عکس فیستول مقعدی؛ شکل واضح و واقعی

عکس فیستول مقعدی واضح

عکس فیستول مقعدی و شکل واضح آن می تواند در تشخیص بیماری هم برای پزشک و هم برای خود بیمار بسیار کمک کننده باشد. از این جهت در اینجا تصمیم داریم شکل انواع فیستول مقعدی را به شما نشان داده تا بیشتر با این بیماری آشنا شوید.

فیستول مقعدی ممکن است بنا به دلایل مختلفی ایجاد شود که می توانید آنها را در صفحه ” فیستول چیست ” مطالعه فرمایید. همچنین در مواردی ممکن است با بیماری های دیگر نشیمنگاهی اشتباه گرفته شود که این مورد را نیز بررسی خواهیم کرد.

بیماری فیستول مقعدی چیست؟

بیماری فیستول مقعدی یا آنال یکی از بیماری های دردناک است که اگر درمان نشده باقی بماند، نسبتا پر خطر است. فیستول در حقیقت کانالی تونل مانند بوده که دو عضو مجاور از بدن را به یکدیگر وصل می کند. این عارضه می تواند در هر قسمت از بدن ایجاد شود ولی ما یکی از شایع ترین نوع آن یعنی فیستول آنال را مورد بررسی قرار می دهیم.

عکس انواع فیستول

از آنجا که این تونل چرکی در قسمت های مختلفی از مقعد می تواند ایجاد شود، در نتیجه انواع مختلفی هم دارد. که عبارتند از بین صفاقی یا داخل اسفنکتری، ترانس اسفنکتریک، سوپرا اسفنکتریک و اسفنکتریک خارجی. در این قسمت می توانید عکس آنها را مشاهده کنید.

عکس انواع فیستول مقعدی
شکل انواع Fistul
تمام نوع فیستول در نزدیکی مقعد راهی به بیرون پیدا می کنند. خوشبختانه این بیمار در مرحله اولیه برای لیزر فیستول مقعدی خود مراجعه کرده و طی یک جلسه درمان شد.
تصویری که مشاهده می کنید یک آبسه در کنار دریچه مقعد است که به طور معمول در اکثر افراد مبتلا به فیستول، پیش از آن ایجاد می شود. در این شرایط حتما باید به بهترین جراح فیستول مراجعه کنید.

شکل بیماری های مشابه فیستول مقعدی

با توجه به اینکه علائم برخی از بیماریهای نشیمنگاهی می توانند شبیه به فیستول باشند، با مقایسه عکس آنها می توانید به تفاوت ها و تشخیص درست پی ببرید.

تفاوت کیست مویی با فیستول
در مواردی ممکن است بیمار به دلیل عدم آگاهی این بیماری را با کیست مویی اشتباه بگیرد که با مشاهده این عکس میتواند متوجه شود کاملا با یکدیگر فرق دارند.
تفاوت بین شقاق و فیستول
این عکس؛ تصویری از شقاق است که به دلیل داشتن علائم مشابه ممکن است در مرحله اولیه بیماری با فیستول اشتباه گرفته شود.

عکس فیستول مقعدی بعد از جراحی و درمان با لیزر

عمل جراحی و لیزر فیستول دو روش برای درمان این بیماری هستند که با یکدیگر کاملا متفاوت اند. با استفاده از اشعه لیزر کانال به طور کامل بسته شده و مسیر چرکی سوزانده می شود در صورتی که در جراحی پزشک چرک داخل کانال را تخلیه کرده و مسیر را بخیه می زند تا به خودی درمان پیدا کند یا ممکن است این کانال باز بماند.

به مراتب شکل فیستول پس از عمل جراحی و لیزر کاملا متفاوت است.

چند ماه پس از عمل جراحی
شکل کانال چرکی پس از عمل با لیزر

9 دیدگاه

 1. بینام گفت:

  سلام خودم چطوری میتونم متوجه بشم که کدوم نوع فیستولو گرفتم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. با وجود عکس ها شما فقط میتوانید اطمینان پیدا کنید که به فیستول مبتلا هستید یا خیر. برای تشخیص دقیق نوع فیستول حتما باید معاینه شوید.

 2. علی گفت:

  وقت بخیر. دکتر حدود یک ماهه که یه سوراخی کنار باسنم ایجاد شده و ترشح داره میشه عکس بفرستم ببینین چیه

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله به شماره 09197715527 در واتساپ ارسال کنید

 3. خدیجه گفت:

  سلام دکتر من ابسه دارم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز پیشنهاد می شود تا قبل از ایجاد فیستول برای درمان آبسه خود اقدام کنید.

 4. هانی گفت:

  مرسی اینجا تنها سایتیه که شکل انواع فیستول رو گذاشته

 5. لیلا گفت:

  نسبت به این عکس پنجمی که از بالا گذاشتین من فکر میکنم جفتشو داشته باشم احتمالش هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
تماس واتساپ اینستاگرام