عکس انواع بواسیر خفیف، خارجی بیرون زده، شکل واقعی هموروئید ترومبوزه

تصویر انواع هموروئید و بواسیر

بیماری بواسیر همواره به یکی از دردناک ترین بیماری های نشیمنگاهی بین سنین مختلف تبدیل شده است. مشاهده شکل یا انواع عکس بواسیر خفیف یا حاد داخلی و خارجی به تشخیص نوع بیماری کمک می کند. شکل هموروئید در سنین مختلف و زنان (هموروئید در زنان)، مردان یا کودکان معمولا به یک شکل است و فقط اندازه آن فرق می کند.

بیماری هموروئید به دلیل وارد شدن فشار به رگ های مقعد و متورم شدن آنها ایجاد می شود. عوامل متعددی در بوجود آمدن بواسیر باد کرده نقش دارند ولی هر نوع آن با اشعه لیزر قابل درمان است.

در این مطلب قصد داریم شما را با عکس انواع بواسیر یا هموروئید بعد از عمل، خفیف، باد کرده و ترومبوزه آشنا کنیم.

عکس بواسیر خفیف و تازه 

در این مرحله تشخیص بیماری نسبتا برای خود فرد دشوار است و او فقط یک توده نسبتا متورم را در بیرون از مقعد خود حس می کند. در این مواقع اصطلاحا می گوییم که بواسیر از نوع خفیف است و تصویر آن به شکل زیر می باشد:


ارسال عکس و تشخیص پزشک

همچنین می توانید برای تشخیص سریع تر و راهنمایی برای درمان قطعی بواسیر به شماره روبرو در واتساپ کلینیک اچ پی وی عکس ارسال کنید.


شکل هموروئید خفیف که کاملا بیرون نیامده

عکس بیرون زدگی بواسیر واضح و واقعی

به مرور زمان در صورتی که بیمار متوجه توده مقعدی خود نشود یا نسبت به درمان آن بی توجه باشد، هموروئید متورم شده و باد می کند. این وضعیت برای هر سه نوع هموروئید داخلی، خارجی و پرولاپس پیش می آید ولی از بین آنها فقط هموروئید پرولاپس و خارجی بیرون زده می شوند که شکل آنها به صورت زیر است:

همچنین بخوانید: درمان هموروئید خارجی بادکرده چگونه است؟

بیماری بواسیر چیست؟
هموروئید پایینی از نوع پرولاپس یا بیرون زده می باشد.
عکس درجه های متخلف هموروئید (درجه 1،2،3 و 4)

انواع بواسیر با عکس

بیماری بواسیر عموما به دو نوع خارجی و داخلی تقسیم می شود. زمانی که توده داخل کانال رکتوم رشد کند، به آن هموروئید داخلی؛ و اگر بیرون از رکتوم یعنی در اطراف مقعد به وجود بیاید، به آن هموروئید خارجی گفته می شود. 

همچنین بخوانید: بواسیر در کودکان

تصویر واقعی هموروئید خارجی و ترومبوزه

زمانی که رگ های بواسیری از مقعد خارجی می شوند، در مواردی ممکن است در آنها لخته خون ایجاد شود که در این حالت می توان گفت بواسیر خارجی ترومبوزه ایجاد شده است. تصاویر انواع هموروئید خارجی و ترومبوزه به شکل زیر است:

انواع بواسیر خارجی و ترومبوزه با عکس

تصویر هموروئید داخلی

بواسیر یا هموروئید داخلی نوعی است که معمولا در مراحل ابتدایی افراد متوجه آن نمی شوند و زمانی که خونریزی می کند خود را نشان می دهد. در نتیجه زمانی که به خارج از مقعد خود دست می زنید آن را حس نمی کنید. عکس بواسیر داخلی به شکل زیر است:

شکل بواسیر داخلی

عکس هموروئید خونی تازه

توده بواسیر خونی به ورم و التهاب رگ‌هایی در داخل یا بیرون از مقعد که با خونریزی همراه است، گفته می‌شود. این بیماری معمولاً به دلیل فشار زیاد بر روی رگ‌های مقعد از طریق تنش مزمن، سنگ کلیه، بارداری، شکم‌پُری، یبوست و یا عوامل دیگر ایجاد می‌شود.

درمان هموروئید خونی شامل تغییرات در رژیم غذایی، تجویز داروها، استفاده از کرم‌های موضعی و در صورت لزوم، جراحی است. همچنین، پیشگیری از بواسیر خونی شامل تغییرات در رژیم غذایی، ورزش منظم، آب کافی و اجتناب از تنش مزمن است.

عکس بواسیر خونی
با مشاهده عکس بواسیر خونی آن را تشخیص دهید.

تصویر قبل و بعد از عمل با لیزر

یکی از مواردی که برای اکثر بیماران حائز اهمیت است، ظاهر ناحیه پس از عمل است. از این رو درمان بواسیر با لیزر رایج ترین روشی است که برای از بین بردن هموروئید استفاده می شود. زیرا هیچ گونه اسکار و گوشت اضافه ای برجا نمی گذارد. همچنین هموروئید را ریشه کن می کند.

مطلب پیشنهادی: درمان سرپایی هموروئید با لیزر

در زیر تصویر هموروئید را قبل و بعد از عمل با لیزر مشاهده می کنید:

عکس قبل و بعد از عمل هموروئید با لیزر

عکس عمل بواسیر (هموروئید)

زمانی که هموروئید از مرحله ابتدایی خود رد شده و کاملا بزرگ و بیرون زده شود، دو روش برای از بین بردن آن پیش روی بیماران است:

 1. لیزر
 2. عمل جراحی

عمل جراحی هموروئید یا هموروئیدکتومی یک روش پر خطر بوده که هر شخصی حاضر به انجام آن نیست. در ادامه تساویر این عمل را مشاهده می کنید.

همچنین بخوانید: عمل جراحی بواسیر یا هموروئید

شکل واضح از عمل جراحی هموروئید

سوالات متداول

19 دیدگاه

 1. مردانی گفت:

  سلام دکتر میتونم عکس بیرون زدگی بواسیر خفیف خودم رو براتون بفرستم تا ببینید چطوری باید برای درمان اقدام کنم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بله لطفا به شماره 09197715527 در واتساپ ارسال کنید.

   • آرش گفت:

    سلام دکتر خوب هستید من مدتیه که گه گاهی تو ناحیه مقعد تیر میکشه و گاها آلتم درد میکنه نمیدونم این درد از پروستاتم هستش تا مقعدم اما سونوگرافی پروستات کردم و گفت که افزایش حجم نداره گاها مثانه‌م هم درد میکنه از بچگی عفونت مثانه داشتم آیا امکانش هست هموروئید خفیف باشه؟ چون یکساله بیشتر که من این تیر کشیدن رو تو مقعدم دارم اما بیرون زدگی‌ای چیزی نمیبینم

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     سلام دوست عزیز. انقباض عضلات مقعدی طبیعی هست. در صورتی که یبوست یا احساس توده در مقعد ندارید، احتمال ابتلا به بواسیر کم است.

 2. هانیه گفت:

  دکتر مادر من خیلی خجالتیه و نمیتونه حضوری بیاد میشه عکس هموروئیدشو بفرستم معاینه کنین؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بله میتونید به شماره 09197715527 در واتساپ عکس ارسال کنین ولی بهترین معاینه و درمان به صورت حضوری انجام میشه.

 3. AmirAli گفت:

  سلاک خسته نباشید
  احساس میکنم بواسیر خارجی دارم اما علائمی ندارم
  چگونه میتونم مطمعن بشم ؟ پیش دکتر عمومی برم میتونم ؟
  شما میتونید بفهمید ؟

 4. مرتضی گفت:

  سلام دکتر میتونم عکس هموروئید خودم بفرستم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بله به شماره 09197715527 در واتساپ ارسال کنید.

 5. محمد گفت:

  سلام بیش از سی سالست هنگام دفع یه رگهای خونی بیرون زدگی دارم دردی ندارد ولی مدت دفع طولانی می شود بنحویکه زانوهام درد میگیرد و بعضی مواقع بدورن کشیدنشم بسختی انجام می شود چه کنم تیا بواسیر داخلیست و ره حلی دارد. تصویر بفرستم

 6. فاطمه گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر من تقریبا ۴ روزی هست احساس خارش ودرد دارم خروجی باسنم خارش وورد ب صورتی ک مثلا مثل جوش صورت ک یکمی دررد دارد ولی برای دفع مدفوع مشکلی ندارم ویا رگ خونی ندیدم ممکنه ک بواسیرباشه؟!

 7. Mino گفت:

  سلام خسته نباشید دکترمت چندروزه احساس خارش ودرددارم درخروجی باسنم ولی در زمان دفع مدفوع هیچ رگ خونی یادرد ندارم ممکنه بواسیر باشه ؟!

 8. حمید قاسمی گفت:

  ممنونم از دکتر زارعی عزیز که بواسیر داخلی منو از ریشه درمان کردن انشاالله سلامت باشید

 9. احسان.م گفت:

  سلام.امروز درد و سوزش در ناحیه خروجی مقعد دارم.عضله اسفنکتر متورم شده و کمی بیرون زده.آیا این بواسیره؟تا دیروز هم هیچ مشکل یا سابقه ای از درد و سوزش نداشتم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   با سلام، بله میتونه احتمالش باشه ولی باید برای تشخیص دقیق حتما معاینه بشید. شماره تماس برای تعیین نوبت و مشاوره: 02188871078

 10. فروغی گفت:

  آقای دکتر یه پیام دگه هم براتون نوشتم اینم یادم رفت بگویم که وقتی دستشویی میرم مقدم خیلی سوزش میکنه با یه دستمال کاغذی خوب میخارمش روی دستمال کاغذی خیلی کم خونی میشه

 11. نارنینا گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشین ممنون میشم ب سوالم حتما جواب بدین
  من بعد از زایمانم بواسیر برام بوجود اومد قبل زایمان نداشتم و ماهی یک بار خونریزی داشت الان دو هفته ای میشه ک اون یه برآمدگی دوتا شده درست روبروی هم هستن و اونی ک جدید بوجود اومده خیی اذیتم میکنه و هربار برای مدفوع اذیتم میکنه و خونریزی میکنه این ینی بواسیر است؟؟برای درمان چه باید کرد؟با دارو حل میشه؟

 12. دارابی گفت:

  سلام وقتتون بخیر .من مشکل ibs.دارم .حدود بیست روزی هست ی توده ب اندلزه تیله نزدیک مقعدم زده درد داره خیلی .بواسیر هم داشتم از دارو انتی هموریید استفاده کردم .خوب شدم اما اون ورم خیلی درد داره ب پزشک مراجعه کردم میگه با قرص دافلون حل میشه ایا نیاز عمل داره .لطفا راه نمایی بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
تماس واتساپ اینستاگرام