگیر شده است.

Conization یک روشی است که ناحیه دهانه رحم را با استفاده از چاقو، لیزر یا یک روش شناخته شده به عنوان LEEP حذف می کند. کرایوتراپی یا لیزر درمانی نیز ممکن است برای نابودی بافتی که حاوی تغییرات بالقوه پیش سرطانی است، استفاده شود.

پیشگیری از بارداری در برابر عفونت HPV محافظت می کند؟

استفاده از برخی روش های پیشگیری از بارداری می تواند از گسترش HPV از طریق تماس جنسی جلوگیری کند.

برخی از محققان بیان کرده اند که عفونت اچ پی وی HPV از مادر به نوزاد هنگام زایمان منتقل میشود. انتقال ژن های آلوده از سایر روش های انتقال این ویروس به نوزاد است.

HPV معمولاً از طریق تماس جنسی مستقیم در طول فعالیت جنسی منتقل می شود. این ویروس از طریق مایعات بدن و یا خون یا ارگان هایی که برای پیوند برداشت می شود، منتقل نمی شود. استفاده از کاندوم باعث کاهش خطر ابتلا به HPV در طول فعالیت جنسی میشود، اما به طور کامل از عفونت HPV جلوگیری نمیکند. همچنین روش های کنترل و پیشگیری از بارداری هورمونی نمی توانند از گسترش عفونت HPV جلوگیری کنند.

اگر در معرض زگیل های تناسلی هستیم (HPV) چه کاری انجام دهیم ؟

برای جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی واژن زنان چکار کنیم؟

افراد مبتلا به ویروس اچ پی وی و شرکای آنها، باید در مورد خطر ابتلا به HPV و ظهور مجدد ضایعات با پزشک مشورت کنند. باید توجه داشت که عدم وجود ضایعات احتمال انتقال بیماری را از بین نمی برد. همچنین استفاده از کاندوم در جلوگیری از گسترش عفونت به طور کامل موثر نیست.

زنان مبتلا به زگیل های تناسلی باید از اهمیت انجام منظم تست پاپ اسمیر برای غربالگری سرطان دهانه رحم و تغییرات پیش سرطانی در گردن رحم غافل نشوند. زیرا تغییرات پیش سرطانی را می توان درمان کرد و خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را کاهش داد. به همین ترتیب، مردان باید از خطر بالقوه سرطان های مقعد مطلع شوند.

آیا تست برای تشخیص زگیل تناسلی وجود دارد؟

گاهی اوقات ویروس HPV را با تغییراتی که در پاپ اسمیر ظاهر می شود، شناسایی می کنند. زیرا پاپ اسمیر، سلول های غیر طبیعی پیش سرطانی را شناسایی می کنند و عفونت HPV منجر به تغییرات پیش سرطانی در گردن رحم میشود. اگر نتیجه تست پاپ اسمیر غیر طبیعی باشد، لازم است تست های پیشرفته تری انجام شوند. همچنین HPV می تواند از طریق بیوپسی شناسایی شود.

آیا آزمایش DNA برای انواع عفونت HPV وجود دارد؟

در سال 2009، FDA اولین تست های DNA برای تشخیص انواع سرطان تناسلی را تایید کرد. دو آزمایش با نام Cervista HPV 16/18 و Cervista HPV HR از طریق DNA با شناسایی دو نوع شایع HPV مرتبط با سرطان این بیماری را تشخیص می دهند. این نوع HPV شامل دو سوش 16 و 18 و همچنین سایر انواع “HPV” مرتبط با سرطان است. این آزمایشها جایگزین تست استاندارد پاپ یا معاینه بالینی نمی شود و آنها در ترکیب با روشهای غربالگری سنتی برای کمک به برآورد خطر استفاده میشوند.

سوالات متداول زگیل تناسلی زنان

194 دیدگاه

 1. سودابه گفت:

  سلام دکتر همسر من چندتا زگیل خیلی کوچیک روی آلت تناسلیش داره صدر در صد اچ پی وی گرفته یعنی؟ از کجا میتونم بفهمم منم گرفتم یا نه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله به احتمال بسیار زیاد ایشون به ویروس اچ پی وی مبتلا هستن و اگر در این مدت با هم رابطه داشتید، شما هم گرفتید. هر دو شما باید آزمایش HPV بدید. خود شما میتونید برای تست پاپ اسمیر به دکتر زنان مراجعه کنید.

   • ... گفت:

    سلام روزبخیر
    ببخشید من یک ضایعه در داخل وازنم هستم تقریبا ۱ ساله و بدون هیییچ علامای نه خارش ن سوزش ن هیچی پیش ۲ تا دکتر رفتم گفتن زیگیل تناسلی نیست ولی خودم خیلی میترسم تازگیا یکی خیلی کوچیک تر کنارش درومده دکتر گفت احتمال داره از پرز های خود وذژنت باشه چون من با کسی هم رابطه نداشتم ولی همش میترسم شاید از طریق اتتقال پوست منتقل شده باشد الان باید چکار کنم ؟

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     سلام دوست عزیز اگر تا به حال رابطه یا تماس جنسی نداشتید احتمال ابتلا به زگیل تناسلی وجود نداره. واژن ناحیه حساسی هست میتونه جوش تناسلی باشه که در اثر حساسیت به لیاس زیر، پد بهداشتی یا دستمال کاغذی و غیره به وجود آمده باشه

     • Hani گفت:

      سلام دکتر
      من‌مجردم ۱۶ سالمه تا حالام با کسی رابطه نداشتم
      ولی داخله لبه‌های واژنم سفیدی های تیکه تیکه ای هست نمیدونم‌چین دوسالی میشه هیچ علایمیم ندارم نه خوارش دارم نه سوزش این سفیدی هام هیچ تغییری نمیکنن بنظرتون به این ویروس مبتلا شدم؟

     • hpvdarmanAdmin گفت:

      سلام دوست عزیز. خیر مبتلا نیستید.

  • فائزه گفت:

   سلام وقت بخیر. من7ماه پیش تست پاپ اسمیردادم ودکترگفت خوشبختانه سالم وبرو3سال دیگ دوباره تست بده الان1هفتس داخل واژنم احساس میکنم ی چیزی شبیه جوش زده همسرمم سرآلت تناسلیش یکی دوتادونه های خیلی ریز داره البته خودش میگه ایناازهمون دوران بچگیش بوده حالاالان خیلی میترسم به این ویروس مبتلاشده باشم بنظرتون این جوش داخل واژن من چی میتونه باشه؟!!!!

   • hpvdarmanAdmin گفت:

    سلام دوست عزیز شما باید تست اچ پی وی دهید.

   • yasna گفت:

    سلام من روی ناحیه شرمگاهیم چنتا جوش هست (البته خیلی ریزه و یه مدت در میان و میرن خود به خود و اینکه وقتی هستن سوزش داره وقنی دست بخوره بهشون یا اب بهشون بخوره) و جدیدا بالای اون بیکینیم یه جوش زدم که شبیه به عکس های زگیل بود میترسم همچین چیزی باشه و اطلاعات زیادی از این ویروس ندارم و اینکه رابطه ایی نداشتم با هیچکس نمیدونم چیکار کنم

  • مریم بانو گفت:

   سلام.من یک خواستگار دارم که مبتلا به زگیل تناسلی هست و خودم سالم هستم ایا با زدن واکسن گارادسیل زگیل تناسلی به من منتقل نمیشود؟و چه نوع ارتباطات سطحی باعث انتقال میشود؟

   • hpvdarmanAdmin گفت:

    سلام دوست عزیز با زدن واکسن شانس ابتلا شما به زگیل کمتر خواهی شد. اگر ایشون مبتلا به اچ پی وی باشند از طریق تماس ناحیه تناسلی همدیگر شما هم به ویروس مبتلا خواهی شد.

 2. شجاعی گفت:

  آیا تایپ کم خطر ویروس به معنای سرطانی نشدن ویروسه ؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر ممکن هست که ویروس نسبت به سیستم دفاعی بدن یک فرد جهش پیدا کرده و تغییر کند

 3. راحیل گفت:

  من چند هفته پیش رابطه مقعدی داشتم و کنار دریچه مقعدم هنوز میسوزه و ملتهبه امکان زدن زیگیل هست؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. اگر فردی که با او رابطه داشتید به اچ پی وی مبتلا بوده باشه، فقط این امکان وجود داره

  • آقا گفت:

   یعنی ویروس در داخل بدن جهش پیدا میکنه و از نوع کم خطر به پرخطر تبدیل میشه؟؟؟؟ جالبه که در تمام دنیا میگن هنگام ورود که جهش مبکنه نه وقتی وارد شده

 4. مژده گفت:

  سلام خسته نباشید من مبتلا به این ویروس شدم و تحت درمان فریز قرار گرفتم ایا از بین میره یا نه

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بستگی به سیستم ایمنی بدنتون داره. مواد خوراکی استفاده کنید که به قوی نگه داشتن سیستم ایمنی بدنتون کمک میکنه

 5. مارال گفت:

  سلام . من چندساله با یکی دوست هستم و هر یک الی دوماه یک بار رابطه جنسی مقعدی داشتیم و داریم . هیچ مشکلی هم نبوده . تا اینکه ۳هفته پیش متوجه شدم رو آلت تناسلی آقا حول هوش ۱۰تا جوش ریز سفید رنگ تشکیل شده . کمیییی هم برجسته هست ولی درد و خارش نداره . از طرفی چن روز پیش هم اطراف ورودی مقعد خودم دوتا جوش مشابه همون جوش هارو دیدم . ما به چه بیماری خاصی مبتلا شدیم؟؟؟؟ تورو خدا راهنمایی کنید مارو .

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. برای تشخیص دقیق نیاز به معاینه هست ولی این احتمال وجود داره که به ویروس اچ پی وی مبتلا شده باشید. جهت تشخیص دقیق هم میتونید به شماره ۰۹۱۹۷۷۱۵۵۲۸ در واتساپ عکس ارسال کنید تا مشاوران ما بررسی کنند.

  • مهین گفت:

   سلام و وقت بخیر من برای معاینه دوره و چکاپ رفتم دکتر که پاپ اسمیر انجام بدم گفتم از نمونه پاپ اسمیر هم ازمایش اچ پی وی انجام بشه که متاسفانه اچ پی وی نوع ۳۳ مثبت شد هیچ علائم و زائده ای ندارم و دکتر هم زمانی که پاپ اسمیر انجام میدادن گفتن اوکی هست
   الان به من گفتن برو یکسال دیگه بیا و مجدد تست رو انجام بده و فقط داروی تقویت سیستم ایمنی بخور الان من به همین اکتفا کنم ایا این سرطانه و من مبتلا به سرطان شدم؟
   و بهتره چ کاری دیگه انجام بدم
   نوع ۳۳ نوشته بود از نوع پر خطر است ممکنه اصلا خوب نشم بمیرم یا بخواد رحممو در بیارن؟

   • hpvdarmanAdmin گفت:

    سلام دوست عزیز ویروس اچ پی وی منجربه فوت نمیشوید نگران نباشید. ولی حتما باید داروهای تقویت سیستم ایمنی رو مصرف کنید تا ویروس داخل بدنتون از بین برهو طی این یک سال تحت نظر باشید و مجدد تست بدید. احتمال ضعیف تر شدن ویروس با مصرف دارو وجود دارد.

    • مهسا گفت:

     سلام ببخشید من مشابه این مساله رو دارم من به ژنوم ۳۱ مبتلا شدم چه داروی باید مصرف کنم؟

 6. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر ، خسته نباشید .می خواستم بدونم زگیل تناسلی چه درمان های دارد ؟
  از چه عواملی این زگیل به وجود می آید ؟
  علائم زگیل تناسلی ؟؟
  زیگیلی تناسلی کم خطر است یا پر خطر؟؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بهترین روش درمان با لیزر و کرایو هست که احتمال عود نداره و زائده رو از ریشه سوزانده و احتمال انتقال رو به ضفر میرسونه. پاسخ تمامی سوالاتتون رو هم در متن بالا به صورت کامل توضیح داذیم

 7. سلام گفت:

  سلام دکتر من دو سال پیش زگیل تناسلی داشتم که درمان کردمو از بین رفتن. میتونم دیگه بچه دار بشم؟ توی این مدت هم علائمی نداشتم.

 8. hediye گفت:

  salam man chetori mitonam in hafte azaton vaqt begiram??

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. برای تعیین نوبت و وقت مشاوره اطفا با شماره های 02188871078 و 09197715527 تماس بگیرید.

   • سارا محتشمی گفت:

    سپاس فراوان از مطالب بسیار خوب و ارزشمند شما درباره زگیل تناسلی. بسیار متشکرم

 9. سحر گفت:

  سلام وقت بخیر
  من و اقایی تجربه فرنچ کیس داشتیم ….و متاسفانه پارتنر سابق ایشون مبتلا به hpv پرریسک بودن… رابطه ی جنسی اقا و پارتنرشون محافظت شده بوده و من و اقا تا بحال رابطه ی جنسی نداشتیم …اقا هم هیچ علائمی مثل زگیل و … ندارند
  احتمال ابتلای من و اقا ب hpv چه قدره؟
  ایا من باید تست پاپ اسمیر بدم؟ اقا چه تستی باید بدن؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. متاسفانه ویروس اچ پی وی از طریق تماس معمولی ناحیه تناسلی هم منتقل میشه. یعنی حتی در صورت استفاده از کاندوم ناحیه بیضه ها که با بدن فرد در تماس بوده میتونند ویروس رو جذب کنند. در رابطه با شما هم باید عرض کنیم که امکان انتقال ویروس hpv از طریق بوسیدن بسیار کم هست ولی وجود دارد. پس بهتره هر دو شما برای دادن تست hpv اقدام کنید.

   • سحر گفت:

    ممنونم
    من ویرجین هستم .. چه تستی باید بدم پارتنرم چه طور؟
    تست خون انتی بادی در صورتی که منفی باشه معتبره؟
    شما تست خون رو میگیرین در کلینیک اتون؟

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     هر دو شما لازم هست آزمایش اچ پی وی بدید. برای مشاهده مراکز آزمایش تست hpv کلیک کنید. خیر ما تست نمیگیریم.

    • ستاره گفت:

     سلام دکتر من اطراف واژنم قرمز شده و کنده شده و یه نقطه ی سفید هم ورودی واژنم هست که اطراف اون هم قرمز و کنده شده ایا این زگیل تناسلی هست؟؟ میشه عکس بفرستم و ببینید

     • hpvdarmanAdmin گفت:

      سلام دوست عزیز. ممکنه به دلیل حساسیت پوستی باشد. بله بهتره برای تشخیص دقیق به شماره 09197715527 در واتساپ برای ما عکس ارسال کنید.

    • F گفت:

     سلام خسته نباشید من زگیل مقعدی داشتم که دوسال پیش فریز کردم الان موقع دخول عنقی واژنم درد شدیدی میگیره سونوگرافی دادم گفتن مشکلی نداری از لحاظ عفونت احتمال زگیل تناسلی در واژن هست ؟ اگر هست جز پاپ اسمیر روش دیگه ای وجود داره؟

     • hpvdarmanAdmin گفت:

      سلام دوست عزیز لازمه پاپ اسمیر داده و معاینه شوید.

 10. فرانک گفت:

  سلام من مدتی هست در قسمتی از یکی از لبه های داخلی واژنم دون دون زیرپوستی شده و کمی هم ملتهب و قرمز شده. در زمان تخمک گذاری هم این التهاب بیشتر میشه و سوزش و خارش داره. میخواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه. جای دیگه واژنم اینطور نیست.

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. احتما چند عارضه وجود دارد. ممکنه جوش تناسلی یا وستیبولار پاپیلوماتوز باشد که در این صورت مشکل جدی نیست ولی از طرفی دیگر احتمال ابتلا به زگیل تناسلی هم وجود دارد. برای تشخیص دقیق حضوری مراجعه کنید یا به شماره 09197715527 در واتساپ عکس ارسال کنید.

 11. نا شناس گفت:

  سلام من یه برآمدگی روی لبه واژنم دارم که حس میکنم داره رشد میکنه کمی ترسیدم میشه عکس بفرستم بگید که چیه

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله لطفا به شماره 09197715527 در واتساپ بفرستید

   • Sahra گفت:

    سلام دکتر خسته نباشید من تو واتس آپ براتون عکس ارسال کردم ولی به من فقط گفتین که به پزشک مراجعه کن من میخوام بدونم آیا این برجستگی ها زیگیل تناسلی هست

   • مریم گفت:

    سلام روزبخیر من دورووزه دوتا تیکه گوشت خیلی خیلی کوچیک که اصلا درد وسوزش نداره و خیلی میترسم میتونم براتون عکس بفرست البته من سابقه زگیل روی بدن داشتم و روی واژن اولین باره

 12. hamideh گفت:

  سلام من 51 سال دارم و اخیرا با آقایی رابطه داشتم که زگیل تناسلی داشتن ولی دخول نداشتیم. تماس بوده آیا احتمال مبتلا شدن من به ویروس وجود داره؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. در صورت تماس نواحی تناسلی با یکدیگر احتمال انتقال ویروس وجود دارد. بهتر است برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تست پاپ اسمیر دهید.

 13. سمیه گفت:

  سلام
  من آزمایش Hpv دادن و مثبت از نوع ۱۸ و ۱۶ بود .چه راه درمانی براش وجود داره که منجر به سرطان دهانه رحم نشه.

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا دهانه رحم شما کاملا معاینه شود. سپس برای سوزانده زگیل تناسلی با لیزر اقدام کنید. با تشخیص پزشک میتونید واکسن اچ پی وی دریافت کنید.

 14. افرا گفت:

  سلام
  اگه رابطه جنسی فقط دهانی باشه و هیچ تماسی با واژن ایجاد نشه آیا احتمال داره که ویروس زگیل از دهان وارد بشه و در واژن زگیل ایجاد بشه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله احتمالش وجود دارد چون فرد به ویروس اچ پی وی تناسلی مبتلا شده است.

 15. بهار گفت:

  سلام
  من مجردم و تا حالا رابطه جنسی نداشتم اصلا
  اما چند ماهه ی دونه ریز داخل واژنم میبینم که قرمز رنگه.فکر میکردم میره ولی نرفته.امکانش هست زیگیل باشه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. زگیل های تناسلی فقط از طریق رابطه جنسی و تماس تناسلی منتقل می شوند. به احتمال زیاد جوش تناسلی زدید که در اثر حساسیت یا دلایل خاصی بوجود می آید. برای درمان به متخصص زنان مراجعه کنید.

   • مهلا گفت:

    سلام من تاحالا رابطه جنسی با کسی نداشتم اما یه مدت خود ارضایی میکردم
    هر از چند گاهی برامدگی های سفت و همرنگ پوستم بالای واژنم میبینم که فقط با لمس شدن تنها درد میگیرن و بعد یکی دو هفته خودشون از بین میرن
    و هر بار که این اتفاق می افته فقط یکی درمیاد نه بیشتر ، ایا من زگیل گرفتم ؟

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     سلام دوست عزیز. زگیل تناسلی فقط از طریق تماس نواحی تناسلی با فرد آلوده ایجاد می شود و با خودارضایی دچار زگیل نمی شوید. زائده هایی که میفرمایید به احتمال بسیار زیاد جوش تناسلی هستند.

 16. ساحل گفت:

  سلام من با خواهرم ميرفتيم ليزر متاسفانه خواهرم به اين ويروس مبتلا شده ولي من علائمي ندارم امكان داره منم مبتلا شده باشم؟ اصلا از ليزر انتقال پيداميكنه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. سری لیزر به قدری داغ می باشد که ویروس را از بین می برد و احتمال انتقال ویروس hpv از طریق لیزر تقریبا نزدیک به صفر است.

 17. آرزو گفت:

  سلام وقت بخیر
  من مدت یکسال هست که یه برآمدگی در دیواره واژنم ایجاد شده اول مثل جوش بود ولی الان بزرگتر شده چطور میتونم تشخیص بدم که زگیل هست؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. اگر داخل واژن زده شده، باید برای معاینه به متخصص زنان یا جراحی مراجعه کنید و برای اطمینان کامل تست پاپ اسمیر انجام دهید.

 18. Faezeh گفت:

  سلام وقت بخیر من سه باره کشاله ران و نواحي واژن ملتهب شد البته کشاله ران همسرم قرمز شده بود بعد رابطه متوجه شدم. دکتر رفتم گفتن قارچه دارو دادن خوب شد بعد دوهفته دوباره عود کرد دوباره رفتم دارو دادن خوب ‌شدم بعد یک ماه دوباره همونجوری شدم یه دکتر دیگه رفتم گفتن زگیل تناسلیه دارو داد ولی هنوزم میخاره میخارونم ملتهب میشه و قرمز و بعضی موقع ها خونی چکارکنم؟
  ممنونم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. شما باید با لیزر درمان کنید و همراه تحت نظر و درمان باشید تا با قوی شدن سیستم ایمنی بدنتون ویروس از بین بره.

 19. علی گفت:

  سلام دکتر . بنده زگیل های خودم رو کرایو کردم و با رژیم غذایی خوب ( سبزیجات، قارچ شیتاکه و مکمل های غذایی مثل ایمیونس) جواب آزمایشم منفی شده. به نظرتون هنوز من ناقلم؟ نیازه مجدد آزمایش بدم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. وقتی پس از درمان یک بار آزمایش دادید و جواب منفی شده نیازی به آزمایش مجدد نیست. توصیه میکنیم واکسینه شوید تا نه ناقل باشید و نه مجدد مبتلا شوید.

   • nazi گفت:

    سلام وقتتون بخیر من داخل واژنم ی طرفش حالت برامدگی بوجود اومده همرنگ داخل واژنم رابطه هم نداشتم تاحالا بعد حالت تیکه تیکس و اینکه سالی یبار یا چن سال یبار ی خارش میگیره که پوماد کلوتریمازول میزنم و با اب ولرم و بتادین شستشو میدم و هرزگاهی بعد از عادت ماهیانه ی خارش بدی صورت میگیره میشه راهنمایی کنین ممنون میشم

  • Ahmad گفت:

   سلام خسته نباشی میخواستم بدونم چند وقت زیگیل داشتین شما و تعدادش و اندازش چقدر بود وچن جوری از بین رفت دقیق ممنون میشم راهنمایی کنید منو

 20. نازی گفت:

  سلام من همسرم نوع ۱۱ و ۱۶ این ویروس رو گرفت و الان بعد دو سال که تست دادم‌منم که زن هستم نوع ۱۶ مثبت شده درمان داره احتمال اینکه سرطانی باشه چقدر هست چند درصد احتمال درمان قطعی هست؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. نوع 16 جزو انواع پرخطر ویروس میباشد باید حتما تحت درمان قرار بگیرید تا ویروس از داخل بدنتون از بین بره و موجب سرطان دهانه رحم نشود.

   • Ghazal گفت:

    سلام حدود یک ماه و نیم پیش رابطه داشتیم که روی سر التشون یک دونه مثل برامدگی زخم طوری گوشت اضافه داشتن. ک میگ زگیل تناسلی گرفتم توم برو ازمایش بده. من ی ماه و نیمه ارتباطی نداشتم باهاشون علائمی هم ندارم باید برم ازمایش بدم؟ احتمالش هست منم گرفته باشم ایشون همسر سابقم هستن ممکنه برای اذیت کردن من خیلی حرفا بزنن

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     سلام دوست عزیز بهتره برای تشخیص دقیق آزمایش دهید.

 21. بهار گفت:

  سلام من در قسمت کلیتوریسم اول درد شدید داشتم بعد متوجه شدم یکی از لبه‌ها ، قرمز شده …بنظر شما زگیله? با چ دارویی رفع میشع?

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. فقط درد و قرمزی علامتی از زگیل تناسلی نیستند. این قرمزی ممکنه به دلیل حساسیت ایجاد شده و به مرور زمان از بین برود. شما ابتدا باید معاینه شوید تا دقیق عارضه را تشخیص داد و سپس دارو تجویز شود.

 22. دنیا گفت:

  سلام من روی باسنم و اطراف واژنم جوش زده ؛ ممکنه زگیل باشه؟

 23. بهار گفت:

  سلام من جواب آزمایش hpv که دادم مثبت شده نوع ۵۲ و ۵۳
  اما هیچ ضایعه برجسته ای روی آلت تناسلی دیده نمیشه
  چه درمانی باید انجام بشه‌؟
  آیا امکان اینکه بعد از مدتی با درمان تست منفی بشه هست ؟ یا هیچوقت درمان نمیشه

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. باید به دکتر زنان مراجعه کنید که داروهای تقویت سیستم ایمنی بدن واستون تجویز بشه که ویروس اچ پی وی به مرور زمان از بین برود.

 24. ناشناس گفت:

  سلام. وقتتون بخیر. من پایین مجرای ادرارم دقیقا بالای واژنم یک برمادگی سفید هست مثل جوش ک حدودا چند هفته پیش کوچکتر بود اندازه یک نقطه سفید اما بزرگتر و اندازه جوش شده. رابطه جنسی نداشتم و فقط تماس دست بوده. آیا احتمالش هست زگیل تناسلی باشه یا فقط جوش تناسلی هست؟ خیلی ممنون میشم پاسخ بدید.

 25. تن تن گفت:

  سلام…من رابطه ی جنسی نداشتم ولی چند جلسه لیزر جایی رفتم که حس میکنم بهداشت رعایت نمیشد و قطع کردم،ولی بعدش علائمی داشتم که حس کردم hpv هست…برای درمان باید چه کار کرد و اینکه حدود هزینه درمان چه قدر هست؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز احتمال ابتلا به اچ پی وی از طریق لیزر بسیار کم هست چون اشعه لیزر به قدری داغ هست که ویروس رو از بین میبره. شما برای اطمینان از ابتلا به ویروس اچ پی وی ابتدا باید آزمایش دهید.

 26. Mahsa گفت:

  سلام دکتر من دختر مجرد هستم متاسفانه با یک مرد متاهل رابطه جنسی داشتم به صورت لمس
  جنسی با آلت تناسلی و رابطه مقعد ی . نمیدونم hpvگرفتم یا نه . آیا آزمایش خون مشخص میکنه خیلی نگرانم و اینکه چرا از دختر مجرد پاپ اسمیر گرفته نمیشه . و اینکه من ۳ دوز واکسن گارداسیل ۶ ماه بعد رابطه جنسی ام تزریق کردم آیا تست خون دقیق نشان میده .

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز جدا از اینکه این اتفاق ریسک ابتلا به بیماری های آمیزشی را افزایش می دهد دور از فرهنگ هست و لطفا برای حریم شخصی خودتون ارزش قائل بشید. دوم اینکه تست پاپ اسمیر از دهانه رحم نمونه برداری می شود به همین دلیل دختران باکره نمی توانند تست پاپ اسمیر انجام دهند.
   برای نوشتن این آزمایش به متخصص زنان مراجعه کنید.

 27. K گفت:

  سلام وقت بخیر . من مبتلا به نوع ۱۶ hpvv هستم ،واکسن گارداسیل رو بعد از ابتلا زدم و زگیل هم در حد خفیف دارم
  به من گفته شده فقط قرص پاورفیت مصرف کنم ایا کافیه ؟ یا درمان دیگه ای لازمه؟ درخصوص از بین بردن زگیل به من چیزی گفته نشده ممنون میشم راهنمایی کنید..

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز لطفا برای مشاوره دارویی با مشاوران ما تماس بگیرید: 09197715527 / 02188871078

 28. ناشناس گفت:

  سلام حدود دو هفته هست که از قسمت خارجی پایین دهانه واژنم چندتا دونه های ریز کنار هم ایجاد شده اول یه طرف بود تازگی سمت مقابل هم شده
  ممکنه این زگیل تناسلی باشه؟
  میشه عکس بفرستم خیلی ترسیدم

 29. Maede گفت:

  سلام دکتر .. من از سال ۹۹ تا الان با کسی ک نشونم کرده رابطه دارم هم از پشت هم از جلو من نزدیک چن روزی میشه ک روی بدنم (شکم ب پایینم) ی چیزی زده ک باد کرده قرمزه و سفتم هست انگار زیرش یچیزی وجود داره و خیلیم درد میگیرح دست بش میزنم .. احتمالش هست که زگیل تناسلی باشه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز زگیل ها حالت گوشتی دارند و معمولا به رنگ پوست هستند. زائده ی روی بدن شما هم اینطوره؟

 30. amin گفت:

  سلام حدود یکی دوماه قبل قسمت پایین داخل واژن خانمم یه برآمدگی کوچکی بود بعد یه ماهی دیدیم بزرگتر شد از طریق فضای مجازی فهمیدم زگیل تناسلی هس خانم رفت دکتر بهش یه خورده دارو داده ولی حال من خرابه چون اگه فقط از راه ارتباط جنسی قابل انتقال باشه پس خانم من بهم خیانت کرده چون خودم سالمم حالا میخاستم بدونم از چه راه‌هایی منتقل میشه وهر راهی چند در صد احتمال ابتلا داره فقط خواهشا جواب درستی بدین بنظرتون چن در صد خانمم بهم خیانت کرده و ویروس گرفته

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز اگر در قسمت پایینی واژن ایجاد شده و یک عدد می باشد و بزرگتر شده، احتمال زیادی داره که کیست بارتولن باشد. این عارضه در خانم ها بسیار رایج است. باید برای تشخیص دقیق به چند متخصص زنان خوب مراجعه کنند.

 31. amin گفت:

  فقط خواهشا دقیقا راههای انتقال و درصد هر راه رو بگید چون خودم سالمم پس خانم از چه راهی مبتلا شده یعنی خیانت کرده یا یه راه مبتلا شدن با احتمال زیاد هست

 32. Dina گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه و تا الان هیچ رابطه ای اگه هیچ نوعی نداشتم ولی لای پام کنار کشاله ران دقیقا جایی که خط شورت می افته دو سه تا زگیل زده و در اثر لمس میسوزه برای چیه من باید چی کار کنم

 33. سمانه گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من سمت مقعدم با فاصله یه جوش زدم .البته اولش فکر کردم جوشه اما الان سه ماه خوب نشده دست میزنم بهش درد می‌کنه کوچیکم هس . ژیلت استفاده میکنم خونریزی می‌کنه ممکنه زیگیل باشه

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز با فردی که احتمال ابتلا به زگیل داشته رابطه داشتید؟

 34. سانی گفت:

  سلام من به مدت یکی دوسال سوزش ادرار داشتم الان به مدت ۶ ماهه متوجه دانه های ریزی ابتدای مجاری ادراری شدم دخترم ولی رابطه تماسی داشتم سوزش اداریم گاهی هست گاهی نیست و هنگام دسشویی گاهی تکرر ادرار دارم عفونت ادراری هست یا زگیل؟

 35. ناشناس گفت:

  سلام دکتر من بعد از سقط متوجه شدم داخل واژنم دونه های ربز انکار ریش ریش وجود داره همسرمم دونه های ریز روی التش داره ایا زیگیله میتونه دونه های قارچی هم باشه چون ب شدت عفونت دارم و ازم بعضی وقت ها مایع خمیری سفید یا خاکستری میاد

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز باید برای تشخیص دقیق حتما باید آزمایش دهید. یا میتونید به شماره 09197715527 در واتساپ برای ما عکس ارسال کنید تا مشاوران بررسی کرده و تشخیص دهند.

 36. رضا گفت:

  سلام
  من خانومم زگیل تناسلی داشت
  رفتیم دکتر اونا رو لیزر کرد و سوزوند و الان از بین رفته و چیزی شبیه زگیل دیده نمیشه
  از وقتی رفتیم دکتر ، دکتر به خانومم گفت که چون زگیل داری باید هنگام رابطه کاندوم بزاری.
  آزمایش پاپ اسمیرش هم منفی بود قبل از لیزر کردن.
  از اون وقت با کاندوم رابطه داشتیم
  الان منم چندتا دونه روی آلتم زدم و دکتر گفت مشکوکه و لیزر انجام دادم
  دکتر گفت باید خانومم واکسن رو حتمن بزنه.
  میشه بگید چرا؟
  بعد من هم باید واکسن بزنم یا فقط خانومم؟
  بعد اینکه الان نیازه آزمایش hpv انجام بدیم که نوعش مشخص بشه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلاک دوست عزیز بله لازمه که هر دو شما تست داده مجدد و واکسینه شوید تا به سویه های دیگر ویروس مبتلا نشوید. لازمه بدونید که انتقال ویروس از طریق کاندوم هم وجود دارد.

  • فرناز گفت:

   سلام وقتتون بخیر من من رابطه داشتم با پارتنرم و کلا هم واژنم انگار خشکه و وقتایی ک ترشح دارم کمی خارش دارم و کناره های لابیا قسمت بیرونی حالت خراش ایجاد شده و قبل پریودی خیلی خارش دارم ممکنه ک به زگیل تناسلی مبتلا شده باشم؟؟

   • hpvdarmanAdmin گفت:

    سلام دوست عزیز در صورتی که ایشون به ویروس زگیل مبتلا باشند شما هم این بیماری را دریافت می کنید. بهتر است برای درمان خشکی واژن به متخصص زنان مراجعه کنید.

 37. mim گفت:

  سلام من قبلا هم پیام داده بودم که 21 ساله هستم یه زاعده ای شبیه زگیل روی لابیای واژنم دیدم گفتم که رابطه ی جنسی نداشتم تا الان شما گفتید که زگیل تناسلی فقط از طریق رابطه جنسی ایجاد میشه
  من اون ناحیه که اون زگیل بود خیلی خارش داشتم بعد که با تیغ کندمش خوب شد
  امشب دیدم اون سمت لابیام یدونه از همون زگیلا داره البته خیلی کوچیکه ولی اونم روش میخاره کلا انگار واژنم میخاره
  خیلی کوچیکن و همرنگ پوستن ولی خیلی خارش دارن یعنی اگر دست بزنم خارش میگیرن
  دقیق نمیدونم اینا چین و ایا از قبل بودن و من تازه متوجه شدم یا تازه در اومدن
  ممکن هست که زگیل تناسلی باشه؟یا چیز دیگه ای هست؟

 38. از خراسان گفت:

  سلام من دوروزه با مراجعه به متخصص زنان متوجه شدم زگیل تناسلی دارم.تست پاپ اسمیردادم و گفتند واکسن هم بزنم،واکسن خارجی یک چنین میلیون قیمت کردم،گفتنذ ایرانی آن روی خانم ها تاثیر نداره،درسته؟
  ساشه آلدارا هم از داروخانه تهیه کردم امکانش هست که باهمین هابرطرف شه و نیاز به لیزر نباشه؟

 39. لیلا گفت:

  سلام خسته نباشید.من حدود ۸سال پیش زگیل تناسلی داشتم با فریز کامل خوب شدم .سال قبل سوزش تناسلی وسوزش ادراری داشتم بوی خیلی بد واژن داشتم رفتم دکتر نمونه برداری کردن پاپ اسمیر منفی بود اما اچ پی وی ازنوع پرخطر بود اما گفتن سرطان زانیست وهیچ زگیل هم درداخل وبیرون ندارم.. واکسن دادن با دوتا آمپول آنتی بیوتیک مصرف کردم هیچ دردو مشکلی ندارم اما هنوزم بوی خیلی بد واژن دارم .این بومیتونه به خاطر ویروس باشه؟واینکه ازمن آزمایش خون نگرفتن از رحمم نمونه ورداشتن هم پاپ اسمیر هم برا اچ پی وی

 40. فاطمه گفت:

  سلام وقتتون خوش ممنون از مطلب کاملتون شماره ۰۹۱۹۷۷۱۵۵۲۸ رو سیو کردم اما در واتساپ ایدی نداشت چطور می تونم باهاتون در ارتباط باشم می خوام واکسنش رو بزنم کجا و چطور باید تهیه کنم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز خط واتساپ 09197715527 هست. میتونید واکسن رو از داروخانه های معتبر سراسر کشور تهیه کنید.

 41. ... گفت:

  سلام
  آیا ویروس hpv میتونه از طریق استخر منتقل بشه؟
  مثلا یه نفر ک مبتلاس با یه فرد سالم برن استخر

 42. Z گفت:

  سلام ببخشید من از بچگی روی پره ها ی دهانه ی رحمم یه چیزای کوچولو بود ، فک می کردم خود پوست چون نازکه حالت دون دونه بافتش ، الان 20 سالمه و خیلی میترسم که زگیل تناسلی باشه….

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز زگیل تناسلی فقط از طریق تماس و رابطه با فردی که زگیل تناسلی داشته منتقل میشه در نتیجه اگر این زائده ها از بچگی وجود داشته اند امکان ابتلا به زگیل های دستگاه تناسلی بسیار کم است. برای تشخیص دقیق زائده ها باید به متخصص زنان مراجعه کنید.

 43. زهره گفت:

  سلام وقت بخیر من چند ماهی با آقایی آشنا شدم که ایشون سال ۹۸ تست کرونا میدن دکتر بهشون گفته یه عفونتی در بدنت هست و ایشون خودش از اینترنت چک میکنه و فکر میکرد hpv گرفته و علائمی نداشته تا همین چند روز پیش یه زائده رو آلت تناسلیش زده شد رفت دکتر گفته ۵۰-۵۰ هست ولی فریز کردن براش من رابطه دهانی داشتم اگه hpv باشه امکانش هست گرفته باشم علائمی هم ندارم در حال حاضر ممنون

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز در صورتی که زائده ها با داخل دهانتون برخورد داشته اند امکان ابتلا به زگیل وجود دارد ولی برای تشخیص دقیق باید آزمایش دهید.

 44. مهسا گفت:

  سلام خسته نباشين
  امروز متوجه شدم كه روي مجراي ادراريم ٢/٣ تا شبيه به گوشت اضافه هستش اما نميدونم چيه دقيقا لبه ي مجراي ادراريم و هيچ نشونه يا عوارضي ندارم
  ولي خيلي ميترسم كه زگيل باشه . ٢ ماه پيش ليزر انجام دادم. ميشه راهنماييم كنين كه چي ميتونه باشه ؟؟!!

 45. فاطمه گفت:

  سلام من درقسمت بالای مجاری ادرار. دوتا زایده برجسته که یکی از آنها چسبیده ویکی آویزان بود داشتم. پاپ اسمیر دادم مشکلی نداشت. زائده آویزان را به وسیله قیچی و زائده چسبیده را به روش سوزاندن در مان کردم.
  به تشخیص پزشک زائده آویزان زگیل نبوده و زائده چسبیده مشکوک به زگیل بود.
  الان بعد از گذشت یک ماه داخل واژن پر از دانه شده احساس سوزش هم دارم ویک هفته ای هم هردو کلیه ام درد می‌کند. آیا ممکن هست عفونت به کلیه ها و داخل واژن سرایت کرده باشه.
  ممکن هست زگیل بوده باشه ودر تمام واژنم پر شده باشه
  اول به دکتر کلیه مراجعه کنم یا به دکتر زنان لطفا راوب‌ سایتهنمایی کنید

 46. سارینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر متاسفانه من ۸ ماه پیش مبتلا به تبخال تناسلی شدم و دارو مصرف میکنم با این وجود هرازگاهی عود میکنه. امروز با پارنترم با کاندوم رابطه داشتم که بعد حین رابطه دهانی متوجه زگیل تناسلی در بدن ایشون شدم و قطع کردم.احتمال ابتلای من به زگیل چقدر هست؟از دهانشویه و ژل بانوان استفاده کردم و شستشو دادم.روی واژن هم از پماد والاسیکلوویر زدم.دنبال واکسن هستم ولی متاسفانه گیر نمیاد و میگن ایرانیش بالای ۲۵ سال بی تاثیر هست.

 47. صادقی گفت:

  سلام وقتتون بخیر، آیا کسی که مبتلا به hpv باشه و علائم نداشته باشه میتونه ناقل باشه؟
  و آیا اگر کسی به این ویروس مبتلا بشه و درمان که و زگیل ها از بین رفته باشن باز هم ناقل این بیماری هست؟
  کسی که hpv داره و رابطه جنسی با پارتنرش داره و نمیدونستن و بعد از مدتی یکی از زوجین فقط علائم داره باز میتونن با هم رابطه جنسی داشته باشن؟ یا اینکه باید صبر کنن بعد از درمان؟ یا فقط با کاندوم میتونن؟
  ممنون

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بله امکان منتقل شدن ویروس بدون علائم هم وجود داره. امکان انتقال با کاندوم کم بوده ولی وجود دارد.

 48. الهه گفت:

  سلام من دچار زگیل تناسلی شدم و دکتر بهم پروواژ دادند الان دو روزه پریود شدم ایا توی این دوره میتونم اپلیکاتور استفاده کنم ؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بله میتونید استفاده کنید ولی با خونریزی رحم ماده بیرون میاید.

 49. حسین گفت:

  سلام
  ۱ -آیا احتمال انتقال ویروس hpvاز دهان فرد آلوده (آقا) به واژن خانم هست یانه(از دهان به ناحیه تناسلی)؟یا صرفا فقط از ناحیه تناسلی به دهان قابل انتقال هست؟
  ۲- بعد از تزریق اولین دوز واکسن گارداسیل چه میزان ایمنی ایجاد میشود؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بله احتمالش وجود داره
   بعد از تزریق واکسن از ابتلا به سویه های پرخطر ویروس جلوگیری میشه ولی این به این معنی نیست که به سویه های کم خطر مبتلا نمی شوید. همچنین امکان انتقال از فرد آلوده به فرد سالم تقریبا صفر می شود.

 50. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشی دکتر من یه زگیل روی لبه ی واژنم داشتم که سوزندوم ولی زیاد خارش و عفونت میگیره هفته ی یه بار میگیرم عفونتم پنیریه. الانم احساس میکنم داخل واژنم یه چیزای زده بیرون میشه راهنمایی کنی تست پاپ اسمیرم دادم فقط عفونت قارچ نشون داده

 51. زهرا گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  زگیل تناسلی فقط از راه رابطه جنسی منتقل میشه؟ یا راه دیگه ای هم هست؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. از طریق تماس سطحی ناحیه تناسلی فرد آلوده با فرد سالم هم منتقل میشه

 52. sinsor گفت:

  سلام وقت بخیر
  زگیل مقعد تا چقدر میتونه داخل باشه، منظورم اینه که امکان داره انتهای کانال مقعد و حتی رکتوم رو‌درگیر‌کنه؟

 53. پريسا گفت:

  سلام وقت بخير
  من تست اچ پي وي دادم و مثبت شد گونه ي 51 و 63
  ولي هيچ زائده اي براي من بوجود نيومده حتي دكتر هم گفت زائده اي نيست ولي تستم مثبت شد حالا براي درمان گفتن بايد ليزر انجام بدم،خب وقتي زائده نيست كجارو ميخوان ليزر كنن؟ و اينكه ممكنه درون واژن باشه؟ يعني درون واژن اشعه ميزنن؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله زائده ها داخل واژن و مقعدم هم رشد می کنند.

   • پريسا گفت:

    ببخشيد براي من سوال پيش اومده وقتي جواب تست پي سي آر من مثبت شده و زماني كه چندتا دكتر رفتم و با چشم غير مسلح زائده اي نديدن،كجارو ميخوان ليزر كنن؟ من ليزر انجام دادم ولي جاهايي كه ليزر كردن زائده اي نديدم و به گفته ي قبلي خودشون اونها هم زائده اي نديدن پس چرا و چجور ليزر انجام شده؟

 54. فری گفت:

  سلام
  زگیل تناسلی از طریق شلوار دست دوم یا مشترک ممکنه منتقل بشه ؟
  در ضورت الوده بودن شخص قبلی ، ایا با شستن لباس از بین میره؟

 55. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر.
  من اوایل ازدواجم داخل واژنم یه جوش در اومد که بزرگ بود و وقتی فشارش دادم ازش آب زرد همراه خون خارج شد.
  ممکنه که اچ پی وی باشه؟

 56. مهسا خلیلی گفت:

  سلام من خانم ۳۲ ساله هستم دچاربیماری الوپس یک نوع نقص ایمنی و دارو هایی نظیر روفانیب استفاده میکنم چند ماهی هست متوجه شدم دور واژن یه تیکه حالت گوشت اضافه شده به رنگ گوشت و حالت شاخه دار البته امیدوارم دقیق گفته باشم قبلا در کشاله رانم بود که خودش برطرف شد و اصلا متوجه نشدم چی بود الان علاوه بر واژن روی آرنجم حالت برامدگی دو تا به جود امده ولی با اون چیزی که در اطراف واژنم هست فرق داره الان نمیدونم چیکار کنم

 57. Nazi گفت:

  سلام
  واکسن گارداسیل را هر چند وقت یک بار باید تمدید کرد؟

 58. مانا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من الان حدود چند ماه ناحیه کشاله ران یک سری جوش های برجسته‌ای زدم اما سفید رنگ نیستد و خارش هم دارم و فقط اگر زیاد بخوارونم خون میاد
  همسرم هم ناحیه کشاله ران دقیقا مثل من شده همراه با خارش
  الان چه کاری باید انجام بدم؟

 59. مهران گفت:

  سلام و تشکر از سایت و راهنمایی هاتون
  من و همسرم مبتلا به hpv از نوع 53 شدیم
  و زیر نظر متخصص زنان تحت درمانیم
  خانومم داخل واژنش هیچ علائمی نیست فقط در کشاله رونش یکی بود که داره با اسیدی که دکتر داده از بین میبرتش
  آیا این نوع پرخطره ؟
  و آیا باعث سرطان میشه ؟
  و چند درصد از اونایی که سرطانی میشه فوت میشن ؟

 60. فاطمه گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب روشن و آگاهی رسانتون. ممنون که به سوال ها پاسخ میدید.
  آیا استفاده از سرویس فرنگی مشترک با فرد یا افراد آلوده، می تونه این ویروس رو به افراد دیگه منتقل کنه؟
  از کجا بفهمیم اول خانم مبتلا شده یا آقا؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز خیر. احتمال انتقال از این طریق تقریبا صفره

 61. نیلی گفت:

  سلام وقت بخیر، همسر بنده مبتلا به زگیل تناسلی هستن ، من هیچ علائمی ندارم
  فعلا هم دارو مصزف میکنند چندپماد ، از نظر شما بهترین راه حل در این شرایط چیست ؟؟؟

 62. Atenazkw گفت:

  سلام خسته نباشید آیا ممکنه از طریق لیزر موهای زائد زیگیل منتقل بشه؟

 63. N گفت:

  سلام من از سن بلوغ داخل و بیرون لبه های کوچک واژنم دونه های ریز سفید رنگی دارم که فقط با کشیدن لبه ها مشخص میشه و در حالت عادی مشخص نیست برای همین من فکر میکردم جز پوسته ولی الان شک افتاده به جونم…
  میشه راهنماییم کنید

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز جای نگرانی نیست زگیل تناسلی نیستند

   • پریسا جهانی گفت:

    سلام من پایین دهانه واژنم یه تیکه پوستی فوق العاده ریز ب وجود اومده بعد از رابطه دومم ک فوق العاده دردناک بود
    بی سوزش و خارش هستش این تیکه
    و پیش دکتر هم رفتم و گفتن چیزی نیست ولی من استرس دارم ک شاید متپجه اون چیز نشده
    رنگ‌پوستم هست و بافتش مثل اون بافت های پرده مانند زیر زبونه ایا جای نگرانی هست؟ من فقط ۱۷ سالمه

 64. sahar گفت:

  سلام وقت بخیر من در اطراف واژنم یک دونه دردناک زده ک قرمز رنگ هست و همینطور قسمت بالای واژنم هم ی دونه دیگه هست. کلا هرزگاهی ازین دونه های دردناک میزنه.. الانم در دوران پریودم هست و بیشتر از همیشه درد و خارش داره. آیا مبتلا به زگیل تناسلی هستم..؟ چه درمانی داره این دونه های دردناک..؟

 65. Fafa گفت:

  سلام . من ۱۸ سالمه و اطراف واژنم مخصوصا در قسمت بالا ، پوستم انگار که دون مرغ ی شده شده باشه . مثل جوش های زیر پوستی میمونه ولی با این تفاوت که اینا خیلی وقته هستن . تقریبا یک سال یا شاید بیشتر باشه که اینجوری شده ؛ یکی دو بار هم در یه طرف دهانه واژنم یه چیزی مث جوش زیر پوستی بوجود اومد که به به مرور زمان بزرگ میشد که خیلی درد م میگرفت ؛ فکر کردم شاید کیست ی چیزی باشه ولی خوب میشد بعد چند روز منم فکر نمیکردم چیز جدی ای باشه ؛ ولی الان یه مدتی میشه که پی گیر شدم و در باره ش تحقیق کردم و خیلی نگران شدم . شک کردم که شاید زگیل تناسلی باشه . رابطه جنسی نداشتم ولی یکی دو سال پیش فعالیت های جنسی داشتم .
  لطفا اگه میشه راهنمایی کنید . یه دنیا ممنونم میشم

  • Fafa گفت:

   سیستم ایمنی بدنم هم خیلییییی ضعیفه . زود دچار بیماری میشم و دیر خوب میشم . به طوری که حتی یه سرما خوردگی تا نزدیک یکی دو ماه باهامه

 66. تقی جکسون آرماندو مارادونا گفت:

  سلام. چه بیماری مزخرفیه! مردم میخوان از زندگی و س/کس لذت ببرن. حالا چه شرعی چه غیر شرعی. اینجور که من در موردش مطالعه کردم باید س/کس و معاشقه و حتی دست دادن رو بوسید گذاشت کنار. چون ممکنه مبتلا به اچ پی وی بشیم.

 67. بهار گفت:

  سلام ، من قسمت کشاله رونم یه چیزی در اومده حالت برآمدست یه ماه پیش بایکی رابطع داشتم که الان بهم گفته زگیل تناسلی داره دکتر رفتم معاینه شدم گفتن علاعم نداری بهم قرص پاورفیت دادن ممکنه این برآمدگی زگیل باشه؟

 68. هما گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید چه آزمایش کاملی انجام بدیم که مطمئن بشیم هیچ نوع Hpv نداریم

 69. ندا گفت:

  سلام با وجود ویروس اچ پی وی شیردهی مانعی ندارد؟

 70. صبا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دختر هستم و رابطه‌ی جنسی و دخول نداشتم اما رابطه‌ی دهانی با الت داشتم، از شخص مطمئن نیستم و چیزی هم ندیدم.
  امکان انتقال زگیل تناسلی از طریق دهان وجود داره؟

 71. دختر خوب گفت:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر من با پارتنرم رابطه دارم و رو الت تناسلی ایشون هیچ جوش یا زائده ای وجود نداره یک هفته از آخرین رابطمون میگذره و من اطراف واژنم قسمت گوشتیه واژن یه جوش مانند میبینم نه خیلی ریزه نه خیلی درشت نه درد داره نه خارش نه سوزش فقط یه خورده برآمده اس و مثل این جوش چرکیا زیرش پره انگار ولی چیزی مشخص نیست . میتونه زگیل باشه ؟! و متاسفانه فکر کردم جوشه بعد از شیوه فشارش دارم الان برآمده تر شده انگار یه خورده

 72. حدیث گفت:

  سلام ، من باردارم، یه ماه پیش آزمایش ایدز دادم، منفی بود ،الان دو روزه ،یه جوش در ناحیه مینور حس میکنم ،و خیلی تیزه، ؟؟ میشه راهنمایم کنید

 73. نرگس گفت:

  سلام من مدتیه کنار کشاله رانم‌ احساس خارش دارم اما هیچ برجستگی احساس نمیکردم انگار از خشکیه پوستم بود اما امروز خارش بیشتر شد و بعد از دستکاری کردن برامده شد محل خارش ایا امکان زگیل هست ؟ غیر از ازمایش اچ پی وی راه تشخیص چی میتونه باشه

 74. Ahmad گفت:

  سلام خسته نباشی میخواستم بدونم چند وقت زیگیل داشتین شما و تعدادش و اندازش چقدر بود وچن جوری از بین رفت دقیق ممنون میشم راهنمایی کنید منو

 75. مریم گفت:

  سلام من خانم متاهل ۲۰ ساله هستم یه زگیل روی انگشتم به وجود اومده بود که دکتر سوزوند.اما بعد از مدتی در کنار واژنم یع چیز گوشتی دیدم که در هنگام اصلاح متوجه نشدم و بریدم و خیلی درد شدید داشت و خونریزی کردم و بعد از رابطه جنسی با همسرم روی آلت همسرم هم از اونا دیده میشع به نظرتون چیکار کنیم آیا مال من میتونه سرطان باشه.خیلی نگرانیم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز زگیل تناسلی زدید جفت شما که باید برای لیزر زائده ها مراجعه کنید. ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸

 76. امید گفت:

  سلام
  امکان انتقال ویروس زگیل تناسلی از راه سونوگرافی واژینال
  یا عمل کورتاژ وجود داره؟

 77. ماریا گفت:

  سلام وقت بخیر … من ۹ سال هست که هیچگونه رابطه جنسی ندارم از طرفی در این مدت دچار کانسر سینه شده ام و چون تاموکسفین مصرف میکنم و احتمال عوارض برای رحم وجود داره تحت نظر پزشک انکولوژی زنان هستم و طی این مدت چندبار تست پاپ اسمیر داده ام و حتی یکبار هم چون پلیپ آندومتر داشتم هیسترسکوپی شدم ولی خداروشکر مشکلی نبود ..اما الان دوباره پلیپ آندومتر داشتم که هیسترسکوپی شدم و جواب پاتولوژی تست پاپ اسمیر و hpv توصیه کرده که انجام دادم و جواب هنوز نیامده … لازم به توضیح اینکه بعد از شیمی درمانی و رادیوتراپی دچار فیشر شدم که بالیزر درمان شد فقط هرزگاهی خارش دارم اما چند ماهی هست که برامدگیهای ریز در ناحیه معقد لمس میکنم … به نظر شما جواب میتونه چی باشه ؟؟؟؟

 78. ش گفت:

  سلام آیا امکان داره زگیل تناسلی از مطب دکتر زنان و هنگام دادن تست پاپ اسمیر منتقل بشه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر همچین چیزی امکان پذیر نیست وسایل آزمایش کاملا استریل شده و یکبار مصرف هستند.

 79. سوسن گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من تو خوابگاه زندگی میکنم
  هم اتاقیم زگیل تناسلی داره
  امکان انتقالش از طریق سرویس بهداشتی مشترک وجود داره؟

 80. ناشناس گفت:

  سلام دکتر ببخشید سن من کم هست و در بلوغ هستم من با هیچکس رابطه جنسی نداشتم و تو خانواده هم کسی از این زگیل رنج نمیبره من نمیدونم شاید فقط بیخودی نگرانم ولی امروز صبح با سوزش ناحیه تناسلی بیدار شدم البته نه اونجا یک کوچولو بالاتر و نمیدونم نگرانم ممکنه چیز خاصی نباشه و یک عرق سوختگی ساده باشه؟ من میدونم علائم کوچیکن ولی قبلا یکی دوبار از کنار این سایت ها رد شدم و وقتی اینجوری شدم گقتم بهتره بپرسم و فقط علائمش اینکه قرمزه و میسوزه و اینکه دیگه چطوری دیگران دچار این زگیل می شوند

 81. مرسده گفت:

  سلام من مدتیه که در قسمت ورودیه واژنم بعد از رابطه خارش و سوزش ادراری میگیرم. رابطه دارم ولی مجردم. پارتنرم هم به نظر سالم میاد و چیزی ندیدم روی آلتش. الان توی قسمت بیرونی و دور تز از واینم دوتا دونه تقریبا سفیدرنگ دیدم، ممکنه که زگیل باششه؟؟ و اینکه پارتنرم مبتلا نبوده و نداشته، من چجوری گرفتم اگه اسنا علائم زگیل هست؟ و چه راهکاریپیشنهاد میدین برای تشخیصش؟ با ازمایش خون میشه فهمید؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   به احتمال زیاد عفونت گرفتید باید حتما برای معاینه به پزشک زنان مراجعه کنید

 82. Neda گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من وقتی پوست واژنم رو میکشم زیر کشیدگی دون دون های سفید رنگ میشه
  منظورم قسمت های لابیا هستش
  میخواستم ببینم این موضوع طبیعیه ک پوست اون قسمت رو کشیدنی صاف نیست و حالت دون دون داره زیر پوست یا مشکلی هست؟

 83. __ گفت:

  سلام . من دختر هستم و رابطه جنسی و … نداشتم . اما برآمدگی بزرگی لبه واژنم هست که با خارش و درد همراه هست به احتمال خیلی زیاد HPV هست ولی علتش چیه و درمان ؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز خیر در صورتی که رابطه یا تماس جنسی نداشتید امکان ابتلا به زگیل وجود ندارد. ممکنه جوش تناسلی یا حساسیت باشد

 84. Hasti گفت:

  من سال پیش باردار شدم و چیزی شبیه خال کنار مقعدم زد به دکترم هربار میرفتم چکاب میگفتم ایشون گفتن زگیل نیست و از عوارض بارداری خال گوشتی هست ولی هنوز از بین نرفته ممکنه زگیل باشه؟ یا طبق تشخیص پزشک همون خال گوشتی بارداریه؟ چکار کنم بنظرتون با لیزر بردارم تست بدم واقعا نمیدونم ولی بزرگتر شده دوتا کنار هم هست درد هم داره

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   بهتره برای تشخیص دقیق آزمایش پاپ اسمیر دهید حتما.

 85. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من به مدت چند ماه با دوست پسرم رابطه جنسی (مقعدی )داشتیم ،الان یه زائده روی الت تناسلی ایشون هست و فکر میکنیم که زگیل تناسلی باشه . چجوری باید متوجه بشم به منم منتقل شده یا خیر ؟ تست پاپ اسمیر هم که فقط برای خانم های متاهل قابل انجام . و اینکه اگه حتما زگیل تناسلی باشه امکانش هست ک ب من منتقل نشده باشه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز در صورتی که حضوری برای معاینه مراجعه کنید قابل تشخیص هست

 86. ... گفت:

  سلام وقت بخیر
  من سه روزه ک لبه آلتم ی برآمدگی گرد هست ک شبیه جوش سرسفید هستش و فشارش ک میدم درد میگیره و میخاره کمی
  نزدیک واژنم هم ی برامدگی خیلی ریز هس نزدیک مقعدم هم همینطور
  رابطه جنسی هم نداشتم و ب تازگی شیو کردم
  این زگیل هس یا ممکنه حساسیت باشه ب خاطر شیو؟

 87. Zara گفت:

  سلام من مبتلا هستم به زگیل
  الان دوماهه ۵باررفتم لیزر کردم مجددا عودکرده
  قرص پاورفیت هم میخورم شریک جنسی هم دارم که هنوزمبتلانشده گرچه باکاندوم رابطه داریم
  الان مجدد عودکرده
  میخایم واکسن ایرانی شا بزنیم
  به نظرتون چرا چه کنم دیگه عودنکنه
  خیلی عصبی شدم

 88. ثنا گفت:

  سلام من ۱۷سالمه و مجردم و تاحالا رابطه نداشتم
  من دهانه واژن ب شدت خارش داشت بعد چن روز ک نگاه کردم دیدم چنتا برجستگی گوشتی ک حالت ریش ریش داره ب دهانه واژن زده ممکنه زگیل باشه؟؟؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر در صورت نداشتن رابطه یا تماس جنسی امکان ابتلا به زگیل تناسلی وجود ندارد.

 89. سارا. گفت:

  وقت بخیر من در لبه واژن سفیدهایی دارم
  پایین تر از این یسری جوش مانند که زیاد هستن ولی هیچ علاعمی مثل خارش سوزن ندارم تا بحال هم رابطه نداشتم ممنون میشم راهنمایی کنید ک زیگیل تناسلیه یا نه

 90. زینب گفت:

  سلام من داخل ناحیه تناسلیم یه. چیزی شبیه گوشت اضافس یا چندین جوش دورهم نمیدونم دقیق میشع کمکم کنین عکسشو بفرسم براتون راهنماییم‌کنین که چی هست و باید چیکار کنم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بله حتما. لطفا به شماره 09197715527 در واتساپ عکس ارسال کنید.

 91. تارا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یه دوست صمیمی دارم بعد کلا خیلی با هم در رفت امدیم
  بعد من تو یه لیوان باهاش آب خوردم شایدم از آبی که اون خورده تو لیوان مونده باشه روش آب ریختم خوردم
  بعد من دیروز فهمیدم زیگیل مقعدی زده
  احتمال داره که من بگیرم؟؟؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز خیر احتمال انتقال از طریق خوراکی و نوشیدنی مشترک وجود ندارد.

 92. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من واکسن گارداسیل رو زدم سه دوزش رو ولی الان ی زائده پایین واژنم درومده که فکر میکنم در حال بزرگ شدنم هست
  ایا امکان داره زگیل تناسلی باشه؟
  اگر امکانش هست عکسش و براتون بفرستم راهنماییم کنید ممنونم

 93. Hani گفت:

  سلام وقتتون بخیر من با اقایی رابطه دارم ک ظاهراً سالمه و مشکلی نداره و منم بعد رابطه مشکلی نداشتم تا بار اخر که تقریبا ۳_۴ روز میگذره بعد رابطه حس سوزش و خارش داشتم الان ک نگا میکنم قسمت پایین ینی ورودی واژنم مثل زخم حالت تبخال داره. نمیدونم علتش چیه. میشه راهنمایی کنید

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز اگر تبخال تناسلی باشه بعداز یک تا دو هفته اصولا خودش رو نشون میده. ممکنه قسمتی که شما میفرمایید زخم یا ملتهب شده باشد. برای تشخیص لطفا به شماره 09197715527 در واتساپ عکس ارسال کنید.

 94. فاطی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۱۸ سالمه
  تاحالا رابطه جنسی نداشتم
  چند وقته یک سری زائده هایی در دهانه واژنم بوجود اومده
  زگیل تناسلیه؟
  لیزرم میرم

 95. فائزه گفت:

  ماه سوم بارداری هستم و یک هفتس که دوتا برامدگی گوشتی کنار واژنم میبینم از کجا میتونم بفهمم زگیله یا جوشه؟

 96. درمان زگیل گفت:

  بسیار عالی بود. من شنیدم که خیلی سریع باید درمان زگیل تناسلی رو شروع کنیم چون احتمال داره سرطانی بشه. ممنونم ازتون

 97. نوید گفت:

  زگیل تناسلی داخل واژن چه علائمی دارد؟؟ خارش دائمی نشونه زگیل تناسلی هست؟

 98. ناصر گفت:

  سلام من به این شماره عکس فرستادم میشه چک کنین

 99. زهرا گفت:

  سلام من ۵سال پیش عقد کردم ورابطه دهانی مقعدی و تناسلی داشتم.فهمیدم ک شرکای جنسی زیادی داشته و خیانت جداشدن.ازون موقع تازه الان تست hpv انجام دادم ک منفی بود ولی از دکتری شنیدم گفت ممکنه این ویروس بعد ۲سال از رحم پاک شده باشه ولی هنوز داخل مقعد باشد و باید جدا hpv مقعد بدی ایاواقعا راسته و این امکان وجود دارد؟؟ اگه از طریق تناسلی و مقعد و دهان فقط به یک نوع hpv مبتلا شده باشم. و تست hpv از رحم منفی باشه و ویروس پاک شده باشه امکان داره دهان و مقعد اون ویروس رو همچنان داشته باشند تا آخر عمرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
تماس واتساپ اینستاگرام