زگیل تناسلی چیست؛ علائم، علت، راههای انتقال و عوارض

زگیل تناسلی یا ویروس اچ پی وی در زنان و مردان

زگیل تناسلی” که در انگلیسی با اصطلاح “Genital Warts” نام برده می شود، یکی از رایج ترین بیماری های جنسی می باشد که امروزه در مردان و زنان به طور شایع دیده می شود. همچنین انتخاب بهترین روش درمان زگیل تناسلی از دغدغه های اصلی این بیماران می باشد که در ادامه به بررسی کامل آنها می پردازیم. در ابتدا لازم است نکات زیر را بدانید:

 1. عامل زگیل تناسلی، ویروس اچ پی وی (HPV) است.
 2. زگیل تناسلی هم زنان و هم مردان را مبتلا می کند، اما برای زنان عوارض خطرناک تری دارد.
 3. درمان زگیل تناسلی امکان پذیر است، اما ممکن است مجدداً عود کند، مگر اینکه ریشه ویروس و بیماری بصورت کامل درمان شود.

همچنین بخوانید: درمان زگیل تناسلی با لیزر + مزایا و معایب

زگیل تناسلی چیست ؟

زگیل تناسلی بافتی نرم و برجسته است که بر روی ناحیه تناسلی ظاهر می شود. این بیماری از طریق ارتباط جنسی منتقل میشود و نوع خاصی از ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) می باشد. زگیل تناسلی ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش شود.

ویروس HPV شایع ترین نوع بیماری های آمیزشی یا جنسی می باشد. مردان و زنانی که روابط جنسی بیشتری دارند، بیشتر از سایرین در معرض آلودگی به ویروس اچ پی وی HPV یا زگیل های تناسلی هستند. بیماری HPV برای زنان خطرناک تر است زیرا برخی از انواع HPV می توانند سرطان دهانه رحم یا واژن را ایجاد کنند.

آیا زگیل تناسلی واگیر دار است؟

یکی از سوالاتی که به طور شایع مطرح است این موضوع می باشد که آیا زگیل تناسلی واگیر دار است؟ در پاسخ باید گفت که بله. این زائده ها از طریق تماس با فردی که دارای این ویروس می باشد، قابل انتقال است. همچنین ویروس ناشی از این عارضه به همراه انتقال خود زگیل ها از طریق ارتباط دهانی وجود دارد. اما طبق تحقیقات پزشکی امکان انتقال آن از طریق دستشویی ها وجود ندارد.

علائم زگیل تناسلی

زگیل تناسلی از طریق روابط جنسی، دهانی، واژن و مقعد منتقل می شود. معمولاً از زمان انتقال ویروس تا ایجاد زگیل چندین هفته تا چندین ماه فاصله است. زگیل تناسلی همیشه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست، زیرا ممکن است این زگیل ها بسیار کوچک و به رنگ پوست یا کمی تیره تر باشند. همچنین ممکن است زائده های ایجاد شده شبیه گل کلم، صاف یا کمی زبر و حساس به لمس باشند. این بافت ها ممکن است به شکل یک خوشه زگیل یا فقط یک زگیل تنها ظاهر شوند.

زگیل تناسلی در مردان ممکن است در یکی از این نواحی ظاهر شود:

 • آلت تناسلی
 • اسکروتوم (کیسه بیضه)
 • کشاله ران
 • در داخل یا اطراف حنجره

 

زگیل تناسلی در زنان ممکن است در یکی از این نواحی ظاهر شود:

 • داخل مهبل (واژن)
 • مقعد
 • خارج از مهبل (واژن)
 • بر روی دهانه رحم
زگیل تناسلی ویروس اچ پی وی HPV در زنان تصویر کوچک
تصویر زگیل تناسلی در زنان

علاوه بر نواحی ذکر شده زگیل های تناسلی ممکن است بر روی لب ها، دهان، زبان یا گلوی فردی که تماس جنسی دهانی با فرد مبتلا به ویروس اچ پی وی (HPV) داشته، ظاهر شود. بعد از ابتلا به این ویروس علائمی به این شرح ظاهر می شوند :

 • ترشحات واژن
 • خارش
 • خونریزی
 • سوزش

این علائم ممکن است، قبل از بروز زگیل نیز وجود داشته باشند. اما اگر زگیل ها گسترش پیدا کرده یا بزرگ تر شوند، این وضعیت میتواند ناراحت کننده یا دردناک باشد.

علت یا دلایل ابتلا به زگیل تناسلی

زگیل تناسلی در اغلب موارد در اثر ویروس اچ پی ویHPV ایجاد می شود. 30 تا 40 نوع مختلف از ویروس HPV وجود دارد که تنها بر اندام تناسلی تاثیر می گذارد، اما فقط چند نوع آن باعث زگیل های تناسلی می شوند. ویروس HPV از طریق تماس پوست با پوست قابل انتقال است، به همین دلیل جزء بیماری های آمیزشی یا جنسی در نظر گرفته می شود.

این ویروس شیوع گسترده ای دارد، بر طبق اعلامیه منتشر شده از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) اغلب افراد فعال از نظر جنسی در مراحلی از زندگی آن را دریافت می کنند. با این حال، ویروس همواره منجر به عوارضی مانند زگیل های تناسلی نمی شود. بلکه زگیل تناسلی معمولاً توسط نوع خاصی از ویروس HPV ایجاد می شود که از سایر ویروس های که باعث ایجاد زگیل در سایر نواحی بدن می شود، متفاوت است. به بیانی دیگر می توان گفت زگیل نمیتواند از دست کسی به اندام تناسلی گسترش یابد و یا بالعکس.

راههای انتقال زگیل تناسلی

روش انتقال زگیل تناسلی به چه صورت است؟ این سوال یکی از پرسش های رایج برای افراد سالم و کسانی می باشد که متوجه می شوند به این زائده ها مبتلا شده اند. لازم به ذکر است که تمامی افراد بالغ باید از این موضوع آگاهی کامل داشته باشند. زیرا دلیل اصلی منتقل شدن زائده های زگیل تناسلی با سرعت بالا در چند دهه اخیر به دلیل عدم آگاهی درست مردم از روش های انتقال و دلیل آنها می باشد.

انتقال زگیل تناسلی از طریق رابطه جنسی

از آنجا که می دانید، عامل باعث شدن انتقال این زائده ها ویروس اچ پی وی hpv می باشد که در صورت مبتلا بودن یکی از طرفین از طریق رابطه جنسی با افراد متعدد قابل انتقال است. با تماس ناحیه جنسی، این ویروس می تواند بین افراد منتقل شود. همچنین امکان انتقال از طریق دهان وجود دارد. 

انتقال زگیل تناسلی در ازدواج

سایر روشهای انتقال:

 • در موارد نادر، ممکن است از طریق لباس زیر نیز منتقل شود.
 • انجام اپیلاسیون در مراکز غیر بهداشتی
 • شانس بالا انتقال به جنین هنگام زایمان طبیعی
 • استفاده از تیغ های اصلاح در ناحیه تناسلی منجر به منتشر شدن زگیل ها در نواحی دیگر می شود.

همچنین بخوانید: تمام راه های انتقال زگیل تناسلی

روشهایی که از طریق آنها امکان انتقال وجود ندارد

زمانی که فرد دچار زگیل تناسلی می شود، ممکن است نسبت به عوامل مختلفی احساس شک و بدبینی داشته باشد. در اینجا تمام روش هایی که امکان ندارد ویروس زگیل تناسلی از طریق آنها منتقل شود، توضیح داده شده اند:

 • این عارضه از طریق دست دادن منتقل نمی شود.
 • استفاده مشترک از سرویس های بهداشتی با فردی که مبتلا به ویروس اچ پی وی بوده است، ربطی به انتقال آن ندارد.

روش های درمان زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی
درمان زگیل تناسلی

آیا شما هم این سوال را دارید که برای درمان زگیل تناسلی چه باید کرد ؟ زگیل های تناسلی قابل مشاهده، ممکن است پس از چند سال بدون درمان نیز بهبود یابند. ولی ویروس این زگیل همچنان در بدن باقیمانده و پس از طی مدتی مجدداً عود می نماید. بنابراین هدف از درمان، کنترل علائم بیماری و جلوگیری از انتقال آن به دیگران است . توجه داشته باشید زگیل تناسلی حتی در شرایطی که بیمار هیچ یک از علائم بیماری را ندارد نیز قابل انتقال است.

در روش های درمان پزشکی معمولا در یک جلسه و بدون نیاز به بستری درمان صورت میگیرد و معمولا بنا به صلاح دید پزشک یا دکتر معالج یکی از روش های زیر را به دلیل درمان صد در صد زگیل انتخاب مینماید.

درمان با لیزر

لیزر زگیل تناسلی ( استفاده اشعه برای از بین بردن زگیل تناسلی )  این مزیت دارد را دارد که یک بار برای همیشه از شر زگیل خود خلاص می شوید. این روش برای از بین بردن زگیل های خوشه ای و تکی با تعداد زیاد بسیار موثر می باشد. درمان با لیزر می تواند کمی نسبت به روش های دیگر هزینه بیشتری داشته باشد ولی نتایج قطعی تری هم به دنبال دارد. این روش طی مدت زمان نیم ساعت و به صورت کاملا سرپایی انجام می شود. بیمار بلافاصله پس از لیزر می تواند به محل کار خود برگردد. زمان نقاهت آن کاملا کوتاه مدت می باشد. از جمله کسانی که از شهرستان برای درمان زگیل خود به شهرها مراجعه می کنند، با انجام لیزر همان روز به شهرستان خود باز می گردند.

عکس لیزر زگیل تناسلی
عکس لیزر زگیل تناسلی

*مهارت و آموزش دیدن کسانی که برای لیزر به آنها مراجعه می کنید، اهمیت بسیاری دارد*

برای تعیین نوبت و مشاوره آنلاین با مشاوران ما تماس بگیرید

امروزه بهترین روش برای درمان انواع زگیل ها لیزر درمانی می باشد

کرایو تراپی (فریز کردن زگیل ها)

روش درمان کرایو توسط متخصص پوست و جراح برای درمان زگیل تناسلی انجام می گیرد. تری کلرواستیک اسید (TCA) همان ماده شیمیایی می باشد که توسط یک پزشک در سطح زگیل ها اعمال شده و زائده پس از یخ زدن ( انجماد ) از بین می رود. طی این روش موفق 75% بیماران رضایت کامل داشته و 15% از آنها تجربه بازگشت زگیل را داشته اند. با این حال، کرایوتراپی یا سرمادرمانی یکی از روشهای قطعی درمان زائده های گوشتی بعد از لیزر می باشد.

تصویر کرایو زگیل تناسلی

الکتروکوتر یا سوزاندن

یکی از روشهای قدیمی برای درمان زائده ها که از قدیم به کار گرفته می شده، الکتروکوتر یا سوزاندن زگیل ها می باشد. در این روش که جراحی معمولی می باشد، پزشک از جریان الکتریکی برای گرم کردن و از بین بردن بافت های غیر طبیعی روی پوست استفاده می کند. این روش بیشتر برای زائده های گوشتی نرم کاربرد دارد و اگر زگیل شما سفت شده و زبر می باشد، لیزر و کرایو پیشنهاد های پزشک متخصص هستند.

جراحی زگیل تناسلی یا لیپ Leep

یکی از روش هایی که پزشکان یا جراحان عمومی برای از بین بین این رشد های کوچک به کار میگیرند، جراحی می باشد. عمل جراحی اغلب برای زائده های روی پوست کاربرد داشته و اگر زگیل داخل واژن یا مقعد باشد، از لیزر برای از بین بردن آن استفاده می کنند. جراحی شامل روش سنتی بریدن به وسیله تیغ جراحی می باشد و قبل از آن محل عفونی به طور موضعی بی حس می شود. زخم ناشی از برداشتن زگیل ها بخیه زده می شوند.

پس از درمان زگیل های تناسلی، زنان لازم است هر 6 ماه یکبار برای انجام تست پاپ اسمیر اقدام نمایند. زیرا این تست می تواند تغییرات سلول در دهانه رحم را به خوبی نمایان کند.بعضی از انواع HPV که موجب بروز زگیل می شود، خطر ابتلا به سرطان را ندارد اما انواع دیگری از این ویروس در ابتلا به سرطان نقش دارند.

درمان خانگی برای زگیل تناسلی

به یا داشته باشید هرگز از درمان های خانگی (OTC) برای درمان مشکل خود استفاده نکنید . همچنین استفاده از داروهای زگیل مناسب برای نواحی دیگر بدن ، بر روی زگیل های تناسلی ممنوع است. زیرا درمان هایی که برای مناطق دیگر بدن طراحی شده اند اغلب قوی تر از درمان های مورد استفاده در اندام تناسلی هستند.به یاد داشته باشید، با استفاده از درمان های اشتباه ممکن است آسیب بیشتری به بدن خود وارد کنید. قبل از استفاده از هر نوع درمان خانگی با پزشک خود در این مورد مشورت نمایید.

درمان دارویی

در صورتی که زگیل بسیار کوچک باشد، پزشک ممکن است برای درمان زگیل تناسلی داروهای موضعی و پماد را تجویز نماید که برخی از آنها شامل موارد زیر باشد:

 • پماد آلدارا یا ایمی کیمود بر روی سیستم ایمنی کار میکند و به صورت موضعی بر روی پوست مالیده میشود و برای درمان نوع خفیفی از سرطان پوست با نام کارسینوم نیز تجویز میگردد.
 • پودوفیلاکس podofilox: این دارو به صورت محلول و یا ژل می باشد و فقط در بخش خارجی پوست مانند زگیل تناسلی و زگیل مقعدی استفاده می شود و به خاطر خاصیت اسیدی در بخش های داخلی و نواحی حساس مانند مانند لب و داخل دهان، واژن و مجرای تناسلی و واژن به هیچ عنوان نباید استفاده شود و فقط با نسخه پزشک میتوان تهیه کرد.
 • اسید سالیسیلیک یا TCA : به علت ارزان بودن این محلول اسیدی، برخی افراد و حتی پزشکان برای درمان زگیل تناسلی این روش را پیشنهاد میکنند که فقط برای زگیل های بسیار کوچک ممکن است کاربرد داشته باشد ولی عوارض آن بسیار زیاد بوده و مدت زمان درمان( در صورتی که موفق باشد) حدود 6 الی 8 هفته به طول می انجامد و به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

در اکثر نتایج دارو و پماد پاسخگو نبوده و باعث رشد بیشتر زگیل ها می شود. در این مواقع نیاز به عمل جراحی برای برداشتن آنها می باشد.

افراد در معرض ابتلا به زگیل تناسلی

هر شخص فعال جنسی در معرض خطر ابتلا به HPV قرار دارد. با این حال، ریسک ابتلا به این بیماری برای برخی اشخاص بیشتر است :

 • افرادی که کمتر از 30 سال سن دارند.
 • افراد سیگاری
 • کسانی که سیستم ایمنی ضعیف داشته باشند.
 • سابقه سوء استفاده جنسی
 • فرزند مادرانی که در طی زایمان مبتلا به ویروس بوده اند.

عوارض ویروس اچ پی وی HPV

ویروس اچ پی وی HPV علت اصلی سرطان در دهانه رحم است. همچنین این عفونت می تواند به تغییرات پیش سرطانی در سلول های دهانه رحم، به نام دیسپلازی، منجر شود. انواع دیگر اچ پی وی نیز ممکن است باعث ایجاد سرطان در ناحیه تناسلی زنانه (فرج) شوند. آنها همچنین می توانند سرطان آلت تناسلی و مقعد را نیز ایجاد کنند.

تشخیص زگیل تناسلی

برای تشخیص این بیماری، دکتر به بررسی وضعیت سلامت و علائمی که تجربه می کنید می پردازد. داشتن اطلاعات کافی در مورد رابطه هایی که تجربه کرده اید نیز می تواند به پزشک در تشخیص دقیق تر کمک نماید. اولین مرحله نیز برای تشخیص دقیق تر معاینه فیزیکی در ناحیه ی مشکوک به زگیل است. برخی از افراد که برای درمان به ما مراجعه می کنند، این سوال را دارند که آیا هر زخم تناسلی ، زگیل است؟ در پاسخ باید بگوییم خیر. بیشتر زخم ها در ناحیه مقعد به دلیل شقاق یا یبوست مزمن می باشند.

تشخیص دقیق و درست زگیل تناسلی مهم ترین مرحله برای درمان آغاز این بیماری است. در نتیجه انتخاب صحیح پزشک معالج خوب با سابقه درمانی موفق از اهمین بالایی بر خوردار است.
کلینیک اچ پی وی ارائه دهنده خدمات درمان سریع زگیل تناسلی و زائده های گوشتی.

تشخیص زگیل تناسلی در زنان

برای تشخیص دقیق زگیل تناسلی در زنان نیاز به معاینه لگنی است همچنین برای این منظور از نوعی محلول اسیدی استفاده می کنند تا از این طریق زگیل قابل مشاهده باشد. همچنین انجام آزمایش پاپ اسمیر (دریافت نمونه از سلول های گردنه رحم) برای زنان در این مرحله تجویز می شود تا وجود HPV در آنها تایید گردد. نوع خاصی از ویروس اچ پی وی ممکن است نتایج غیر طبیعی در یک آزمایش پاپ ایجاد کند که نشان دهنده تغییرات پیش سرطانی است. اگر پزشک شما این ناهنجاری ها را تشخیص دهد، ممکن است نیاز به تکرار بیشتر برای نظارت بر هر گونه تغییر یا یک روش تخصصی به نام کولپوسکوپی باشد.

زنان در صورتی که می خواهند از وجود HPV، عامل سرطان اطمینان داشته باشند می توانند آزمایش DNA انجام دهند. این آزمایش تعیین می کند که چه نوع HPV در سیستم شما وجود دارد. آزمایش HPV برای مردان هنوز در دسترس نیست.

پیشگیری از زگیل تناسلی

تصویر واکسن زگیل تناسلی اچ پی وی hpv
واکسن زگیل تناسلی اچ پی وی گارداسیل Gardasil
 • تزریق واکسن گارداسیل : این واکسن می تواند از ابتلا به انواع مشهور این ویروس جلوگیری کند همچنین مصرف این واکسن در جلوگیری از سرطان دهانه رحم نیز موثر است. تزریق این واکسن باید قبل از سن فعالیت جنسی باشد.
 • استفاده از کاندوم : استفاده از کاندوم خطر ابتلا به زگیل های تناسلی را کاهش می دهد.
 • برقراری رابطه با فردی که از سلامت آن اطمینان دارید.

برای  دانلود PDF مقاله   کلیک کنید.

سوالات متداول

191 دیدگاه

 1. همایون گفت:

  من دو روز پیش برای لیزر زگیلم اومدم کلینیک شما خواستم تشکر کنم از دکتر زارعی واقعا درد و سوزش نداشتم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. سلامت باشید ممنون.

   • آرش گفت:

    سلام من نمیدونم مبتلا به این بیماری شدم ولی دور تا دور آلت تناسلیم چیز ی مثبت زگیل هست آیا نشانه های زگیل تناسبی چه چیزی هست

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     سلام دوست عزیز رایج ترین نشانه زگیل تناسلی زائده های گوشتی ریز یا درشت به رنگ پوست یا تیره تر در دستگاه تناسلی هستند. نشانه های مشابه داشتید؟

     • محمد گفت:

      سلام من مدتی بود یه چیزی شبیه به جوش با ظاهر کوه مانند که دور آن تا بالا سرخ و بالاش یا همان سرش سفید بود و زود از بین رفت و دیگه هم نیستش و بعد از اصلاح کردن میبینمش االان نیستش و اینکه من زیر کلاهک التم یه سری برآمدگی های ریزی است که سفیده خیلی ریزه مشکل چیه؟

     • hpvdarmanAdmin گفت:

      سلام دوست عزیز علائمی مثل خارش و سوزش هم دارید؟

     • محمد گفت:

      سلام من رابطه ای نداشتم ۱۷سالمه الان دیدم یه چیزی شبیه جوش روی.الت هست چکار باید بکنم

     • hpvdarmanAdmin گفت:

      سلام دوست عزیز جوش معمولی جای نگرانی نداره و در کوتاه مدت از بین میره

    • شیرین گفت:

     امیدوارم این پیام من کمکی به عزیزان باشه
     یک : خونسرد باشید چیزی نیست
     دو: خودتون رو تقویت کنید با میوه سبزیجات سبز و قرمز باشربت زعفران
     سه : استرس رو حذف کنید
     چهار نیازی به شناخت ژنوم ویروس نیسستتتتت
     من خودم دچار بودم قبل از کرایو دکتر بهم ژل آلدرا داد ، بعد از یک هفته زگیل ها بر طرف شدند
     نیازی به کرایو هم نشد
     جای نگرانی نیستتتتت

     • سمانه گفت:

      سلام وقتتون بخیر من یک هفتس متوجه شدم این ویروسو دارم خواب به چشام نمیاد کلی وزن کردم اشتها ندارم از استرسو غمو غصه داغونشدم
      نمیدونم دقیقا کدوم دکتر باید برم زنان یا پوست
      دکتر پوست رفتم قرص ویرابکس داده و کلی کرم و شیاف کلوتریمازول الان اسم کرمی که شما گفتید اصلن به من نداده راجب بهداشت فردیش هیچی نگفت من یک دختر چهارده ساله هم دارم
      بشدت استرسو نگرانی دارم

     • hpvdarmanAdmin گفت:

      سلام دوست عزیز این بیماری قابل کنترل بوده و جای نگرانی به این شدت ندارد. بهتره برای تجویز داروهای مطمئن به دکتر زنان مراجعه کنید

    • nashenas گفت:

     سلام،من با شخصی رابطه داشتم و متأسفانه بعد رابطه متوجه شدم که روی آلتش چندتا زائده گوشتی مثل آلت هست،و یکی دو روز گذشته از رابطم،میخواستم بدونم با آزمایش نشون میده که بیماری رو گرفتم یا نه؟و اگه هست چه آزمایشی میشه انجام داد؟

     • hpvdarmanAdmin گفت:

      سلام دوست عزیز بله باید آزمایش پاپ اسمیر دهید ولی باد حدود دو هفته از رابطه بگذره تا جواب آزمایش دقیق تر باشه.

  • امیر گفت:

   دوستان عزیز به خاطر 10 دقیقه لذت با کسی ک فک میکنید ویروس داره قبلن رابطه داشته حتی کلی ویروس دیگه با کاندوم قابل انتقاله مثل سوزاک کلامدیا سفلیس رابطه برقرار نکنید اقایون عزیز لطفا با روسپی ها رابطه برقرار نکنید و خانوم های محترم با کسی که تستی از سلامت اندام تناسلی نداره رابطه جنسی برقرار نکنید این لذتا یه عمر پشیمونی میاره حتما از کاندوم استفاده کنید که کامل خطرو از بین نمیبره ولی کاهش میده رابطه دهانی برقرار نکنید یا با کاندوم مخصوص رابطه دهانی اینو حتما یادتون باشه تشخیص بیماری های تناسلی از ظاهر طرف مقابل حتی یه درصد قابل تشخیص نیست خلاصه مواظب باشید و با هرکی نرید تو رابطه موفق باشید و سلامت

   • رضا گفت:

    سلام یعنی از بوسیدن هم قابل انتقاله؟

    • مهیا گفت:

     سلام وقت بخیر
     آیا در بانوان امکان ایجاد زگیل تناسلی بدون رابطه جنسی امکان پذیر است؟
     در صورتی که سیستم ایمنی بدن فرد مقابل ضعیف باشد البته زگیل ایجاد می شود؟ چون دکتر گفت که بدلیل اینکه سیستم ایمنیت پایین اومده این اتفاق افتاده

   • Javad گفت:

    سلام اقای دکتر من با خانمی رابطه داشتم که حدودا بعد از شش ماه ایشون زیگیل تناسلی گرفت ایا میخوایتم بدونم احتمالش هس منم کرفته باشم ؟؟
    البته من هیچ کدوم علایم و حتی ظاهری این موضوع رو ندیدم …‌

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     با سلام، بله احتمالش هست میتونید برای تشخیص دقیقآزمایش بدید.

  • جعفر گفت:

   هزینش چقدربود؟

 2. الهه گفت:

  به نظرم لیزر خیلی بهتره چون من یه بار کرایو انجام دادم ولی 3 سال بعدش دوباره رشد کرد. اومدم لیزر کردم الان خیلی ساله حتی جاشم محو شده

 3. reza گفت:

  ببخشید قطعی ترین راه برای درمان زیگیل تناسلی چیه؟ شما خودتون چه روشی رو پیشنهاد میکنین؟

 4. حامی گفت:

  سلام من تقریبا 10 تا زیگیل کوچک تناسلیو بر روی آلت تناسلیم در اومده.
  برای درمان چکار کنم.
  هزینه تقریبی چقدره؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. هم میتونید از روش کرایو استفاده کنید هم لیزر. البته برای انتخاب روش قطعی درمان زگیل تناسلی شما لازم است که معاینه شوید. یادستان باشه برای پیشگیری تا زمان درمان از ژیلت برای اصلاح قسمت هایی که زگیل دارند استفاده نکنید. جهت اطلاع از هزینه دقیق میتونید عکس گرفته و به واتساپ شماره 09197715527 عکس بفرستید.

  • نسترن گفت:

   میتونید از روش های جدیدتر برای بالا بردن سیستم ایمنی هم استفاده کنید که ویروس رو از بدن شما ریشه کن میکنه.

   • همراز گفت:

    خانم نسترن میشه راجع به روش جدید ارتقا سیستم ایمنی بدن بیشتر توضیح بدین ممنون میشم

 5. ناشناس گفت:

  سلام من 28 سالمه و تا حالا چند مرتبه رابطه مقعدی داشتم. هنوز مجرد هستم. چند وقته که برآمدگی کنار سوراخ مقعدم حس میکنم. به نظرتون چه نوع بیماری هست؟ فقط کمی آمدست همین

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. ممکنه بواسیر باشه یا زگیل تناسلی. برای نظر دقیق عکس بگیرید و به شماره 09197715527 عکس بفرستید تا مشاوران ما هزینه دقیق رو خدمتتون اعلام کنند.

 6. ناشناس گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر. من خانمی 43 ساله هستم. مدت 4 ماهه تقریبا که روی واژنم برجستگی هایی مانند زگیل حس میکنم که همراه با خارش هستن و وقتی میخارونمشون خیلی کم خون میاد. دچار زگیل تناسلی شدم یعنی؟ راه درمانش چیه

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله به احتمال بسیار بالا زگیل تناسلی می باشند. به شماره ۰۹۱۹۷۷۱۵۵۲۸ در واتساپ عکس ارسال کنید تا مشاوران ما بررسی کنند.

  • راضی گفت:

   سلام دکتر خسته نباشید
   من رابطه نداشتم و از وسایل شخصی کسی هم استفاده نکردم ولی داخل قسمت لابیلای بالایی واژنم سه تا برجستگی کوچکی هست الان نزدیک ۱۰ ماهی بعد از شیو متوجه شدم قبلا نگاه نکردم که بدونم بوده قبلا یا خیر
   خارش و سوزش هم ندارم امکان داره زگیل باشه؟

   • hpvdarmanAdmin گفت:

    سلام دوست عزیز. ممکنه جوش تناسلی باشند. جای نگرانی نیست درمان می شوند. به متخصص زنان مراجعه کنید تا پماد تجویز کنند.

 7. معصومه گفت:

  دکتر من 4سال هست که زائده هایی روی واژنم داشتم و جدیدا حس میکنم داخل دهنمم یه برآمدگی سفت بوجود آمده که جوش نیست

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز به احتمال بسیار زیاد زگیل تناسلی هستند و لازمه سریعا برای درمان اقدام کنید. برای مشاوره و تعیین نوبت با شماره های ۰۹۹۱۸۹۵۴۰۹۱ – ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶ تماس بگیرید.

 8. محمد ج گفت:

  با لیزر میشه برای همیشه ویروس زگیل رو از بین برد؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر ویروس با لیزر از بین نمیرود ولی ویروس ضعیف شده و احتمال انتقال خیلی کم میشود

 9. شایان گفت:

  چند وقته روی آلتم برآمدگی دارم مثله جوشن ولی سفتن زیگیله به نظرتون

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. احتمالش وجود داره میتونید برای مطمئن شدن به شماره ۰۹۱۹۷۷۱۵۵۲۸ در واتساپ عکس ارسال کنید تا مشاوران ما بررسی کنند

 10. غزل گفت:

  سلام دکتر از کجا بفهمیم داخل واژن زگیل داریم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز.یکی از نشانه های رایج سوزش و خارش هست. البته در صورتی که کمی انگشتتان را داخل ببرید میتوانید آنها را حس کنید. لازم به ذکر هست که روش تخصصی برای تشخیص این عارضه مراجعه به دکتر زنان و کولپوسکوپی هست.

 11. ناشناس گفت:

  سلام من از آخرین رابطه ای که با همسرم داشتم متوجه چندتا زائده ریز مثل زگیل تناسلی روی آلتش شدم. احتمالش وجود داره که منم مبتلا شده باشم؟

 12. ایمان گفت:

  سلام من سه تا زائده گوشتی شبیه زگیل روی آلتم داشتم که بعداز دوماه 5تا شدن. زگیل هستن؟ برای درمانشون چه روشی رو پیشنهاد میدین

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بله به احتمال بسیار بالا به ویروس زگیل تناسلی مبتلا شدین. برای اطمینان آزمایش hpv دهید و سپس برای درمان با لیزر اقدام کنید. که قطعی ترین روش درمان است. تا زمان درمان زائده ها از رابطه جنسی اکیدا خودداری کنید. برای درمان در کلینیک اچ پی وی میتوانید از طریق شماره ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸ تماس حاصل فرمایید

  • ناصر گفت:

   با سلام
   یه زائده کوچک روی آلت تناسلی من وجود داره خیلی هم سفته آیا این ممکن است زگیل باشه ؟راه درمانش چیه

 13. هستی گفت:

  سلام من با فردی که قبلا مبتلا به زگیل تناسلی بوده ولی درمان کرده رابطه داشتم. احتمالش هست که منم گرفته باشم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. بله این احتمال کم هست ولی وجود داره. برای اطمینان آزمایشhpv یا تست پاپ اسمیر انجام دهید

 14. Zahra گفت:

  سلام وقتتون بخیر من یه چند وقته تو صورتم دقیقا روی لپم یه برآمدگی هستش که قبلا نبوده دست میزنم نه سوزش داره نه خارش خواستم ببینم زگیل میشه این یا نه چیکار کنم؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. ممکنه که جوش زیر پوستی باشه. البته احتمال زگیل صورت هم وجود داره. برای تشخیص دقیق عکس گرفته و به شماره ۰۹۱۹۷۷۱۵۵۲۸ در واتساپ ارسال کنید تا مشاوران ما بررسی کنند.

 15. حسین گفت:

  درود. دکتر یه زائده بالاتر از آلتم دراومده که حس میکنم وقتی بهش دست میزنم کمی جابجا میشه و مجدد ظاهر میشه. برای درمانش چکار باید بکنم؟ اصلا چی هست این

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. لطفا عکس گرفته و به شماره 09197715527 در واتساپ ارسال کنید تا مشاورن ما بررسی کنند.

 16. goli گفت:

  سلام من چندتا زائده روی کشاله رانم دراومده. از کجا میتونم مطمدن بشم که زگیل تناسلی هستن؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. زگیل های تناسلی معمولا سفت هستند. به طور تکی یا خوشه ای رشد میکنند. ممکن است همراه با سوزش یا خارش هم باشند. ولی باز هم برای تشخیص دقیق لازم هست که حضوری مراجعه کنید یا به شماره 09197715527 در واتساپ عکس ارسال کنید.

  • خودم گفت:

   فقط اضطراب رو ازبین ببرید مشکلاتتون آسوده حل خواهد شد به حق حسین اباعبدلله

 17. صبا گفت:

  سلام دکتر امکانش هست که از طریق استفاده تیغ اصلاح ویروس منتقل بشه؟

 18. سارا گفت:

  سلام من چند وقت پیش با آقایی رابطه داشتم که ویروس اچ پی وی داشت ولی زگیلی وجود نداشت چقدر احتمالش هست که منم بگیرم؟

 19. سعید گفت:

  ممنون از مطلب خوب و مفیدتون

 20. ناشناس گفت:

  سلام دکتر روی واژنم دوتا زگیل ریز زده که یکم خارش داره. میتونم با پماد درمانش کنم؟

  • مهدی گفت:

   سلام اقای دکتر خسته نباشید،من دو سه تا مثه جوش خیلی ریز زیر ختنه گاهم زده چند سالی هم میشه هیچ تغییری نداشتن و هیچ درد و سوزشی هم ندارن خیلی ریزه قبلنا رابطه جنسی داشتم ایا ممکنه زگیل باشع چند سالی میشه

   • hpvdarmanAdmin گفت:

    سلام دوست عزیز احتمالش وجود داره. حتما باید آزمایش بدید یا حضوری برای معاینه مراجعه کنید.

 21. س.س گفت:

  سلام وقت بخیر چطور میتونم جواب آزمایشم رو براتون ارسال کنم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. لطفا به شماره 09197715527 در واتساپ ارسال کنید.

 22. س.س گفت:

  سلام وقت بخیر چطور میتونم جواب آزمایشم رو براتون ارسال کنم من نوع وخیم هست تستم خیلی میترسم

 23. سامان گفت:

  سلام استفاده از الکل یا مواد شوینده پس از اتمامه رابطه یا قبل از شروع رابطه کمکی می کنه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر. استفاده از الکل ربطی به از بین بردن ویروس اچ پی وی و هیچ گونه تاثیری روی این ویروس ندارد.

 24. سوری گفت:

  سلام دکتر راه های انتقال زگیل تناسلی فقط همیناس؟ ممکنه که یکی رابطه دهانی داشته باشه و مقعدش زگیل بزنه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. احتمالش کم هست ولی وجود دارد. بهتر است فرد معاینه شود.

 25. Eli گفت:

  سلام ببخشین آزمایشی وجود نداره که اگه این ویروس HPV در بدنمون باشه تشخیص بده؟ یا دارو و درمانی ک به کل ویروس از بین ببره ، آخه شاید متوجه زیگیل نشیم اما وجود داشته باشه و به مرور رشد کنه و…

 26. Hossein گفت:

  سلام آزمایش اچ پی وی از آقایان از خون گرفته میشه یا نمونه برداری

 27. ممد گفت:

  سلام من به این شماره که گفتید نمیتونم پیام بدم چون اصلا واتساپ نداره

 28. رضا سعیدی گفت:

  سلام آقای دکتر شما درمان قطعیتون چی هستش؟

 29. کوروش گفت:

  سلام شما میتونی اینجا آزمایش اچ پی وی برا من بنویسید بعدش کسی که بیشتر دو سال باشه که به زگیل مبتلا شده باش آزمایش از خون بگیری صدرصد جواب درست نشون میده

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر باید حضوری مراجعه کنید. کاملا بستگی به علائم فرد دارد و آزمایش متناسب با تشخیص پزشک از علائم تجویز می شود.

 30. پژمان گفت:

  سلام طی آزمایشات مشخص شد خانم ویروس ۶ و ۱۸ دارد وآقا مدل ۶ و بیماری کلایمدیا. آقا علایم رو لیزر و خانم بخاطر کمتر بودت کرایو انجام دادن
  سوال ممکنه اقا به ۱۸ هم مبتلا بشه؟
  خانم هم مبتلا به کلایمدیا هست یا خیر؟
  چقدر زمان میبره تا درمان بشنود
  و اینکه کلایمدیا باعث فیبروز رحم میشود یا نه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. پس از داشتن رابطه جنسی با فرد آلوده و مبتلا امکان منتقل شدن بیماری و ویروس وجود دارد. ولی شما باید برای تعیین نوع آن حتما آزمایش دهید. نمیتوان گفت که چون خانم به نوع 18 مبتلا هستند شما هم حتما نوع 18 را میگیرید.

 31. A گفت:

  سلام خسته نباشید
  یه مدت کمی هست اطراف آلت تناسلی جوش هایی هست ممکنه زگیل باشه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. جوش با زگیل فرق داره. به منظور تشخیص دقیق لطفا به شماره 09197715527 در واتساپ عکس ارسال کنید.

 32. n گفت:

  چیکار کنیم ک زگیل نگیریم میشه لطفا راهنمایی کنید؟؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   قبل از داشتن رابطه جنسی واکسینه شوید و حتما هنگام رابطه از عوامل محافظت کننده مانند کاندوم استفاده کنید.

 33. سامان گفت:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من 17 سالم هست از بچگی یه سری دونه در زیر کلاهک الت تناسلیم وجود داره و خیلی هم کم هست از وسایل هم هیچکس استفاده نکردم میخواستم ببینم زگیل تناسلی هست یا خیر

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز زگیل تناسلی فقط از طریق تماس ناحیه تناسلی با فرد آلوده و رابطه جنسی ایجاد می شود. اگر از دوران کودکی وجود داشتند احتمال ابتلا به ویروس زگیل تناسلی وجود ندارد.

 34. Ali_k گفت:

  سلام خسته نباشید
  ایجاد زیگیل تناسلی در یک فرد فقط با داشتن رابطه جنسی با یک فرد آلوده امکان پذیره؟
  یعنی اگه کسی رابطه جنسی نداشته باشه تا حالا پس زیگیل تناسلی هم نداره؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. از طریق تماس نواحی تناسلی هم امکان پذیر هست.

 35. رضایی گفت:

  سلام
  کسی که این ویروس رو داخل بدنش داره تا آخرعمر توی بدنش وجود داره و درمان نداره به هیچ وجه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. در بدن اکثر افراد با گذشت زمان، و استفاده از داروهای تقویت سیستم ایمنی بدن، سیستم ایمنی خودش ویروس رو از بین میبره ولی اگر زائده هایی مثل زگیل دارید حتما باید برای درمان با لیزر اقدام کرده و سپس برای درمان ویروس تحت نظر متخصص باشید.

 36. Mahan گفت:

  مطالب مفید ، تازه و آموزنده ای بود عالییی
  به امید داشتن رابطه امن هر فرد در چارچوب قوانین و شرع، و نداشتن رابطه بیش از یک نفر

 37. ناشناس گفت:

  سلام جناب دکتر
  من یکی دو هفته پیش دونه های دردناکه زد روی برامدگی واژنم ولی سر سفید نبود گفتم شاید بخاطر اینه که مو داخلش گیر کرده کمی هم درد داشت الان یکیشون خوب شده یکی دیگه هنوز هست و بزرگتره چند روز پیش چرک ازش اومد بیرون و خالی شد تقریبا ولی هنوز هستش.

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. به احتمال بسیار زیاد جوش هست چون ترشح چرک داشتید. به طور معمول مدتی طول میکشه که کاملا خوب بشه.

   • رضا گفت:

    سلام وقت بخیر
    ببخشید بعد از انجام لیزر تا چه مدت نباید آب به اون محل بخوره؟
    یعنی نمیشه حمام کرد؟
    و اینکه فردی که که دچار این ویروس هست تا آخر عمر خود توانایی انتقال این ویروس رو داره؟

 38. روشا گفت:

  سلام. راهی برای از بین بردن کامل ویروس در بدن وجود داره و اینکه غیر از تست پاپ اسمیر راهی وجود داره که بتونیم بفهمیم در حال حاضر ویروس در بدن وجود داره یا نه ؟

 39. مصی گفت:

  سلام دکتر من روی آلتم مثل جوش هس که ن درد داده ن خارش احتمال داره زگیل باشه

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بر اساس چه علائمی فکر میکنید زگیل تناسلی هست؟

 40. احمد گفت:

  سلام دکتر عزیز ببخشید من یه نقطه خیلی کوچیک روی ختنه گاهم هست ک قابل لمسم نیست و زیر التم تعدادی زیادی جوش سفید هست خواستم بپرسم ممکنه زگیل باشه؟تا حالا رابطه جنسی نداشتم اصلا

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز ویروس زگیل تناسلی فقط از طریق رابطه جنسی انتقال است و احتمال ابتلا شما به این عارضه صفر است.

 41. ناصر گفت:

  سلام دکتر من تا حالا رابطه نداشتم و از وسایل کسی هم استفاده نکردم اما جوش های ریز سفید رو آلتم به وجود اومده بعد یک مده روی کیسه بیضه هم به وجود آمد آیا احتمال داره زگیل تناسلی باشه

 42. ناشناس گفت:

  سلام شبتون بخیر من چند روز پیش متوجه چند ضائده شدم روی ناحیه تناسلیم و خیلی‌شبیه زیگیلل هست ولی خیلی‌ نگرانم چون من رابطه مقعدی داشتم یه بار و نگرانم که ممکنه داخل مقعدم هم زیگیل بزنه و من متوحه نشم و تبدیل‌به سرطان بشه و اینکه زیگیل های روی ناحیه تناسلیم خیلی کوچیکه و در حد دو سه تاس ولی حس میکنم رستشون خیلی سریع ولی تا یک ماه دیگه سرایط دکتر رفتن ندارم ایا میشه از پماد الدارا استفاده کنم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز اگر با شخص آلوده به ویروس زگیل تناسلی ارتباط داشتید، امکان ابتلا وجود دارد. لطفا به شماره 09197715527 در واتساپ عکس ارسال کنید تا مشاوران ما بررسی کنند.

 43. Mohsen گفت:

  سلام من ۱۵سالمه ۲ماهی میشه که از این دانه ها روی آلتم درمیان و گم میشه اما امروز دیدم با اونهای قبل فرق داره و کلا در یک ناحیه به وجود میاد آیا امکانش هست که زگیل باشه اگر هست لطفاً کمک کنید چکاری باید بکنم چون من نمیتوانم به خانواده ام بگویم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز در صورتی که رابطه جنسی داشته باشید امکان ابتلا به زگیل تناسلی وجود دارد. درغیر این صورت خیر. برای اینکه اطمینان پیدا کنید نوع زایده ها چیست باید معاینه شوید یا به شماره 09197715527 در واتساپ ما عکس ارسال کنید تا مشاوران راه درمان رو خدمتتون بگن.

 44. علی خ گفت:

  سلام اگه زن اچ پی مثبت بشه آیا همسرش هم اچ پی داره و باید آزمایش بده ؟ یا ممکنه مرد نداشته باشه یا ویروس رو دفع کرده باشه ؟؟؟؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بله برای اطمینان لازم هست که هر دو تست دهند.

   • Aryan گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    ببخشید من رابطه جنسی نداشتم ولی برخورد داشته.الان متوجه چیزی شبیه ب جوش روی آلتم شدم که نه خارش داره و نه سوزش.
    و از رابطم هم تقریبا دو هفته میگذره.واقعا نگرانم لطفا راهنماییم کنید.باتشکر

 45. ناشناس گفت:

  سلام من ۳۵ سالمه میتونم واکسن اچ پی وی بزنم؟ چند دوز باید بزنم هزینه اش چقدره؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز تمام این موارد بستگی به واکسنی داره که تهیه می کنید. موقع خرید میتونید نسبت به نوع واکسن این موارد رو از متصدی داروخانه بپرسید.

 46. ماه گفت:

  آیا این ویروس از استخر هم میتونه منتقل بشه؟

 47. م.ز گفت:

  سلام من سال۹۴ تو سن ۲۲سالگی با یه نفر رابطه مقعدی داشتم و اون آقا زیگیل تناسلی داشت اون موقع من هیچی در موردش نمی‌دونستم و اون آقا گفته که چیز خاصی نیست و بعد از تقریبا یکی دو هفته منم مبتلا شدم ولی بعد چند ماه خود به خود از بین رفت بدون هیچ درمان و مراجعه به دکتر و از اون موقع تا حالا اصلا دیگه زیگیل درنیومده میخواستم ببینم بازم ویروس ممکنه تو بدنم باشه یا کلا می‌تونه از بین بره؟؟ چون میگن تا آخر عمر تو بدن میمونه
  اینم بگم که من مبتلا به دیابت نوع۱ هستم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   باسلام، تا زمانی که آزمایش ندید نمیشه متوجه شد که به ویروس هنوز مبتلا هستید یا خیر

 48. زهرا گفت:

  سلام
  آیا این ویروس از مطب دکتر زنان ممکنه انتقال پیدا کنه اگر کسی که مبتلا به این ویروس هست معاینه بشه و بعدش فرد سالمی معاینه بشه احتمال انتقال هست ؟

 49. Vv گفت:

  سلام خسته نباشید راهی وجود داره تاریخ تقریبی ابتلا متوجه بشیم مثلا ۳ ماه گذشته بوده حداقل یا حداکثر ۱ ساله

 50. کسری گفت:

  سلام. ایا با لیزر کردن و از بین رفتن علایم ظاهری ، درمان کامل نیشود و خطر سرطان از بین میرود؟؟ یا اینکه عوارض داخلی ای هم باقی میماند؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز. خیر لیزر فقط زائده ها را درمان کرده و از بین می برد. برای درمان قطعی ویروس داخل بدن حتما باید پس از لیزر تحت نظر پزشک باشید.

 51. mim گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  میشه لطفا جواب بدین من خیلی دچار استرس شدم
  من یه دختر 21 ساله هستم که تا حالا هیچگونه رابطه جنسی نداشتم اما خودارضایی داشتم حتی تو دوره نوجوانی به علت عدم اگاهیم از محل پرده بکارت خودم باعث اسیب به پردم شدم بعدها فهمیدم که از بین رفته و خب بعد حتی با وسایل مختلف خودارضایی میکردم
  امروز به طور اتفاقی در قسمت داخلی در واقع داخل لابیا یه زاعده ی خیلی خیلی کوچیک در حد یک سوم یه کنجد رو دیدم که رنگ پوستمم بود کلا از خیلی قبل تر ها شاید حدود یک سال پیش گاهی اوقات همین منطقه دچار خارش میشد که فک میکردم قارچ گرفتم البته بعضی وقتا توی واژنمم خارش داشتم که خب بعد استفاده از پماد خوب میشدم امروز که اینو دیدم کاملا شوکه شدم و ترسیدم نمیدونم تازه شده بود یا مدتی بود که وجود داشت و من بهش توجه نمیکردم یا اصلا شایدم همیشه بود ولی انقد ترسیدم همونو با ژیلت کندم البته خیلی خیلی ریز بود الانم هیچی ازش معلوم نیس انگار از اول چیزی نبوده
  توروخدا راهنماییم کنین ممکنه زگیل تناسلی داشته باشم یا به این ویروس مبتلا باشم؟ نمیدونم چکار کنم از طرفی نمیتونم خانوادمم در جریان بذارم

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز زگیل تناسلی فقط از طریق تماس ناحیه تناسلی با فرد مبتلا به ویروس اچ پی وی منتقل شده و از طریق خودارضایی وجود ندارد.

   • mim گفت:

    وقتتون بخیر
    این زگیل ها انگار بیشتر شدن از وقتی که یدونشو دیدم بعضیاشون بیشتر شبیه برامدگیه که با دست حس میشه و میخاره و خیلی خارش دارن جوری که واژنم هم بعضی مواقع میخاره بعد من گفتم شاید عفونت واژن دارم از محلول هم استفاده میکنم الان چند روزه ولی تاثیری نداره
    اینا چی میتونن باشن من خیلی ترسیدم
    از طرفی شما میگید بدون برقراری رابطه جنسی زگیل تناسلی به وجود نمیاد بعد من تاحالا هیچگونه رابطه ای نداشتم
    این قضیه ی خارششون اذیتم میکنه
    میتونم عکسشو بفرستم براتون؟

    • hpvdarmanAdmin گفت:

     سلام دوست عزیز بله لطفا به شماره 09197715527 در واتساپ ارسال کنید.

 52. کسری گفت:

  سلام،امکانش هس این زیگیل. زیر بغل هم بوجود بیاد؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز زگیل تناسلی فقط در ناحیه تناسلی ایجاد می شود.

 53. Ghazaleh beheshti گفت:

  من دچار زگیل‌ شدم اگه گارداسیل تزریق کنم مشکلی نداره فقط برای جلوگیری از سرطان؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز ابتدا باید تحت درمان قرار بگیرید که زائده ها از بین بروند سپس برای دریافت واکسن اقدام کنید.

 54. ساری ما گفت:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر من ۵ روز هستش که با یکی رابطه داشتم البته نه رابطه طولانی فقط یک بار دخول مقعدی بود بعد الان میبینم اطراف مقعدم اندازه لپه برامدگی هستش البته خودمم بواسیر دارم امکانش هست زگیل باشه اون ؟ بدون درد و خارش هم هستش و هیچی حسش نمیکنم

 55. احمدی گفت:

  سلام اقای دکتر بنده زیر التم دو تا زایده گوشتی صاف دارم از خیلی وقت پیش یعنی فک کنم یک یا دو سال بعد از بلوغم بنده ۳۱ سال سن دارم
  این زایده گوشتی نرم و بدون درد هستن هیچ گونه تغییر رنگ و اندازه ای تا الان نداشته اند
  بدون هیچ گونه ترشحاتی هستن

 56. رامتین گفت:

  امکان ابتلا از طریق تماس دست فرد آلوده با بدن من یا تماس دست فرد آلوده با آلت تناسلی من وجود داره؟

 57. هادی گفت:

  سلام آیا از طریق استخر مشترک این بیماری قابل انتقال است؟

 58. Jam گفت:

  سلام خسته نباشید بنده رابطه جنسی نداشتم ولی از تیغی استفاده کردم که قبلا استفاده شده بود و متاسفانه تیغ باعث بریدگی در ناحیه تناسلی شده و بعد از خوب شدن در اون ناحیه برآمدگی شبیه گوشت بوجود اومد حدودا ۱۰ ساله این برآمدگی ها هستش و نه زیاد شده و نه کم احتمال داره زگیل باشه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز در صورتی که فردی که از ژیلت استفاده کرده بود دچار ویروس اچ پی وی بود امکان انتقال بسیار کم وجود دارد

 59. Amsg گفت:

  سلام وقت بخیر من چند وقتی هست داخل واژنم یه گوشت اضافه هایی می بینم که ریش ریش هست ممکنه که زگیل تناسلی باشه ترو خدا جواب بدید !!

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز سابقه رابطه با فردی که به زگیل مبتلا بوده را داشتید؟ برای تشخیص دقیق حتما باید آزمایش دهید

 60. الناز گفت:

  سلام و وقت بخیر.
  من لیزر موی زاید میرم. سری لیزرمو یه جلسه خواهرم استفاده کرد. یه هفته ده روزی در کمد بود بعد با اب و صابون شستم و الکل زدم . امکان ابتلا به زگیل از طریق این سر لیزرهست؟
  در لیزر شات افتاد و اطراف مجرای ادرارم سوخت لک قهوه ای داشت بعد به طور مدام ۳ بار قارچ زدم. جای قارچ ها برجسته شدن . ممکنه زگیل باشن اینا؟
  زگیل الزاما سفته درسته؟

 61. علی گفت:

  سلام اقای زارعی من چن سال است که بین کشاله ران و الت تناسلی جابجا میشه و بعضی اوقات از بس که خارش شدید میشه که جاش قرمز وخونی میشه و هنوز دوس دارم که همون ناحیه رو بکنم
  رفتم دکتر نگا نکردن و پماد کالاندو لا کوکونازول
  کوتریمازول AD تتراکلین بهم دادن ونتیجه نگرفتم به نظر شما زگیله یا مورد دیگه ایست
  چه امر میفرمائید منتظر جوابتون میمونم
  لطف شما پایدار راهنمایی بفرمائید تا در
  اسرئ وقت خدمت برسم
  علی از نیشابور

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز تشخیص پزشکی که بهشون مراجعه کردید چه بوده؟

 62. Nazari گفت:

  سلام بنده نزدیک به چند ساله بین مقعد و واژن یک زایده ی گوشتی نرم دارم که هیچگونه سوزش یا دردی نداره رابطه ی جنسی هم داشتم .این زائده ی گوشتی حالت آویزان داره ی دونه س و سرش سیاه و هیچ تغییر نکرده آیا احتمال زگیل تناسلی هست؟

 63. Mamad گفت:

  من روی دستم یه چیزی شبیه زگیل تناسلی زدم ولی زیاد بیرون نیومده اما میسوزه امکانش هست زگیل تناسلی باشه

 64. علی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من چند روز پیش به کلینیک شما مراجعه کردم و دکتر زائده ای که روی آلت تناسلی من در اومده بود (که آبکی هم بود) رو معاینه کردن و گفتن زگیل نیست و یه زائده پوستیه، اما بخاطر نگرانی من برای اینکه خیالم راحت بشه نمونه برداری کردن و زایده رو هم لیزر کردن، اما جواب آزمایشگاه مثبت شد و گفتن ژنوتایپ نوع 6 رو دارم، آیا ممکنه که آزمایشگاه اشتباه کرده باشه؟ روش آزمایشگاه Realtime PCR بود با روش CE 97/98/IVD ، من الان باید چکار کنم و همسرم چکار کنه؟

 65. سونیا ز گفت:

  سلام ببخشید زگیل تناسلی داخل واژن میزنه یا امکانش هست روی واژن هم بزنه
  من مدتیه که دوتا برامدگی روی واژنم زده همراه خارش از بین نمیره و رابطه جنسی هم فقط لمس داشتم اگر میشه کمکم کنی

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بله میتونه روی واژنم بزنه برای تشخیص دقیق باید آزمایش دهید یا حضوری مراجعه کنید ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸

 66. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من رو آلت تناسلیم پایین تر کلاهک یچی شبیه جوش سر سیاه دراومده مثل صورت ک بغل بینی درمیاد یبارم ازش چرک خشک دراومد یعنی چی میتونه باشه؟ممنون از راهنمایتون وممنون بابت لطفی ک میکنید پاسخ میدین

 67. عاباس گفت:

  سلام من همین الان ۳۵ سالمه . و مدت ۳ سال و اندیس که یه اول فکر میکردم که جوشه بعد فکر کردم گوشت اضافه س ولی الان در همین تایم عشقم بهم گفت که زگیل داری. و من الان کُپ کردم. حالا نیدونم چیکار کنم. از شما دوستان عزیز درخواست کمک دارم.
  Help

 68. جاوید گفت:

  سلام،من از زمانی ک یادم میاد زائده هایی ریز و خوشه ای روی التم دارم و هیچ کدوم از علایمی مثل خارش و سوزش و درد و عفونت رو ندارم ، تاحالا هم رابطه جنسی نداشته ام ،امکانش هست زیگیل باشن
  البته بگم ک خیلی وقت پیش ی سری دونه های خیلی ریز و خوشه ای مثلا اطراف ارنجم میزد ک خارش داشتن و بعد ی مدت محو میشدن و دوباره
  ولی مشکل الانم اون حالتی نیستن
  ممکنه بیام واتساپ؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز اگر تا به حال رابطه جنسی یا حتی تماس هم نداشتید امکان ابتلا به زگیل وجود ندارد. بله میتونید برای تشخیص دقیق در واستاپ برای ما عکس ارسال کنید.

 69. مبینا گفت:

  سلام وقت بخیر آیا ممکن است زگیل از طریق دست آلوده دکتر که نفر قبلی را معاینه کرده و بدون تعویض دستکش دست به مخاط واژن زده منتقل شود ؟

 70. فهیمه بیرامی گفت:

  سلام دیگر نگران زگیل هایه خود نباشید من دعا برای زگیل تناسلی را بلدم اصلا هم نیازی ب جراحی نداره…..بد خواندن دوهفته دیگر میرود…..

 71. Farzin گفت:

  سلام من 16 سالمه تا حالا رابطه نداشتم ولی رو التم فقط یک تکه خیلی ریز هست رنگ قهوه‌ای میتونه زگیل باشه ؟

 72. ناش گفت:

  سلام. خسته نباشید. ایا زگیل تناسلی میتونه حودشو به شکل لکه قرمز نشون بده و اصلا زائده یا برامدگی نباشه؟ سپاس از شما

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز احتمالش هست ولی در اکثر موارد به شکل زائده های گوشتی هستند.

 73. Parsa گفت:

  سلام من قبلا یه برآمدگی کوچیک. رو بیضه داشتم که بعد از حدود ۱سال خودبخود محو شد والان حدود ۲ماها که یه دونه مثل امون روی قسمت انتهایی آلتم بوجود اومده الان واسه درمان وپیگیری از انتقال باید چکار کنم؟

 74. Amir گفت:

  من اصلا تا به حال رابطه جنسی نداشتم فقط یکبار با ژیلت وقتی داشتم اصلاح میکردم خودمو یه زخمی بوجود اومد از اون موقع به بعد یه برامدگی سفتی بوجود اومده این هم میتونه زگیل تناسلی باشه ؟ یعنی از ژیلت خودمم استفاده کنم باز ممکنه همچین چیزی ؟

 75. Sara گفت:

  من رابطه دهانی با کسی داشتم که نمیدونم ویروس داشته یا نه. ممکنه اگر مبتلا باشه به من انتقال پیدا کنه؟ بعد از چه مدت میتونم آزمایش بدم که متوجه بشم مبتلا هستم یا نه

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز بعد از دو هفته میتونید برای انجام آزمایش اقدام کنید.

 76. ninamahmoudi گفت:

  سلام وقت بخير من چند هفته است يك زائه كه روش سفيده در ناحيه تناسلي ميبينم خيلي كوچيكه آيا ممكنه زگيل تناسلي باشه؟
  و اينكه از راه بوسيدن انتقال پيدا ميكنه من دختر بچه اي سه ساله دارم؟

 77. حسین گفت:

  سلام من بین قسمت ران و بیضه حالت یه جوش زیر پوستی بزرگ هستش الان چند مدتع هم هستش حس میکنم بزرگ تر شده میشه این مریضی باشه؟

 78. احسان گفت:

  باسلام من چند وقته از ناحیه مقعد زگیل تناسلی زدم ولی رابطه مقعدی نداشتم چطور زگیل زدم؟درمانش چیه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز در کل رابطه جنسی با فرد آلوده به زگیل تناسلی داشتید؟

 79. عباس گفت:

  سلام من مدتیه که خارش شدید روی پوست بیضه دارم و یه جوش هم زیر بیضه هام در اومده جوشش خیلی ریزه ولی متاسفانه خارش شدید دارم آیا این زیگیل تناسلیه لطفا راهنمایی بفرمایید.

 80. باقر گفت:

  سلام من. چند وقت مشه روی آلت تناسلی مخصوصن نوک آلت تناسلیم شبه به جوش هست بدون درد بدون خارش و زوزش هست مشاهده مکونم و تعداد هم زیاد
  است روشد هم نکرده آیا میتواند زگیل باشد

 81. Ziba گفت:

  سلام
  از طریق تماس دست به الت انتقالش ممکنه؟
  ینی دوست پارتنر به آلتش خورده باشه و همون باهمون دست به آلت من دست زده

 82. علی گفت:

  سلام فرمودید که از طریق دهانی هم سرایت میکند سک/س دهانی ؟؟؟

 83. ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر من حدود دوسال پیش یک جوش روی سرم ایجاد شد و کمکم حالت زگیل فیلی فرم شد اما متاسفانه بهش توجه نکردم و نمیدونستم ممکنه زگیل باشه حدودا بعد از 1 از بین رفت و من دیگه حسش نکردم تا اینکه یک دونه کوچک کنارگردنم زد باهاش خیلی کلنجار رفتم اذیت نمیکرد اما روی اعصابم بود مامانم گفت بریم دکتر اما وقت نشد یکم تحقیق کرد و فهمیدم زگیله
  آیا امکانش هست اینکه زگیل سر و گردنمو لمس کردم و بعد به واژن دست زدم دچار زگیل تناسلی بشم اگه آره باید چیکار کنم برای پیشگری از پیشرفتش؟

 84. Sajjad گفت:

  سلام روز بخیر
  میخواستم بپرسم
  من هر چند ماه یکبار یک زیگیل گوشتی بزرگ به رنگ قرمز در میارم
  ایا این زیگیل تناسلی است؟

 85. زری گفت:

  سلام من دوماهی هست ک مبتلا ب زیگیل تناسلی شدم خیلی میترسم آیا با فریز کردن هم خوب میشه؟
  تا الان سه بار رفتم برا فیریز کردن
  فریز کردن بهتره یا لیزر؟
  چقدر زمان می‌بره تا خوب شه؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   سلام دوست عزیز قطعا لیزر نسبت به فریز جوابدهی بهتری داره چون فریز زائده ها رو سطحی از بین میبره ولی لیزر از ریشه میسوزاند. شماره تماس برای تعیین نوبت و مشاوره ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸

 86. لیلی گفت:

  سلام من رابطه داشتم ولی از سلامت دوس پسرم مطمعنم چون آزمایش داده الان بعد چند بار رابطه یچیزی مثل جوش دراومده و یکمم میسوزه دست زدنی بنظرتون می‌تونه زیگیل باشه قرمز رنگ هم هست

 87. وحید گفت:

  با سلام
  متاسفانه بر اثر لرتباط با شخصی بیمار دچار این بیماری هستم و سه بار طی دوسال دوره درمانی داشتم
  دوره اول بصورت استفاده از محلول دستساز دکتر و تجویز پماد و قرص و دوره بعدی بصورت روش فیریزکردن که بعد از گزشت یکسال خداروشکر
  هنوز علائم زیگیل مشاهده نگردیده سوالی که دارم اینه که آیا کاملا مریضی خوب شده و از بین رفته یا این بیماری در خون هست و هیچ وقت خوب نمیشه وفقط ظاهرش اوکی شده چون که نگران ارتباط با همسرم خیلی هستم ممنون

 88. yeganehshadkm@gmail.com گفت:

  سلام من چن وقتیع لبه های واژنم خط باسنم جوش داره خارش سوزش ندارم ینی زیگیلع؟

 89. مهدی گفت:

  سلام من روی التم یه جوش سفید رنگ بود که وقتی با ناخن فشار دادم چربی سفید رنگ سفت از داخلش بیرون اومد و الان جاش خوب شد . اینم زگیل تناسلی هستش؟

 90. Melika گفت:

  همچنین خارش و سوزش هم نداره شبیه به اگزما هست دون دون و خشک

 91. ناشناس گفت:

  سلام بنظرتون زگیل تناسلی از دستگاه لیزر موی زائد انتقال پیدا می کنه؟

 92. علوی گفت:

  علائم زگیل تناسلی داخل واژن هم همین موارد هست؟

  • hpvdarmanAdmin گفت:

   با سلام، بله علائم مشابهی مانند موارد ذکر شده بالا دارد.

 93. سارا کیانی گفت:

  بسیار عالی و مفید بود.سپاس از مطالب خوبتون درباره زگیل تناسلی

 94. هانیه گفت:

  علائم زگیل تناسلی داخل واژن چیست

 95. مریم حسن پور گفت:

  سلام. چند سالی میشه رابطه محافظت شده دارم ولی مشکلی نداشتم. دو سه روز پیش متوجه شدم زگیل دراوردم. دارم دیونه میشم فکر خودکشی دارم. کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
تماس واتساپ اینستاگرام