درمان زگیل تناسلی با لیزر : هزینه، مزایا و معایب

تصویر درمان و برداشتن زگیل تناسلی با لیزر بزرگ

زگیل تناسلی از بیماری های شایعی است که به ایجاد زگیل در نواحی تناسلی زنان و مردان و مقعد اطلاق می شود. عامل این بیماری ویروس اچ پی وی پاپیلومای انسانی یا HPV است. از آنجایی که این ویروس از بدن خارج نمی شود، نحوه درمان آن اهمیت بسیاری دارد. زیرا امکان عود مجدد زگیل ها وجود دارد. درمان زگیل تناسلی با لیزر از روش هایی است به طور قطع زگیل های تناسلی را از بین می برد. اگر قصد دارید اطلاعات کافی در رابطه با لیزر زگیل تناسلی کسب کنید، با ما همراه باشید:

برداشتن زگیل تناسلی با لیزر

بهترین درمان زگیل تناسلی با لیزر شامل تاباندن مستقیم پرتوهای فروسرخ بر روی زگیل ها می باشد، که برداشتن زگیل تناسلی و درمان آن به سرعت انجام می شود.. لیزر بیشتر برای درمان زگیل های بزرگتر ناحیه تناسلی کاربرد دارد، اما به علت سهولت نسبت به سایر روش ها، بیشتر مورد استقبال بیماران قرار می گیرد. لیزر CO2 یا همان کربن دی اکسید قادر است ضایعات بزرگ و قطور را نیز به سرعت از بین ببرد. تعداد جلساتی که بیمار برای درمان نیاز دارد، با اولین ویزیت در کلینیک اچ پی وی مشخص می شود.

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند

همین حالا تماس بگیرید

مزایا درمان زگیل تناسلی با لیزر

استفاده از لیزر برای درمان زگیل های تناسلی روش بسیار مطمئن و کارآمدی است زیرا که لیزر به عمق بافت ها نفوذ کرده و آن را تحت تاثیر خویش قرار می دهد، در نتیجه تهاجم بیشتری را در برابر ویروس HPV ایجاد می کند. مزیت های لیزر زگیل عبارتند از :

عکس درمان زگیل تناسلی با لیزر کوچک 1
 • مناسب افرادی با سیستم ایمنی ضعیف است.
 • لیزر تنها یا یک جلسه درمان زگیل های ایجاد شده در نواحی تناسلی را از بین می برد.
 • پاکسازی توسط لیزر CO2 در حدود 2 برابر موثرتر از درمان با کریوتراپی است.
 • استفاده از لیزر درمان قطعی بوده زیرا میزان عود زگیل را به شدت کاهش می دهد.
 • نیازی به بستری شدن در بیمارستان و تحمل عوارض داروی بیهوشی نیست.
 • زخم درمان با لیزر نیازی به پانسمان های دردناک ندارد.
 • این عمل به صورت سرپایی انجام شده و فرد می تواند می تواند بعد از آن به خانه و یا حتی محل کار خود بازگردد.
 • درد و خونریزی پس از این عمل بسیار اندک است.
 • احتمال انتقال عفونت پس از انجام این روش وجود ندارد.
 • لیزر اثرات موضعی و قابل کنترل دارد.
 • لیزر هیچ ضایعه و اسکاری را بر روی پوست به جای نمی گذارد.
 • لیزر قابل استفاده در دوران بارداری است.

عوارض و معایب لیزر زگیل تناسلی

عمل زگیل تناسلی با لیزر تنها روشی است که بیشترین میزان رضایت بیماران را داشته و در 90% افراد بدون هیچگونه ایجاد عارضه می باشد. اما در اندک افراد، ایجاد برخی از عوارض کوتاه مدت بعد از انجام لیزر امری طبیعی تلقی می شود و بخشی از فرآیند درمان است. برخی از عوارض انجام لیزر عبارتند از :

 • احساس سوزش
 • اثر زخم
 • درد
برای جلوگیری از پیش آمدن عوارض پس از لیزر زگیل تناسلی پزشک معمولا پماد تجویز می کند. که طبق دستور متخصص باید مصرف شود.

آیا لیزر زگیل موجب پخش شدن زگیل می شود ؟

خیر، تصور برخی افراد از لیزر این است که انجام آن می تواند موجب پخش شدن ویروس به نواحی اطراف شده و موجب عود مجدد بیماری گردد. که این تصور کاملاً اشتباه است.

امروزه دستگاه های لیزر مجهز به دستگاه های مکشی وکیوم است که دود حاصل از تابش لیزر بر روی زگیل را به سرعت به خود جذب کرده و به بیرون از محیط میفرستد، در نتیجه ویروس بیماری به دیگر نواحی منتقل نمی شود.

مزیت استفاده از دستگاه وکیوم همراه با انجام لیزر

نگرانی برخی بیماران از این بابت است که غبار حاصل از تراشیدن زگیل هنگام لیزر پخش شده و موجب انتقال ویروس به سایر نواحی بدن به خصوص گلو و ریه شود. ما در کلینیک اچ پی وی به دلیل اهمیت بالا به سلامت مراجعین عزیز و کادر درمان خود با تهیه دستگاه وکیوم این نگرانی را کاملا بر طرف کرده ایم. به این صورت که با استفاده از دستگاه های وکیوم هنگام انجام لیزر CO2 به هیچ عنوان احتمال انتقال وجود نداشته و دستگاه تمام غبار پودری ناشی از تراشیده شدن زگیل را به داخل خود می کشد. سپس این غبار را پس از عبور از فیلترهای نانو از محیط خارج می کند.

دستگاه وکیوم لیزر CO2 یک راه قطعی برای اطمینان جلوگیری از پخش شدن غبار زگیل و عدم انتشار ویروس در دیگر قسمت های بدن.

آزمایش زگیل تناسلی قبل از انجام لیزر

این نکته را نباید فراموش کرد که پیش از اقدام برای درمان با لیزر فرد حتما باید آزمایش اچ پی وی بدهد که اطمینان پیدا کند به ویروس اچ پی وی تناسلی مبتلا است یا خیر. یعنی در واقع مطمئن شود که زگیل ها از نوع تناسلی هستند یا معمولی.

این آزمایش از طریق نمونه برداری محل زائده انجام می شود که دو روش دارد:

 • پزشک بعد از بررسی ناحیه؛ نمونه برداری بیوپسی انجام داده و برای آزمایشگاه نمونه را ارسال می کند.
 • با وسیله ای به اسم بیستوری یک تکه خیلی کوچک از زگیل برداشته شده و دکتر آن را در ظرفی حاوی مواد نگه دارنده قرار می دهد. سپس برای آزمایشگاه ارسال می کند. جواب این آزمایش طی 10 تا 12 روز حاضر می شود.

مقایسه لیزر با کرایو تراپی

لیزر در مقایسه با سایر روش های درمانی تاثیرگذاری بیشتری دارد. زیرا که به عمق بافت ها نفوذ کرده در نتیجه به طور قطعی و صد در صد زگیل ها را از بین می برد، در صورتی که استفاده از روش هایی نظیر کرایو و پماد تاثیرگذار عمیق لیزر را نداشته و به طور کامل بیماری را درمان نخواهد کرد. بر طبق نتایج یک تحقیق میزان اثر گذار لیزر تنها در یک جلسه 95% است در حالی که میزان اثربخشی کرایو تنها 65% گزارش شده است. انجام کرایو به خصوص برای زگیل ها بزرگتر به چندین هفته زمان نیاز دارد. همچین احتمال عود پس از لیزر کمتر از 3% و عود پس از کرایو در حدود 45% است.

عکس تفاوت بین لیزر و کرایو

مراقبت های بعد از لیزر زگیل

انجام مراقبت های خاص در حاصل شدن نتیجه ای موثر اثر گذار است. مراقبت های لازم پس از عمل لیزر عبارتند از :

 • مصرف موضعی پماد آنتی بیوتیک روزی دو بار بر روی موضع لیزر
 • مصرف کرم های ترمیمی سیکالفیت ( دو هفته بعد از عمل)
 • خشک و تمیز نگه داشتن بدن به خصوص نواحی مرطوب و چین دار (کشاله ران و مقعد)

هزینه لیزر زگیل تناسلی

میزان هزینه ای که برای انجام لیزر می پردازید به عوامل مختلفی از جمله حجم، تعداد و میزان گستردگی زگیل های تناسلی بستگی دارد. البته لازم است بدانید که هزینه درمان با لیزر به مراتب از جراحی و روش های دیگر به صرفه تر است و نتیجه آن قطعی می باشد. در نتیجه بهتر است که برای تعیین هزینه دقیق، بیمار حضوری معاینه شود.

همچنین به این نکته باید توجه داشته باشید، پرداخت این هزینه تنها یک بار بوده و موجب می شود، برای همیشه از شر این زگیل ها رها شوید.

اطلاع دقیق از هزینه ها

جهت اطلاع دقیق از هزینه ها با شماره زیر تماس بگیرید.

زخم پس از عمل، ناشی از لیزر

یکی از سوالات رایجی که بیماران قبل و پس از عمل از ما دارند، این است که آیا ممکن است پس از لیزر زخمی شویم یا پوستمان بسوزد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این اتفاق کاملا بستگی به مرکزی دارد که برای درمان به آنجا مراجعه می کنید و اگر دما دستگاه در حالت نامناسب بدون آگاهی قرار بگیرد، احتمال زخم و سوختگی وجود دارد.

به مراتب ممکن است این زخم یا سوختگی از خود زگیل عوارض بیشتری ایجاد کنند. زیرا ناحیه تناسلی در زنان و مردان بسیار حساس می باشد. در نتیجه در انتخاب مرکز درمانی باید حساسیت لازم را به خرج دهید.

خوشبختانه تا به امروز حتی یک مورد مشابه، پس از درمان در کلینیک اچ پی وی نداشته ایم.

سوالات متداول لیزر درمانی

50 دیدگاه

 1. خشایار گفت:

  سلام من حدود 5 ساله که درگیر زگیل تناسلی هستم. دوبار کرایو انجام دادم ولی هر بار زیاد تر از سری قبل برگشتن چون الانم باز دچارش شدم. امکانش هست با لیزر درمان کنم؟ چقدر جواب میگیرم

  • Mahtab mokhtari گفت:

   سلام من دچار زگیل تناسلی بود و بعد از پمادهایی که استفاده کردم یک ما بعد زگیلها با شدت بیشتری برگشتن
   خواهش میکنم خودسر چیزی استفاده نکنید فوقالعاده خطرناکه ومنجر به این میشه ویروس تو بدن عود کنه. بعداز چند وقت با پرس و جو و کلی تحقیق فهمیدم بهترین روشش لیزره و لیزر کردم. خداروشکر الان حتی لکه ای روی پوستم نمونده چه برسه به زگیل

   • hpvdarmanAdmin گفت:

    سلام دوست عزیز. بله درست میفرمایید. خداروشکر.

   • فرزانه گفت:

    سلام میگم که لیزر کردی دیگه در نیمد کلا؟

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     سلام دوست عزیز. اشعه لیزر ریشه زائده ها را سوزانده واحتمال عود نسبت به روش های دیگر در مان با لیزر صفر می باشد.

  • Reza گفت:

   دكتر داخل مجرا ادرار رو هم ليزر ميكنيد؟

   • hpvdarmanAdmin گفت:

    سلام دوست عزیز. بله. زگیل های داخل مجرا ادرار هم با لیزر قابل درمان هستند.

 2. حمید گفت:

  دکتر برای لیزر زیگیل بیهوش میکنید؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر. درمان با لیزر تحت بی حسی موضعی انجام میشه

 3. ملیحه گفت:

  سلام دکتر من دو هفته است برای زگیل فریز انجام دادم و دکتر فرمودن یه ماه دیگه برای لیزر برم. میخوام ببینم لیزر هم به همینگونه همراه بازخم ودرد همراه است.

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر. لیزر با بی حسی انجام میشه و شما هیچگونه درد یا سوزشی رو حس نمی کنید. به کلینیک ما هم میتونید برای لیزر مراجعه کنید. تعیین نوبت و مشاوره از طریق شماره ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸

 4. حسین گفت:

  سلام میخواستم برای لیزر ازتون وقت بگیرم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز میتونید با شماره های ۰۹۱۹۷۷۱۵۵۲۸ و ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸ تماس بگیرید.

 5. علی گفت:

  سلام دکتر زارعی عزیز. من ۲بار جای دیگری کرایو انجام دادم ولی باز هم زایده ها برگشتن. به نظر شما چکار کنم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. در حال حاضر بهترین روش برای درمان لیزر است که ریشه زایده را می سوزاند. تعیین نوبت و مشاوره از طریق 02188871078 و 09197715527

 6. مرجان گفت:

  سلام دکتر درمان با لیزر سوزش داره؟ چقدر از پوست برش میخوره؟؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر. محل زائده به طور موضعی بی حس میشه و شما هیچ درد یا سوزشی نخواهید داشت. اشعه لیزر پوست شما رو برش نمیده بلکه فقط زائده رو میسوزونه و محلش هم جوش میخوره یعنی هیچ قسمتی از پوست باز نمیمونه

 7. سمیرا گفت:

  سلام وقت بخیر ..بنده دختر ۲۶ ساله هستم و هیچ رابطه جنسی نداشتم ولی احتمال به حوله مشترک رو دارم..لایه کناری واژنم حالت خوشه ای پیدا کردن به نظرتون میتونه زگیل باشه ؟؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. زگیل تناسلی فقط از طریق رابطه جنسی و تماس نواحی تناسلی منتقل میشه. احتمال انتقال با حوله مشترک نزدیک به صفر هست کاملا. در نتیجه اگر این موارد را نداشتید، احتمال ابتلا شما به ویروس اچ پی وی وجود ندارد. برای اطمینان همچنین می توانید آزمایش اچ پی وی دهید.

 8. مسعود گفت:

  سلام و وقت بخیر دکتر میخواستم بدونم درمان زگیل تناسلی با لیزر چقدر زمان میبره و چقد احتمال داره که بعداز درمانم منتقل بشه

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بستگی به تعداد زگیل ها داره ولی در کل نیم ساعت تا 45 دقیق زمان میبره و احتمال انتقال هم به حداقل میرسه

  • رضا گفت:

   سلام وقت بخیر دکتر هزینه سوزاندن هر زگیل با لیزر چقدر میشه مثلا اگه سایز زگیل متوسط باشه؟

 9. فریده گفت:

  مطمئن ترین جا برای لیزر زگیل هستین واقعا. ممنون.

 10. آیدا گفت:

  سلام من دختر مجرد هستم و نامزد دارم تا به حال رابطه نداشتم ولی کارهایی مثل لاپاییو… انجام دادیم. چند وقته ایشون اصرار به رابطه دارن ولی من برجستگی هایی بالای آلتشون دیدم که میترسم حقیقتا. چکار کنیم به نظر شما؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. پیشنهاد میکنیم ابتدا تست اچ پی وی بدید و به نامزدتون بگین که به درمان زگیل ها اقدام کنند.

 11. امیر گفت:

  سلام من ۳ ماه پیش لیزر کردم همه چی هم خوب بوده ولی مدتی هست که اگزما شدم پماد مصرف میکنم ولی شب ها آلتم خیلی دردمیکنه و تیر میکشه علتش چی هست دکتر جان

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. اگزما پوستیتون فقط در قسمت تناسلی هست یا کل بدن؟

   • امیر گفت:

    فقط در قسمت تناسلی اقای دکتر

   • امیر گفت:

    اگزما در قسم تناسلی بود ، البته از بعداز لیزر برای رابطه از کاندوم استفاده میکنم ، که الان ۳ هفته ایی هست که رابطه ای ندارم باهمسرم کاندم مصرف نمیکنم و پماد میزنم
    تقریبا داره خوب میشه ولی بعضی مواقع در قست سرآلتم یا بدنه آلتم خیلی تیرمیکشه و دردداره

 12. sadavsd گفت:

  سلام بعد از لیزر کردن زگیل میتوان رابطه جنسی داشت؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله ولی اگر هنوز ویروس داخل بدن شما باشد، حتی با وجود لیزر زگیل ها ممکن است که ویروس انتقال پیدا کند. حتما از عوامل محافظ مانند کاندوم استفاده کنید و به طرف مقابلتان اطلاع دهید.

 13. sadavsd گفت:

  ممنون که جواب دادید میشه بگید از کجا باید بفهمیم ویروس در بدن باقی مانده یا نه و اینکه بعد از لیزر میتوان بچه دار شد؟

 14. علی گفت:

  سلام شما کار مولوسکوم مسری را انجام میدهید و اینکه بعد از لیزر حل میشه و میشه بچه دار شد بدون انتقال ویروس ؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. به احتمال بسیار زیاد بله. لطفا برای اطلاعات بیشتر با کلینیک تماس بگیرید: 02188871078

 15. امید گفت:

  سلام میشه بگید اگه برجستگی روی الت هست حتما بده یا میتونه مشکل ساز نباشه و لازم به کاری نباشه

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله زگیل ها معمولا با گذشت زمان افزایش یافته و تعداد آنها زیاد میشود به علاوه میتوانید به افراد دیگر هم آنها را منتقل کنید.

 16. ofg گفت:

  سلام ببخشید اگه براتون عکس بفرستم میتونید بگید که زگیل تناسلی هست یا تبخال تناسلی یا … میتونید تشخیص بدید

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام بله لطفا به شماره 09197715527 در واتساپ برای ما عکس بفرستید.

 17. احمد گفت:

  سلام من تا به حال رابطه {سک/س} با کسی نداشتم ممکنه مبتلا شده باشم چون احساس میکنم مبتلا شدم ولی تا به حال با کسی رابطه نداشتم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. اگر رابطه جنسی نداشتید خیر. زیرا این ویروس و زائده ها فقط از طریق تماس جنسی منتقل می شوند.

   • ساناز گفت:

    سلام، من هم تابحال رابطه جنسی نداشتم، ولی لیزر موهای زائد میرفتم و متأسفانه دستگاه سری جدا نداشت و فقط ی کاور پلاستیکی رو روش عوض می‌کردند، وآخرین بار بهمن ماه که رفتم شبش خارش عجیبی تو اون ناحیه داشتم، الان چندروز هست متوجه ی چیزی شبیه خال گوشی شدم، و یک لکه سیاه رنگ،دکتر زنان رفتم و گفتند hpv هست و لیزر کردند، صرفا نوشتم که بگم بله از طریق لیزر و اپیلاسیون آلوده منتقل میشه..آش نخورده دهن سوخته!!! واقعا حال روحیم خیلی بده…

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     سلام دوست عزیز. امیدواریم که زودتر بهبود پیدا کنید. تحت نظر دکتر زنان باشید و سیستم ایمنی بدنتون رو قوی کنید. احتمال اینکه ویروس از بدنتون بره بالا میرود.

 18. احمد گفت:

  ممنون که جواب دادید پس یعنی اگه تا به حال رابطه نداشتم حتی به تبخال تناسلی یا مولوسکوم مبتلا نمیشم درسته؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   خواهش میکنم. احتمال ابتلا به تبخال تناسلی در صورت نداشتن رابطه کم است و مولوسکوم هم ربطی به ویروس های تناسلی ندارد. ممکن است در هر قسمت از بدن رشد کند.

 19. باران گفت:

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم شما برای زگیل صورت هم لیزر انجام میدید زگیل مسطح

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله انجام میشه. لطفا برای مشاوره و تعیین نوبت با شماره 02188871078 و 09197715527 تماس بگیرید.

 20. Mr گفت:

  سلام.من یه چند وقتی هست روی کشاله ران و بالای کلیتوریس متوجه زائده هایی شبیه زگیل شدم.قبلا با دو فرد متفاوت رابطه داشتم که یکیش کامل نبود و با کاندوم بود و یکیش تقریبا کامل بوده..اول این زائده ها مثل جوش بودن که خوب میشدن..الان هم نسبت به روزای اول که متوجه شدم محو تر و کوچکتر شدن.میشه کمکم کنید واقعا نگرانم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. ظاهر زگیل ها با جوش کاملا متفاوت است. زگیل تناسلی حالت گوشتی دارد و جوش های تناسلی بیشتر آبکی هستند و ترکیده می شوند یا سرشان سفید است. میتونید برای تشخیص دقیق به شماره 09197715527 در واتساپ برای ما عکس ارسال کنید تا همکاران بررسی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما