هزینه درمان فیستول مقعدی با لیزر و عمل جراحی چقدر است؟

هزینه درمان فیستول با لیزر و عمل جراحی در کلینیک اچ پی وی

اگر فیستول مقعدی دارید و تصمیم به درمان آن گرفتید، قطعا متوجه شدید که این عارضه با روش های خانگی یا دارویی قابل درمان نبوده و نیاز به روش های جدی تر مانند عمل جراحی یا لیزر هست. حالا یکی از سوالاتی که در این اوقات فکر افراد را درگیر می کند، هزینه درمان فیستول مقعدی با لیزر یا عمل جراحی است. یا اینکه آیا بیمه تامین اجتماعی این هزینه را تقبل می کند؟ قبل از پاسخ به این سوالات، بهتر است نگاه کوتاهی به تعریف بیماری داشته باشیم.

فیستول مقعدی چیست؟

فیستول مقعدی یک بیماری عفونی است که در علم پزشکی با نام فیستول آنال هم شناخته می شود. این بیماری یک تونل چرکی و تو خالی است که می تواند دو عضو کنار هم را به یکدیگر متصل کند. یکی دیگر از مواردی که احتمال ابتلا به فیستول را افزایش می دهد آبسه مقعد است. از علائم آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تورم اطراف مقعد و قرمزی
 • خروج چرک از سوراخی اطراف مقعد
 • خونریزی در موارد حاد
 • تب و حرکات روده ای همراه با درد
در صورت بروز هر کدام از این علائم باید سریعا به جراح فیستول یا کلینیک های جراحی مراجعه کنید چون با گذشت زمان بدتر شده و ممکن است عفونت وارد خون شود.

هزینه عمل سرپایی فیستول با عمل در بیمارستان چه تفاوتی دارد؟

روش درمان فیستول با لیزر و عمل جراحی فیستول مقعدی دو روش کاملا متفاوت از یکدیگر هستند. بنابراین به طور طبیعی هزینه ای که بیمار می پردازد نیز متفاوت است. حالا بیایید کمی دقیق تر به این قضیه نگاه کنیم…

زمانی که بیمار برای درمان با جراحی به بیمارستان مراجعه می کند، نیاز دارد که پس از عمل در بیمارستان بستری شده تا وضعیت جسمانی او تا چندین ساعت چک شود. در نتیجه هزینه های جانبی فرد افزایش پیدا می کند.

در صورتی که در کلینیک اینطور نیست. زیرا عمل فیستول به شکل سرپایی انجام شده و از آنجا که بیمار، موضعی بی حس می شود، نیازی به بستری نداشته و بلافاصله پس از عمل مرخص می شود. دوره نقاهت او حدودا 2 الی 3 روز است و فرد می تواند به کار های روزمره خود ادامه دهد. 

ولی به طور کلی می توان گفت هزینه خود عمل با لیزر نسبت به جراحی کمی بالاتر است. ولی در صورت در نظر گرفتن هزینه های اضافی جراحی، درمان با لیزر به صرفه تر است. این هزینه ها عبارتند از:

 • بالا بودن قیمت دارو بیهوشی
 • دستمزد تیم جراحی
 • هزینه های اتاق عمل
 • هزینه تعویض پانسمان های روزانه پس از عمل

عوامل تاثیر گذار روی هزینه درمان فیستول چیست؟

همانطور که پیشتر گفتیم، فیستول یک کانال عفونی است و ممکن است بین اعضا مختلفی ایجاد شود. در نتیجه هزینه درمان آن هم نسبت به عوامل مختلفی سنجیده می شود. که شامل موارد زیر هستند:

 • طول لوله چرکی
 • محل قرار گرفتن آن
 • میزان پیشرفت عفونت
 • سابقه پزشکی بیمار
 • دستمزد پزشک و نرخ کلینیک درمانی
درمان فیستول با لیزر به طور کامل این لوله را سوزانده و بیماری را ریشه کن می کند. از یکی از مزیت های فوق العاده درمان با لیزر می توان به عدم بازگشت بیماری اشاره کرد که اهمیت بسیاری دارد.

بیمه تامین اجتماعی و تقبل هزینه درمان

یکی از رایج ترین سوالاتی که بیماران از ما دارند، این است که آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه درمان فیستول ما را تقبل می کند؟ بیمه تکمیلی چطور؟ 

در این باره باید خدمتتان عرض کنیم که متاسفانه بیمه تامین اجتماعی هزینه درمان با لیزر را نمی پردازد و هزینه جراحی را در صورتی تقبل می کند که بیمار ملزم به ماندن در بیمارستان باشد. این در حالتی است که اکثر بیمه های تکمیلی هزینه لیزر فیستول را تقبل می کنند.

به خاطر داشته باشید که جدا از هزینه بیمارستان، عمل جراحی فیستول هزینه های دیگری نیز دارد. حتی برخی از افراد تجربه عود بیماری را نیز داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما